IELTS7 Banner 01 8 آموزش زبان فرانسه با متد تاکسی چگونه است؟

آموزش زبان فرانسه با متد تاکسی چگونه است؟ آیا تا به حال درباره این متد شنیده اید؟ اگر از این متد استفاده کرده اید چقدر در یادگیری زبان فرانسه برای شما مثمر ثمر بوده است؟ بله درست متد تاکسی یکی از روش های یادگیری زبان فرانسه می باشد.  ما در این مقاله نیز به بررسی این متد می پردازیم تا زبان آموزان زبان فرانسه در آموزش زبان فرانسه از این متد بهره ببرند و در واقع با بخش جذاب یادگیری نیز آشنا شوند.
این متد یکی از متدهای جدید آموزش زبان فرانسه است که امروزه به شکل ویژه ای در میان علاقه مندان به زبان فرانسوی دارای اهمیت است و از این روش بهره برده اند. متد تاکسی برگرفته از نام کتاب متد Le Nouveau TAXI است که در واقع اساتید با توجه به روش های نوشته شده در این کتاب، زبان فرانسه را آموزش می دهند.
این کتاب از مجموعه کتاب هایی است که توسط انتشارات HACHETTE منتشر شده است و طی سال های اخیر از محبوبیت بسزایی نیز برخوردار شده است. این کتاب برای تمامی سطوح تهیه دیده شده است که این کتاب ها شامل کتاب های:

 •  کتاب Le Nouveau TAXI سطح A۱
 •  کتاب Le Nouveau TAXI سطح A۲
 • کتاب Le Nouveau TAXI سطح B۱
 •  کتاب Le Nouveau TAXI سطح B۲

آموزش زبان فرانسه با متد تاکسی چگونه است؟

 • درس اول:

درس اول درباره خوشامدگویی در زبان فرانسه است. این عبارت در زبان فرانسه با کلمه Beinvenue بکار برده می شود. در واقع شما با متد تاکسی همراه با فایل های صوتی و تصاویر زیبای کتاب احوالپرسی کردن به زبان فرانسوی را فرا می گیرید.

?…Bonjour monsieur, votre nom
سلام آقا، اسم شما…؟

.Deux. Ev Dosse. Et voici ma dame Alice
دوسه. ایو دوسه. و اینم خانمم آلیس.

.Bonjour madame
سلام خانم.

?Bonjour. Je suis Alice Duchesse. Êtes-vous Mme Falco
سلام. من آلیس دوسه هستم. شما خانم فالکو هستید؟

.Bonjour. Oui, je suis Nicole Falco. Aldo est mon mari
سلام. بله، من نیکول فالکو هستم. آلدو شوهرم.

?Arno
آرنو؟

.Pas Aldo. Son nom est Aldo
نه آلدو. اسم او آلدو هست.

?Qui est-il
او کیه؟

.C’est Aldo. Aldo Falco
او آلدو هست. آلدو فالکو.

?Aldo. Est-il italien
آلدو. او ایتالیایی هست؟

.Oui. Et c’est Nicole, il est français
بله. و او نیکول هست، او فرانسوی هست.

Tu es Giacomo! Es-tu Italien
تو جیاکومو هستی! تو ایتالیایی هستی؟

.Oui oui. Je suis Italien
بله، بله. من ایتالیایی هستم.

 • درس دوم:

درس دوم برای آموزش معرفی کردن به زبان فرانسه تهیه شده است که با عنوان درس ?Qu’est-ce به معنی «اون کیه» است. این سوال در واقع در جهت معرفی و برای شروع یک مکالمه استفاده می شود. در ادامه با ما همراه باشید…

?Qu’est-ce
اون کیه؟

?Il est Marie, n’est-ce pas
او «ماری» هست، نه؟

?Marie
ماری

.Oui Marie
بله ماری.

Il est un étudiant
او دانشجو هست.

?Est-il très gentil
او مهربان است؟

Oui, il est en cours de français
بله او در کلاس زبان فرانسه است.

Il est japonais
او ژاپنی است.

?Vit-il en France ou au Japon
او در فرانسه زندگی می کند یا در ژاپن؟

Il vit en Suisse. À Genève
او در سوئیس زندگی می کند. در ژنو.

متد تاکسی را در واقع می توان یک متد آموزشی بر مبنای فایل های صوتی در نظر گرفت که آموزش زبان فرانسوی را در هر کجا و در هر موقعیتی که باشید برای شما امکان پذیر می کند. این متد شاید برای افرادی که از سبک یادگیری شنیداری بهره مند هستند، از بهترین روش های یادگیری زبان فرانسه باشد.
با متد تاکسی شما نیاز به حضور در آموزشگاه یا منزل را ندارید و تنها با یک هندزفری و گوشی همراه می توانید از صفر تا صد مکالمات زبان فرانسوی را فرا بگیرید. این موضوع شاید مشکل نبود موقعیت و شرایط آموزشی را تا حدودی حل و در نهایت در کنار آموزش آنلاین زبان فرانسه بتواند شما را با هر موقعیت و شرایطی مسلط به زبان فرانسوی نماید.
یادگیری زبان فرانسوی نیاز به راهبری دارد و آموزش زبان فرانسه اگر همراه با متدهای سرگرم کننده نباشد، نمی تواند به هدف نهایی خود یعنی ایجاد رغب و انگیزه بیشتر در علاقه مندان نماید. کسب هر مهارتی نیاز به انگیزه و راه های بهبود کیفیت یادگیری دارد و این امر اگرچه بخش زیاد آن به خود فرد مربوط است اما به تدریس اساتید، آموزش های درست، لوازم کمک آموزشی، آگاهی زبان آموز از متدهای نوین آموزشی و هزاران مورد دیگر دارد.
به همین دلیل موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به دو شکل ویژه این آموزش را همگانی و قابل دسترس برای عموم نموده است تا همه افراد از هر قشر و با هر موقعیتی بتوانند زبان رابه شکل دلخواه بیاموزند. از مهم ترین ویژگی های  آموزش زبان فرانسه در ۵۰ روز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 •  دوره راکت فرانسه نیازی به تعیین سطح ندارد.
 •  دوره راکت یک دوره خصوصی فوق فشرده است.
 • دوره راکت داری پشتیبانی تمام وقت و ۲۴ ساعته است.
 •  دوره راکت دارای آموزش نامحدود در طول روز است.
 • انتخاب استاد و زمان کلاسها با زبان آموز است.
 • اساتید این دوره همگی از اساتید راکت و همچنین متخصص در زمینه آموزش آنلاین زبان هستند.
 • دوره راکت رای همه رده های سنی در حال برگزاری است.

اگر علاقه مند به یادگیری زبان فرانسه هستید دوره راکت می تواند راهی برای روشنایی بخشی به مسیر باشد و البته که با جدیت و تلاش های مستمر خودتان می توانید پس از مدتی کاملا به زبان فرانسه تسلط یافته و در زمینه های مختلف شغلی اعم از تدریس، ترجمه، استخدام در شرکت های بین المللی و همچنین در زمینه مهاجرت آسان به کشور فرانسه شما را یاری نماید.
مهاجرت، تحصیل و… همه نیاز به تسط به زبان فرانسه دارد که برای دستیابی به این مهم با آموزش های آنلاین زبان فرانسه این موضوع نیز میسر گردیده و شما این امکان را دارید تا در ۵۰ روز و قبل از گرفتن ویزا و یا پاسپورت فرانسه خودتان را کاملا آماده یک زندگی نوین نمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های مورد نیازتان می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است بپردازید و منتظر تماس مشاوران و کارشناسان ما باشید.