چرا زبان اسپانیایی یاد بگیریم؟ در وهله ی اول سوال مهمی که برای بسیاری از افرادی که خواستار آموزش زبان دوم هستند به وجود می آید این است که بعد از علاقه شخصی، انتخاب کدام زبان است که می تواند انگیزه ی شما را برای یک هدف پیش ببرد. جالب است بدانید زبان اسپانیایی بعد از زبان چینی از جمله پرگویش ترین زبان ها به حساب می آید و از آنجایی که اسپانیا از جمله کشور های توسعه یافته در ده سال اخیر شناخته شده است و همینطور از بالاترین سطح استاندارد برای زندگی در این کشور در آمارهای جهانی رتبه ی اول را کسب کرده، در نتیجه علاقه مندان بی شماری تلاش بر این دارند که زبان اسپانیایی را به بهانه های مختلف فرا گیرند.در این مقاله سعی بر این داریم که چند مورد از اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی را برای شما عزیزان شرح دهیم.

 

گستردگی زبان اسپانیایی

زبان اسپانیایی نه تنها در اسپانیا بلکه در بین مردم بیست کشور دنیا رواج دارد و از آنجایی که در سراسر دنیا حدود نیم میلیارد نفر گویش اسپانیولی دارند که از این میان زبان مادری ۳۵۶ میلیون نفر از افراد جامعه و زبان دوم ۷۵ میلیون نفر دیگر نیز زبان اسپانیایی محسوب می شود و به طور رسمی زبان تمامی کشورهای قاره آمریکا جز در کانادا، ایالات متحده و برزیل است می توان شاهد این حقیقت بود که تا سال ۲۰۶۰ بیش از ۱۳۰ میلیون نفر هم در کشور آمریکا به زبان اسپانیایی سخن خواهند گفت و این ینی شما می توانید در سرتا سر دنیا با با جمع کسیری از افراد مختلف به راحتی ارتباط برقرار کنید.

 

ارتباط شغلی

ارتباط شغلی با توجه به اینکه امروزه مهارت پرداختن به زبان جدید بیشترین امکان را به شما می دهد تا سابقه کاری در یک کشور برای شما یک امتیاز محسوب شود و همینطور بیزینس ها در جهان سمت و سویی به خود گرفته تا افراد با تسلط بر حداقل دو زبان را به خود جذب کنند و یا حتی شما به عنوان یه لیدر در تور گردشگری در هر کجا می توانید از دانش زبانی خود در راستای داشتن یک شغل مناسب بهره ببرید.

سفر به اسپانیا

بعد از فرانسه، اسپانیا پربازدیدترین کشور شناخته می شود. صنعت گردشگری در اسپانیا در رتبه ی دوم جهانی قرار گرفته و سالانه به طور متوسط ۶۰ میلیون گردشگر از این کشور دیدن می کنند، از جمله مزیت های یک سفر فوق العاده برای شما دانستن زبان آن کشور است، اللخصوص که مقصدتان برای سفر اروپا باشد، چرا که بیشتر اروپایی ها زبان منتخب خود را در مدارس به عنوان زبان دوم، اسپانیایی در نظر می گیرند.

 

تحصیلات در هر یک از کشورهای اسپانیایی زبان

دانش زبانی شما در مقایسه با افرادی که از همچون مهارتی برخوردار نیستند،می تواند باعث پیشرفت و رشد شما در هر مقطع تحصیلی و در هر زمینه ای باشد و هم چنین تحصیل و یا کار در هر یک از کشور های اسپانیایی زبان این امکان را به شما می دهد تا یادگیری زبان هایی که ریشه ی لاتین دارند برایتان آسان شود،که میتوان از جمله این زبان ها به زبان های پرتقالی، ایتالیایی و فرانسوی اشاره کرد. پس اگربه قول معروف می خواهید با یک تیر چند نشان بزنید، باید بدانید بهترین انتخابتان زبان اسپانیایی می باشد.

 

آشنایی با فرهنگ کشور اسپانیا

امروزه با رشد فرهنگی در این کشور بیشتر شما عزیزان با صدای موسیقی، هنر و کتاب هایی نظیر صد سال تنهایی، نویسنده معروف گابریل گارسیا مارکز، رمان دون کیشوت علاقه مند به دانستن زبان اسپانیایی شده اید و چه بسیار لذت بخش است ارتباط برقرار کردن با این فرهنگ غنی و شنیدن و خواندن آثار همراه با یادگیری.

تقویت حافظه

اگر تا به این جای کار هنوز مصمم برای تصمیم گیری نشده اید، خوب است که بدانید، طبق بررسی های انجام شده در دانشگاه Ghent، نتایج نشان داده شده حاکی از آن است که افرادی که تلاش در یادگیری زبان دوم دارند، دارای حافظه ی قوی تر و فعال تری هستند و از بیماری های شبیه به آلزایمر در امان و یا می توانند آن را به حداقل برسانند.

 

آموزش زبان دوم و انتخاب آن امریست که اگر شما یک راهبر عالی نداشته باشید، با تمام انگیزه ای که دارید و قدم در مسیر برای رسیدن به هدفتان برمیدارید، ممکن است خیلی سریع احساس درماندگی کنید و لذت بردن از مسیر فراموشتان شود، آکادمی زبان بهین دانش با بیش از ده سال سابقه کاری با سیستم آموزشی رامیت  و ارائه دهنده ی دوره های آموزش آنلاین زبان اسپانیایی و آموزش زبان اسپانیایی  هم چنین این امکان را به شما عزیزان می دهد تا شما به یادگیری در کوتاه ترین دوره آموزشی نیز مشغول شوید. در دوره های آموزش زبان اسپانیایی در ۵۰ روز شما می توانید در دور ترین و یا نزدیک ترین نقاط، از حیطه علاقه خود در بحث آموزش مراقبت کنید و از داشتن بهترین مدرس زبان اسپانیایی، بنیان گذار طرح راکت، احمد رضا ابراهیمی، در هر ساعتی که انتخاب شما باشد، بهره مند شوید. لطفا جهت اطلاعات بیشتر در نحوه ی برگزاری کلاس ها از مشاوره ی رایگان آکادمی کمک بگرید و با ثبت نام خود گامی پیشرو در جهت آموزش صحیح بردارید.