امروز اولین جلسه از کلاس Movers۴ در آکادمی زبان بهین دانش، برگزار شد. دوره Movers از ۶ ترم تشکیل شده است که امروز ما برای تهیه گزارش با زبان آموزان ترم ۴ این دوره، همراه شدیم تا بتوانیم در کنار هم از روند کلاس گزارشی تهیه کنیم.
این دوره ویژه کودکان ۸ تا ۱۱سال است و در انتهای ترم ۶، به زبان آموزان مدرکی تحت عنوان گذراندن این دوره ها، اعطا می شود.
شما را به نگاهی به این گزارش دعوت می کنیم…

 

IELTS7 Banner 01 8

 

ﺗﻮﺿﯿﺤﺎﺗﯽ در ﻣﻮرد Movers۴

زبان آموزان، با گذراندن این سطح، مهارت های کامل تری برای مکالمه با دیگران را فرا می گیرند و با یادگیری کلمات متنوع تر، از فراگیری زبان انگلیسی  لذت می برند.
ما مانند تمامی سطوح آموزش زبان، تلاش بر این داریم که همه رده های سنی در آکادمی، به زبان انگلیسی صحبت بکنند و گرچه هر چهار مهارت زبان به صورت تخصصی برای هر دوره آموزش داده می شود، اما تمرکز اصلی آکادمی همیشه بر این بوده است که با تقویت اعتمادبنفس زبان آموزان خود، آنها را برای برقرای مکالمه با لهجه بومی آماده نماید.
داشتن اعتمادبنفس، برای برقراری مکالمه بیش از داشتن دانش زبانی، کاربرد دارد. چرا که گاها شاهد هستیم زبان آموزانی تمامی دوره های زبان در اصفهان را، به بهترین نحوه گذارنده اند اما به دلیل کمبود اعتمادبنفس و استرس، از صحبت کردن در جمع گزیزان هستند.

 

 

هیجان اول کلاس

خب امروز به طبع برای زبان آموزان و استادشان، از ویژه گی تازه ای برخوردار بود و آن دیدن افراد تازه، کلاس تازه و استاد جدید بود. تغییر اساتید در هر ترم می تواند این موضوع را تقویت بکند که هر زبان آموز تنها با تکیه بر دانش یک استاد و روش تدریس یک نفر، زبان را فرا نگیرد و بتواند در موقعیت های مختلف و افراد مختلف، ایجاد ارتباط بنماید.
کلاس امروز در ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه برگزار شد و استاد در همان ابتدا با زبان آموزان جدید خود، به مکالمه و صحبت کردن به زبان انگلیسی پرداخت تا هم سطح آنها دستشان بیاید و هم بتوانند با هم یک آشنایی کلی داشته باشند. حضور و غیاب انجام گرفت و هر کدام به معرفی خود در سطح زبانی و دانش زبانی خود، پرداختند.
کلاس وارد موضوع اصلی شد…

 

 

یار مهربان کتاب…

در ۳۰ دقیقه دوم و پس از مرور مطالب ترم قبل در قالب مکالمات و تمرین، از زبان آموزان خواسته شد تا کتاب جدید خود را بازکرده و با موضوعات جدید و بالطبع سازنده تر در آموزش زبان انگلیسی آشنا بشوند. در ابتدای کتاب آهنگ Big English پخش شد و زبان آموزان به همراه استاد خود از کلاس لذتی دوچندان بردند. سپس با پخش آهنگ دوم که در صفحه دوم کتاب بود، بر روی مطالب جدید آهنگ ها کار شد.
داشتن یک ریتم معمولی برای آموزش کودکان مخصوصا در سنین پایین، نمی تواند به اساتید، نتیجه مطلوب را بدهد و بالطبع زبان آموز در همان ابتدای راه دلزده و سرشکسته می شود. اساتید دوره های آموزش زبان به کودکان، به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می نمایند تا بتوانند در کنار دانش زبانی خود و با توجه به تخصصشان در زمینه ارتباط با کودکان و همینطور شناخت نیاز های عاطفی، آموزشی و … یادگیری زبان را برای کودکان به سرگرمی تبدیل نمایند.

 

دنیای کلمات شگفت انگیز!

در ۳۰ دقیه پایانی کلاس و پس از کار روی آهنگ ها و داستان های موجود در صفحه اول کتاب، زبان آموزان به کمک استاد خود بر روی کلمات جدید برای توصیف کارهای روزانه خود پرداختند؛ سپس از آن ها خواسته شد با مکالمه و گفت گوهای دو نفره، مطالب جدید را تمرین کنند. احساس شناخت کلمات در آنها به طرز عجیبی مشهود بود و یادگیری آن کلمات برای زبان آموزان ما به معنی یک داشته ی بزرگ محسوب می شد. از اینکه می توانستند در همان جلسه کاربرد و استفاده این کلمات را فرا بگیرند احساس خوبی بود که به ما نیز منتقل گردید.

زبان آموزان در این سن به خوبی می توانند کلمات را ادا بکنند و این بر زیبایی تلفظ آنها افزوده بود. ذهن آماده و جوان آنها، در یادگیری زبان بسیار تاثیر داشت و به خوبی و با یک مکالمه شسته رفته، توانستند کلاس را با موفقیت پشت سر بگذارند.
در نهایت، در ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه با به صدا در آمدن زنگ، اولین جلسه از دوره Movers۴ نیز به پایان رسید و ما بی صبرانه منتظر آن هستیم که دوباره آنها را ببینیم و از دنیای کودکانه آنها لذت ببریم.
تجربه شما در روزهای ابتدایی آموزش زبان و شناخت لغات و … چه بود؟ آیا روش آموزشی استادی یا مسائل دیگر باعث شده بود که برای مدتی از یادگیری زبان دلزده بشوید؟