اسپانیا به عنوان یکی از اعضای اتحادیه ی اروپا و یک کشور توسعه یافته، پذیرای مسافران زیادی است.( مهاجرت، سفرهای تجاری و تفریحی و همچنین تماشای بازیهای فوتبال لالیگا که یکی از جذابیت های غیر قابل انکار سفر به اسپانیا برای علاقه مندان به فوتبال محسوب می شود، از جمله علل اهمیت سفر به این کشور است.) به دلیل اینکه اسپانیا، از جنبه ی کیفیت زندگی، میان ده کشور اول جهان قرار دارد، مهاجرت می تواند یکی از دلایل سفر به این کشور باشد. علاوه بر این، فرهنگ، موسیقی و بنایای تاریخی و جاذبه های گردشگری و همچنین تماشای بازیهای فوتبال لالیگا که یکی از جذابیت های غیر قابل انکار سفر به اسپانیا برای علاقه مندان به فوتبال محسوب می شود، از جمله دلایل مسافرت به این کشور شیرین زبان است. از این جهت بسیاری از افرادی که قصد سفر به اسپانیا را دارند، به فراگیری زبان اسپانیایی می پردازند.
زبان اسپانیایی یا زبان کاستیلی، از جمله اعضای خانواده ی زبان رومی محسوب می شود. همچنین به دلیل اینکه این زبان مدتها متأثر از زبان عربی بوده است، کلمات عربی زیادی در این زبان وارد شده است. بسیاری از کشورهای آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی، اسپانیایی زبان هستند. یکی از مزایای فراگیری زبان اسپانیول ( اسپانیایی )، سهل و آسان بودن است، چرا که در این زبان، یک کلمه تقریبا همانگونه که نوشته شده است، ادا می شود. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که فراگیری زبان اسپانیایی، علاقه مندان به زبان های فرانسوی و ایتالیایی را در فراگیری این زبان ها یاری می رساند. به همین منظور، بسیاری از مراکز آموزش زبان خارجی، آموزش زبان اسپانیایی را در برنامه های خود گنجانده اند.

 

همانگونه که ما با مسافرت به دیگر استان ها و شهرهای کشورمان، ناگزیر به استفاده از رستوران ها، هتل ها و مکان های عمومی هستیم، برای مسافرت به یک کشور خارجی نیز، این نیاز همچنان پابرجاست و ناچار به برقراری ارتباط کلامی با اهالی آن کشور هستیم. ازین جهت یادگیری جملات پرکابرد زبان کشور مقصد، می تواند راه گشای ما برای برقراری این ارتباط با اهالی آن کشور باشد. به همین منظور، تعدادی از عبارات و جملات پرکاربرد اسپانیایی در سفر، برای علاقه مندان به فراگیری این زبان شیرین، در ادامه آورده شده است.

 

جمله فارسی                     ترجمه اسپانیایی
سلام                                            Hola
خداحافظ                                    Adios
لطفاً                                     Por favor
ببخشید                                    perdon

جمله فارسی                     ترجمه اسپانیایی
رستوران                            restaurante
سرویس بهداشتی                         Aseo
نام من … است.                … Me llamo
من اهل ایران هستم.             .Soy Irani

جمله فارسی                     ترجمه اسپانیایی
آب                                       Una agua
صبح بخیر                         Buenos dias
منو، لطفاً                     Meno Por favor

 

اگر در عبارات بالا کمی دقت کنیم، متوجه می شویم که در زبان اسپانیایی، حرف H ، تلفظ نمی شود. تعداد حروف الفبای اسپانیایی ۲۷ عدد است. در واقع الفبای زبان اسپانیایی ، علاوه بر حروف الفبای زبان انگلیسی، حرف Ñ را نیز، شامل می شود.

میتوانیم برای تسلط بهتر به زبان اسپانیایی قبل از سفر به یادگیری سطحی این زبان نیز بپردازیم .
راه های یادگیری زبان اسپانیایی از جمله راه های فراگیری زبان اسپانیایی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
دیدن فیلم: با دیدن فیلم های اسپانیایی در ژانرهای مختلف، می توانیم کیفیت یادگیری این زبان را در خود، افزایش دهیم. شنیدن موسیقی: شنیدن ترانه های اسپانیایی، علاوه بر آشنایی ما با سبک موسیقی ارزشمند این کشور، فراگیری زبان اسپانیایی را برای ما ممکن می کند.
صحبت کردن در جلوی آینه: به طور کلی، صحبت کردن در جلوی آینه به زبان اسپانیایی علاوه بر اینکه ما را در یادگیری این زبان یاری می رساند، اعتماد به نفس ما را برای صحبت کردن با افرادی که به طور کامل، اسپانیایی را فراگرفته اند یا حتی با اهالی این کشور، افزایش می دهد.
شرکت در کلاس های آموزش زبان اسپانیایی: بسیاری از مراکز آموزش زبان خارجی، آموزش زبان اسپانیایی را به صورت ترمیک و یا فشرده، در برنامه های آموزشی خود، در نظر گرفته اند. آموزش آنلاین زبان اسپانیایی: در این روش، علاقه مندان به فراگیری این زبان از طریق استفاده از اینترنت و سایت ها و همچنین کلاس های آموزش زبان اسپانیایی در ۵۰ روز در مراکز آموزشی زبان خارجی به فراگیری زبان اسپانیایی می پردازند.

 

در نهایت می توان گفت، برای صحبت کردن هر زبانی غیر از زبان مادری، نباید از به کاربردن کلمات هر چند اندک، ترسید. برای یادگیری باید جسارت داشت و قدم به قدم به فراگیری زبان مورد علاقه ی خود بپردازیم. همانطور که قبلاً گفته شد، یکی از راه های فراگیری زبان اسپانیایی، استفاده از دوره های ترمیک و یا فشرده و همچنین، دوره های غیر حضوری آموزشگاه های زبان خارجی است. آموزشگاه زبان بهین دانش نیز در همین راستا به برگزاری این دوره ها و تعلیم علاقه مندان به فراگیری زبان های خارجی پرداخته است. فراگیری زبان اسپانیایی نیز مانند فراگیری سایر زبانهای خارجی، شامل فراگیری مهارت های مختلفی است که از جمله می توان به صحبت کردن (Speaking)، خواندن ( Reading) ، نوشتن ( Writing) ، گوش کردن (Listening) اشاره کرد که برای تقویت و فراگیری هر مهارت، تمرینات متفاوتی لازم است.

 

همچنین میتوانید با شرکت در دوره های کوتاه مدت و فشرده آکادمی بهین دانش تا قبل از حاضر شدن ویزای تان با توجه به میزان نیاز خود زبان اسپانیایی  را بیاموزید و سفری بی دغدغه و راحت را تجربه کنید. میتوانید با قرار دادن اطلاعات تماس خود در فرم زیر بدون نیاز به کتاب ها و اپلیکیشن های فراوان و خسته کننده یادگیری برق آسا را همین حالا شروع کنید .