IELTS7 Banner 01 8

«فرانسه در چند دقیقه» از جمله موضوعاتی است که برای علاقه مندان سفر به کشور فرانسه و یا افرادی که به یک ارتباط سریع در این زبان نیاز دارند مناسب خواهد بود. البته بسیاری از زبان آموزان به صورت کلی دوست دارند با مکالمات پرکاربرد فرانسوی و لغاتی که جهت این مکالمات لازم است آشنا شوند.
در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، این موضوع را به صورت کلیپ های تخصصی ای که برای همین منظور تهیه شده است به زبان آموزان آموزش می دهند که در واقع یک مکالمه کلی و کاربردی در زبان فرانسه است که مکالمه میان دو دوست، مکالمه جهت آشنایی و … را به خوبی نشان می دهد.
فرانسه به دلیل اینکه یک کشور توریستی است، بسیاری از گردشگران را به سمت خود جلب می نماید. این موضوع می تواند در جای خود دارای اهمیت باشد و فردی را که به زبان انگلیسی مسلط است و قصد سفر به این کشور را دارد، تا حدودی به این زبان آشنا نماید. البته افراد فرانسوی نیز مانند سایر کشورها به انگلیسی مسلط نیستند و مسافری که قصد سفر به این کشور را دارد بهتر است که تا حدودی با مکالمات پرکاربرد فرانسوی آشنا باشد.

 

فرانسه در فرودگاه و هتل!

Bonjour!
سلام/ صبح بخیر
Pardon
ببخشید
excusez-moi
معذرت می خواهم
Parlez-vous anglais
می توانید انگلیسی صحبت کنید؟
Pourriez-vous m’aider
می توانید به من کمک کنید؟
Je ne parle pas français
نمی توانم فرانسوی صحبت کنم
Je ne comprends pas
متوجه نمی شوم
Parlez lentement, s’il vous plaît
لطفا آرام تر صحبت کنید
Où est un bon restaurant
رستوران کجاست؟
Je cherche le métro
من به دنبال مترو می گردم.
Pourriez-vous prendre notre photo
می توانید از ما عکس بگیرید؟
Où est le guichet
باجه بلیط فروشی کجا است؟
Je voudrais acheter un billet aller-retour pour Paris
می خواهم یک بلیط رفت و برگشت بخرم.
Je voudrais une chambre pour deux.
اتاق دو نفره می خواهم.
Où sont les magasins?
فروشگاه ها کجا هستند؟
Où est le centre-commercial?
مرکز خرید کجاست ؟
À quelle heure est-ce que s’est ouvert?
اینجا چه زمانی باز است ؟
Je cherche  un livre.
من به دنبال یک کتاب هستم.
Combien ça coûte?
هزینه آن چقدر است؟
Je vais payer en espèces
نقد پرداخت می کنم.
Je voudrais une chambre avec une douche
اگر امکان دارد من یک اتاق با حمام می خواهم.
Quelle est l’heure limite d’occupation
چه زمانی تسویه حساب انجام می شود؟

 

فرانسه در رستوران و کافه!

.Je voudrais pâtes
من پاستا می خواهم، اگر ممکن است.
.Je vais prendre des plats végétariens
من غذاهای گیاهی می خورم.
.J’ai terminé
سیر شده ام.
Une table pour Une, s’il vous plaît
یک میز تک نفره لطفا!
?Avez-vous des pâtes
آیا پاستا دارید؟
Un verre de boisson s’il vous plaît
یک لیوان نوشیدنی لطفا!
Menu alimentaire s’il vous plaît
منوی غذا لطفا!
?Avez-vous une table vide
آیا میز خالی دارید؟
Serviettes en papier s’il vous plaît
دستمال کاغذی لطفا!
puis-je avoir la note s’il vous plaît
صورتحساب لطفا!

 

فرانسه در بیمارستان و مطب!

.Téléphonez à ma famille s’il vous plait
لطفا با خانواده ام تماس بگیرید.
?Quand vient il, le médecin
پزشک چه زمانی تشریف می آورد؟
.J’ ai pris un rendez vous pour Cinq heures
برای ساعت ۵ نوبت گرفته ام.
Au secours
به من کمک کنید!
J’ai besoin d’une ambulance
به آمبولانس احتیاج دارم.
J’ai besoin d’un médecin
به یک دکتر احتیاج دارم.
Je ne vais pas bien
حالم خوب نیست!

 

برای داشتن مکالمه ای بهتر در بخش مکالمه در بیمارستان به زبان فرانسوی، شما می توانید با شناخت اسامی اعضای بدن به فرانسه، مکالمه ای بهتر را رقم بزنید. این لغات به صورت کامل از لغات ساده و عامیانه گرفته تا لغات تخصصی را در بر می گیرند که ادغام آنها با این بخش در واقع می تواند تمرین مناسبی جهت مکالمه بهتر باشد.
این کلمات و جملات را در مکالمات گوناگون با پارتنر و اساتید خود در اپ ARE تمرین کرده و در نهایت تلاش کنید که مکالمات خود را تنها به چند عبارت ساده موکول نکنید. البته که در مکالمات خود می توانید از ضرب المثل های فرانسوی نیز بهره برده و در نهایت در مدت زمانی کوتاه از هر دری صحبت کرده و در نهایت آمادگی های لازم را جهت شرایط و موقعیت های چالشی بدست بیاورید.
ضرب المثل های فرانسوی در حقیقت بخشی پررنگ از زبان فرانسه را نشان می دهند که لذت مکالمه برقرار نمودن را برایتان شیرین خواهند نمود و اتفاقی نو و البته سرگرم کننده را در مسیر یادگیری ایجاد می نمایند.
زبان فرانسه از مجموعه زبان هایی است که در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با استقبال بی نظیری از سمت علاقه مندان مواجه شده است. یادگیری این زبان به دلایل مختلف از جمله اهمیتی که این کشور برای فستیوال های هنری قائل است برای بسیاری از هنر دوستان مهم است و سالانه بر افرادی که خواهان تسلط به زبان فرانسه هستند در کشور ایران و قشر هنرمند افزوده می شود.
به همین جهت با توجه به نیاز این علاقه مندان آکادمی زبان احمدرضا ابراهیمی دوره های خصوصی آموزش زبان فرانسه و همچنین دوره های فوق فشرده فرانسه را برگزار نمود و در نهایت با توجه به نیاز هر فرد و سبک یادگیری آنها، فرانسه را به شکلی کاملا استاندارد همراه با سرگرمی آموزش می دهد.
این دوره ها تحت عنوان آموزش آنلاین زبان فرانسه در خدمت عزیزان قرار گرفته اند و به دو شکل ویژه در حال ارائه هستند. دوره آموزش زبان فرانسه در ۵۰ روز از دوره های مهم و تخصصی در آموزشگاه زبان احمدرضا ابراهیمی است که در کمترین زمان ممکن و با توجه به سیستم آموزشی رامیت، شکلی جدید از آموزش را برای زبان آموزان ارائه داده است. در این دوره زبان آموزان به شکل خصوصی و به صورت تمام وقت می توانند با استاد خود ارتباط بر قرار نموده و در نهایت به تمرین تمامی مهارت های مهم در آموزش زبان فرانسه بپردازند.
این دوره تحت عنوان دوره راکت در میان علاقه مندان شناخته شده است و از ویژگی های مهم آن این است که زبان آموزان می توانند زمان و روز کلاس های خود را انتخاب نموده و این ۵۰ روز را در زمانی که علاقه مند هستند، به اتمام برسانند. این دوره در دو شکل خصوصی و عمومی تهیه دیده شده است که دارای ۶۰ جلسه کلاس آنلاین خصوصی و ۳۰ جلسه کلاس آنلاین عمومی است و در نتیجه شما می توانید به صورت همزمان دو شکل آموزش را تجربه و علاوه بر رفع اشکال به صورت خصوصی، در گروه نیز به مکالمه و تبادل اطلاعات نیز بپردازید.
دوره همیاد فرانسه
 اما از دوره های خصوصی زبان فرانسه است که به صورت ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای و… طراحی گردیده است و شما پس از پنجمین جلسه این اختیار را دارید که استاد و زمان کلاس های خود را تغییر داده و در نهایت با اساتید و راهبران انتخابی خود به ادامه مسیر بپردازید. اگر چه شرکت در دوره های راکت فرانسوی نیاز به تعیین سطح ندارد اما دوره های همیاد با توجه به آزمون تعیین سطح، سطح زبان آموز را مشخص و در نیتجه با توجه به سطح و البته سبک یادگیری زبان آموز به جلو حرکت می کند. البته که در این دوره زبان آموز تعیین کننده محتوای تدریس است و میتواند خود انتخاب نماید که زبان را با کتاب های کمک آموزشی یا کلیپ و یا انواع روش های مختلف تدریس فرا بگیرد.
برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به دوره های زبان فرانسه و همچنین زمان تشکیل این دوره ها، می توانید با کارشناسان اجرایی ما تماس گرفته و در نتیجه از مشاوره رایگان این عزیزان در تمامی بخش های دیگر نیز بهره ببرید. ما در تمامی این مسیر همراه شما عزیزان هستیم تا مسیری مطمئن و آگاهانه را برایتان رقم بزنیم.
برای آشنایی با بخش های مشاوره و خدمات رسانی شما می توانید مشاوره های زیر را دریافت نمایید:
– مشاوره ثبت نام

کارشناسان ثبت نام به صورت آنلاین و تمام وقت در خدمت شما عزیزان هستند تا مشاوره های لازم در خصوص معرفی دوره ها و همچنین بررسی دوره ها و شرایط زبان آموزان پرداخته و در نتیجه راهنمایی های اساسی را در این بخش به شما خواهند داد.
– مشاوره آموزشی

مشاوران و کارشناسان آموزشی همه روزه به صورت آنلاین جهت مشاوره های لازم در انتخاب راهبر و مهارت های یادگیری و همچنین روش های یادگیری در منزل در خدمت شما عزیزان هستند و در نتیجه شناختی بهتر را جهت مسیری کوتاه تر برایتان حاصل خواهند نمود. مشاوران ما از لحظه اقدام به ثبت نام تا پایان دوره مربوطه با شما عزیزان هستند و می توانید کل مسیر را با راهبری و مشاوره های این عزیزان با اطمینان خاطر طی نمایید.