یادگیری زبان در خانه این تصور را برای اکثر افراد ایجاد می کند که یادگیری را به صورت خودآموز پیش برند. این تصور باعث بروز سختی های بسیاری برای زبان آموزان می شود. یادگیری زبان کره ای در خانه نیاز به رعایت نکات و اصولی دارد. در ادامه به شما خواهیم گفت که یادگیری هر زبانی در داخل خانه لزوما به معنی یادگیری به صورت خودآموز نیست. اما باید گفت که افرادی که یادگیری خودآموز را در پیش گرفته اند مسیر دشواری را پیش رو دارند. به دلیل تفاوت موجود میان زبان کره ای با فارسی و انگلیسی باعث شده است که تعداد زیادی از افراد اطلاع نداشته باشند که یادگیری زبان کره ای را از کجا آغاز کنند. به ترتیب مراحلی را به شما معرفی خواهیم کرد که با رعایت آن ها یادگیری زبان کره ای در داخل خانه، به بهترین شکل برای شما رقم خواهد خورد.

مراحل یادگیری زبان کره ای در خانه

آموزش زبان کره ای و یا دیگر زبان ها به شکل ها و روش های مختلفی صورت می گیرد. یکی از روش های یادگیری زبان کره ای، آموزش و یادگیری در داخل خانه می باشد. ما برای درک بهتر شما علاقه مندان به زبان کره ای، آن ها را به صورت مرحله ای دسته بندی کرده ایم. به مراحل زیر توجه نمایید:

  • هدف گذاری

اولین و مهم ترین اقدام برای یادگیری زبان کره ای این است که هدف گذاری داشته باشید. اینکه هدف و انگیزه ای برای شروع داشته باشید بهتر از این است که در اواسط مسیر دچار بی راهه و سردرگمی شوید. اما این نکته را فراموش نکنید که هیچ زمانی برای هدف گذاری دیر نیست. اینکه ما به شما گوشزد می کنیم که بهتر است از همان ابتدا هدف گذاری داشته باشید منظور این است که، در ادامه راه دچار مشکلات نشوید.

  • روش های یادگیری زبان

روش های یادگیری زبان کره ای و یا دیگر زبان بسیار متنوع شده است. آموزش و یادگیری زبان کره ای در خانه می تواند به صورت خودآموز صورت گیرد. خودآموز بودن یادگیری، به دقت، زمان، تلاش و پشتکار بالایی نیاز دارد. اما اینکه با وجود خانه بودن از روش های بهتری برای یادگیری و آموزش زبان کره ای استفاده کنیم، بهترین انتخاب و سبک می باشد. در انتهای مقاله به معرفی بهترین روش آموزش زبان کره ای در خانه اشاره ای خواهیم داشت.

  • برنامه ریزی

در صورتی که قصد یادگیری زبان کره ای به صورت خودآموز را دارید بهتر است که برنامه ریزی جامع و کاملی را طراحی کنید چرا که مسیر پیش روی شما بدون برنامه ریزی بسیار سخت تر خواهد شد. اما نباید فراموش کرد که حتی افرادی که با سایت ها و آموزشگاه های مختلف به یادگیری زبان کره ای می پردازند، باید برنامه ریزی را داشته باشند. این افراد به دلیل اینکه در کنار مدرسین زبان کره ای به آموزش و یادگیری مشغول هستند امکان برنامه ریزی بهتری را خواهند داشت.

  • آغاز یادگیری

بعد از گذر از مراحل مختلف یادگیری زبان کره ای زمان آن رسیده است که یادگیری و آموزش را آغاز کنید. با توجه به تفاوت های که زبان کره ای با زبان فارسی و انگلیسی دارد شاید نحوه و روند آموزشی شما نیز متفاوت شود. در این مسیر ممکن است با مسائل و مشکلات بسیاری روبه رو شوید. در این وضعیت بهتر است به هدف گذاری که نجام داده اید رجوع کنید.

مزایای یادگیری زبان کره ای در خانه

  1. آرامش، آسایش، یادگیری و آموزش نامحدود
  2. کمتر شدن هزینه ها
  3. یادگیری آنلاین زبان کره ای در خانه امکان دسترسی بیش از اندازه ای را به شما می دهد.
  4. در اختیار داشتن زمان بسیار

بهترین منابع برای یادگیری کره ای در منزل

یادگیری زبان کره ای در منزل با استفاده از منابع مختلفی صورت می گیرد. برخی به سراغ کتاب ها و منابع زبان کره ای می روند، برخی به سراغ رمان ها و کتاب های مختلف، برخی دیگر از اپلیکیشن های آموزش زبان کره ای، برخی با استفاده از فیلم و سریال های زبان کره ای و… به یادگیری بیشتر مشغول می شوند. موارد گفته شده از جمله منابعی هستند که اکثر افراد در داخل خانه برای یادگیری زبان از آن ها استفاده می کنند. سعی کنید بر اساس تیپ شخصیتی خود به انتخاب بهترین منابع بپردازید، اینکار روند یادگیری شما را سریع تر می کند.

یادگیری زبان کره ای چقدر طول می کشد؟

در کل بخواهیم بگوییم که یادگیری زبان کره ای چه مدت طول می کشد، کار دشواری می باشد. مدت زمان یادگیری زبان کره ای از هر فردی به فرد دیگر و از هر سبک و روشی به سبک و روش دیگر متفاوت می باشد. اینکه ما برای یادگیری زبان کره ای زمان ثابتی را در نظر بگیریم کار چندان حرفه ای نیست. پس مدت زمان یادگیری هر زبانی به عوامل و دلایل مختلفی وابسته است. برای مثال آموزش زبان کره ای در منزل به صورت خودآموز بسیار متفاوت است با آموزشی که در کنار اساتید زبان کره ای صورت می گیرد.

بهترین و سریع ترین روش یادگیری زبان کره ای در منزل

برای افرادی که قصد یادگیری زبان کره ای در منزل را دارند پیشنهاد می کنیم که به مطالعه ادامه مقاله بپردازند. این حق شماست که از بهترین روش ها و سبک های یادگیری مطلع شوید و از آن ها استفاده کنید. در حال حاضر یکی از دوره های کوتاه مدت آموزش زبان کره ای، دوره راکت می باشد. این دوره در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان کره ای در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان کره ای در 50 جلسه) در حال برگزاری می باشد. علت طراحی دوره راکت به دو شکل متفاوت این است که داوطلبان و علاقه مندان به زبان بتوانند با توجه به شرایط خود به انتخاب هر یک از دوره ها اقدام نمایند.
این دوره به گونه ای طراحی شده است که برای همه افراد در هر سن و سطحی مناسب می باشد. و والدین به راحتی با استفاده از این دوره می توانند آموزش زبان کره ای برای کودکان خود را آغاز کنند. ماهیت و روش آموزشی دوره راکت باعث یادگیری عادات و مهارت های زبانی به زبان آموزان می شود. در دوره راکت به یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان کره ای تسلط پیدا خواهید کرد.
بسیاری از ما می پرسند که آیا آموزش زبان کره ای در 50 روز امکان پذیر است؟ باید گفت که یادگیری هر مهارتی در مدت زمان کوتاه امکان پذیر است اما روش، اساتید، پشتکار و… از اهمیت بالایی برخوردار است.
اساتید دوره راکت به زبان آموزان مدیریت احساسات و زمان را آموزش می دهند. در واقع فراگیران علاوه بر یادگیری زبان کره ای به یادگیری موراد دیگر می پردازند.
سبک و روش آموزشی دوره راکت با استفاده از سریال های کره ای می باشد. آموزش زبان کره ای با سریال با محتوای متفاوت خود توانسته است نیتیو لایک شدن فراگیران را رقم زند. به گونه ای که در پایان دوره تشخیص زبان آموزان از افراد بومی سخت خواهد شد.
اساتید چند زبانه دوره راکت با فراهم کردن محیطی شاد، مهیج، یادگیری نامحدود، نتیجه بخش و حرفه ای به آموزش زبان آموزان می پردازند. برای شرکت در دوره راکت، کسب اطلاعات بیشتر می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است بپردازید.