1 کلیک روی عکس پایین دنیای یادگیریت را متحول میکنه!

IELTS7 Banner 01 8 فعل مضارع عربی,فعل مضارع در زبان عربی,افعال مضارع در زبان عربی

افعال در زبان عربی بخش مهمی را به خود اختصاص داده اند. به همین منظور ما در این مقاله قصد معرفی فعل مضارع عربی را داریم. اهمیت فعل در جملات عربی بسیار زیاد است زیرا با جابه جا نوشتن یک کسره و فتحه، معنای جمله تغییر پیدا می کند. یادگیری افعال عربی کمی زمان بر می باشد اما با تمرین و تکرار می توانید بر آن مسلط شوید. برای اینکه در کم ترین زمان به نتیجه دلخواهتان برسید، سعی کنید در مکالمات روزانه خود تا جایی که امکان دارد از زبان عربی استفاده کنید. در ادامه به صورت اختصاصی تر به معرفی فعل مضارع در زبان عربی خواهیم پرداخت.

 

فعل مضارع عربی:

فعل مضارع در زبان عربی به فعلی گفته می شود که به زمان حال بر می گردد و در واقع برای صرف این زمان بکار برده می شود. این فعل متضاد فعل ماضی در زبان عربی است چرا که فعل ماضی برعکس فعل مضارع به انجام کاری در گذشته دلالت می کند. اگر بخواهیم معادل این فعل را در زبان فارسی بیان کنیم، به صورت زیر خواهد بود:

_ می روم
_ می روی
_ می رود
_ می رویم
_ می روید
_ می روند

نکته قابل توجه این است که اگر به این افعال در فارسی نگاه کنیم همگی با «می» شروع می شوند و البته که در زبان عربی نیز مشخصه هایی خواهد داشت که نشان دهنده این افعال باشد. افعال مضارع در زبان عربی اما به شکل زیر صرف می شوند:

صرف افعال مضارع عربی!

آن مرد می رود=> یذهبُ
آن دو مرد می روند=> یذهبانِ
آن مردها می روند => یذهبونَ

آن زن می رود => تذهبُ
آن دو زن می روند => تذهبانِ
آن زن ها می روند => یذهبنَ

میروی => تذهبُ
شما دو مرد می روید => تذهبانِ
شما مردان می روید => تذهبونَ

تو می روی => تذهبینَ
شما دو زن می روید => تذهبانِ
شما زنان می روید => تذهَبنَ

می روم => اذهبُ
می رویم => نذهبُ

افعال عربی انواع گوناگون دارند که در دوره های مقدماتی آموزش زبان عربی با آنها آشنا می شوید. یادگیری دستور زبان عربی در واقع بخش مهمی از آموزش است که در دوره های آموزش آنلاین زبان عربی در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، با روش های گوناگونی به آنها پرداخته می شود. روش هایی که برای یادگیری دستور زبان می توان از آنها استفاده کرد متفاوت هستند اما روش های ناخودآگاه از مهم ترین آنها هستند که زبان عربی را در حین مطالعه زبان و یا گوش دادن به فایل های صوتی و کلیپ های تصویری فرا می گیرید.
دیدن کلیپ های آموزشی، دیدن و شنیدن اخبار، شنیدن پادکست ها و یا نوشتن خاطرات می توانند همه و همه روشی باشند بر یادگیری شهودی و ناخودآگاه دستور زبان عربی. این روش ها تنها شما را با قوائد عربی آشنا نمی کنند بلکه شما می توانید به راحتی با دیدن و شنیدن این موضوعات، خودتان را برای بدست آوردن مهارت های مهم در یادگیری زبان عربی آماده سازید.
برای این منظور بهتر است که زبان گوشی خود را به زبان عربی تغییر داده و یا با دیدن فیلم و سریال های عربی و یا شنیدن اخبار و برنامه های تلویزیونی عربی زبان، زبان عربی را در زندگی خود وارد نموده و یک تمرین تمام عیار را رقم بزنید.

یادگیری زبان عربی سخت نخواهد بود چرا که همه ما به طریقی با این زبان آشنا بوده و هستیم و البته که می توانیم راحت تر از سایر افراد از کشورهای مختلف این زبان را فرا بگیریم. به دلیل اهمیتی که این زبان برای ما فارسی زبانان و مسلمانان دارد، سایت احمدرضا ابراهیمی به این زبان به صورت تخصصی پرداخته است و برای دستیبابی تمامی افراد در جای جای ایران و جهان این دوره ها را به صورت آموزش آنلاین زبان عربی تهیه دیده است. دوره ی زیر مجموعه آموزش آنلاین زبان عربی شامل دوره های راکت عربی هستند که به طریقی خاص به آموزش زبان عربی پرداخته اند. دوره راکت عربی یکی از تخصصی ترین دوره ها است که به هر چهار مهارت اصلی در زبان عربی می پردازد و قوائد و دستور زبان عربی را شیوه های ناخودآگاه به زبان آموزان آموزش می دهد. این روش ها همگی بر روی مهارت های یادگیری زبان آموزان تمرکز دارند و در واقع با تکیه بر توانایی های فردی و گروهی و با ارائه پروژه های گوناگون زبان عربی را در کمتر از ۲ ماه به جای ۲ سال به زبان آموزان آموزش می دهد. در صورت اینکه تمایل به دریافت اطلاعات کامل و جامع تری را درباره کلاس ها و شرایط برگزاری آنها دارید. می توانید بامشاوران آموزشی ما ارتباط برقرار نموده و پاسخ سوالات خود را از آنها دریافت نمایید. ارتباط با مشاوران ما از طریق تکمیل باکس های مشاوره و ثبت نام زیر و یا ارتباط برقرار نمودن با پشتیبانان سایت امکان پذیر است. این عزیزان به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند و علاوه بر مشاوره های ثبت نامی شما را با دنیایی از روش های اداری آشنا با سبک های یادگیری و… آشنا خواهند نمود.