امروز برای تهیه گزارش از روند سومین جلسه از دوره راکت انگلیسی به همراه استاد احمدرضا ابراهیمی در دفتر مرکزی رامیت حاضر شدیم. ساعت ۱۶:۳۰ روز یکشنبه دهم آذر، سومین جلسه از این دوره به صورت رسمی آغاز شد.
دوره آموزش زبان انگلیسی 
با عنوان راکت زبان انگلیسی این روزها بخش پررنگ آکادمی زبان بهین دانش است و مشتاقان و علاقه مندان بسیاری را به خود جلب کرده است. این دوره با ویژگی های خاص خود به آموزش زبان انگلیسی در کمتر از ۵۰ روز می پردازد و به طبع برای رسیدن به این هدف باید همگی تعهد و استمرار را فراموش نکنند.
این دوره یکی از دوره های فشرده آموزش زبان انگلیسی در اصفهان است و با پشتیبانی آنلاین و مزایای دیگری که همراه خود دارد توانسته رکورد دار دوره های ما در بخش ثبت نام باشد.
در ادامه با ما همراه باشید تا نگاه کوتاه ما از کلاس را که به قلم کشیده شده است را مروری کنیم و با استفاده از تجربیات همدیگر کشور را به سمت دو زبان بودن سوق بدهیم.

IELTS7 Banner 01 8

صندلی داغ

ابتدای جلسه با یک تمرین کوتاه مکالمه ای به شکل صندلی داغ داخل کلاس اجرا شد که باعث شاد شدن جو کلاس و ایجاد حس خوب بین زبان آموزان شد. سپس ادامه کلاس با توضیح متد های آموزش زبان راکت توسط استاد برای زبان آموزان پیش رفت. کم کم کلاس به لطف بچه ها به سمت و سوی پیدا کردن راه حلی برای مقابله با سختی های این دوره پیش رفت که استاد با خونسردی کامل به مشکلات بچه ها گوش دادند و برای هر کدام از آنها راه حل های مناسبی ارائه دادند.

نحوه تمرین کردن در کلاس

تمرین اول کلاس به این صورت بود که به همه ی زبان آموزان هدفون داده شد که با این کار، کلاس حالت فان به خود گرفته بود و بعد از بچه ها خواسته شد که یکی از کلیپ های ارسال شده برای آنها را انتخاب کرده و در زمان محدودی که مشخص شده است کلیپ را نگاه کرده و در رابطه با آن صحبت کنند، و باید جملاتی که استفاده می کنند به شکل native like باشد. در این بخش از کلاس پیشرفت بچه ها طی این سه جلسه خیلی خوب به چشم می خورد، که اینها همه به لطف تلاش های خودشان و راهنمایی های استاد بود.
تلاش در این دوره حرف اول را می زند و همه ما باور داریم که با تلاش می توانیم استعدادهای نداشته خود را شکوفا کنیم. با برنامه ریزی و تعیین هدف در یادگیری زبان انگلیسی می توانید این مسیر را به شکلی شگفت انگیز سپری کنید.

یک وقفه کوتاه

پس از یک ساعت نیم از شروع جلسه، وقفه ای پانزده دقیقه ای برای استراحت زبان آموزان در نظرگرفته شد که با نوشیدن چای و نسکافه و گپ و گفت کوتاهی گذشت. هر کلاسی به تنوع در اجرا نیاز دارد و مهم تر از آن به یک تفریح که بتوانند در کنار هم برای ادامه درس خود را آماده کنند.
به کلاس برگشتیم و ادامه تمرین ها از سر گرفته شد…

ادامه کلاس…

لذت بخش ترین بخش تمرین روی لهجه بچه ها بود، که در واقع یکی از اصلی ترین بخش های راکت است که همراه با جملات کلیدی کلیپ به طور کاملا صحیح انجام شد. هدف اصلی راکت تقویت مهارت مکالمه و صحبت کردن به زبان انگلیسی است که طی این دوره با انجام روش های جدید و کاربردی بر روی این مهارت بسیار کار می شود.
تمرین سوم کار کردن روی کلیپ Occupations و نشون دادن مسیر صحیح کار کردن روی کلیپ ها به زبان آموزان بود که در این بخش تمامی ایرادت زبان آموزان برطرف شد. رفع اشکال در طول ترم می تونه برای زبان آموزان مسیر یادگیری را آسان تر کرده و زبان آموزان رو در طول مسیر یادگیری هوشیارتر و کنجکاوتر کند.

تو قوی ترینی؛ باختن رو یاد نگیر…

پایان جلسه سوم

کلاس که به طور دقیق رأس ساعت ۱۶:۳۰ شروع شد در ساعت ۱۹/۴۵ نیز به پایان رسید، اما همچنان بچه ها انرژی برای کار کردن داشتند و هرکدام حدود پنج دقیقه تا ده دقیقه بعد از کلاس موندن و سؤالاتشان را پرسیدند. دیدن این همه اشتیاق بچه ها ماروهم به وجد می آورد.
خارج از کلاس و توی راهرو آموزشگاه هنوز بحث یادگیری داغ بود و با نگاه کردن به هر کدوم می شد شوق یادگیری رو احساس کرد. برای یادگیری زبان نیاز به اشتیاق و انگیزه هست که خدا را شاکریم که زبان آموزان دوره راکت ما این دو فاکتور را دارند.