امروز جلسه اول از پنجمین ترم از دوره  Starters است و بد نیست در همان ابتدا یک توضیح در مورد این دوره ها به شما عزیزان بدهم. این دوره، دوره آموزش زبان انگلیسی ویژه کودکان است. دوره Starters از ۶ ترم تشکیل شده است که اگر کودکان ما موفق به گذراندن تمامی ترم های آن بشوند، می توانند به دوره پیشرفته زبان انگلیسی ویژه کودکان پا بگذارند که در انتها مدرکی هم به همین عنوان به آن عزیزان اعطا می گردد.
دوره Starters دوره مقدماتی آموزش زبان انگلیسی ویژه کودکان است و کودکان ما در این دوره با مباحث اولیهدر یادگیری زبان انگلیسی روبرو می شوند و قطعا در همان ابتدا با حجم زیادی از نکات گرامری در زبان انگلیسی یا قواعد کلی در یادگیری زبان انگلیسی روبرو نخواهند شد.
کودکان کلاس امروز ما با جدیدیت چهار ترم را پشت سر گذاشته اند و امروز در پنجمین ترم از این دوره نیز در کنار ما هستند و ما شاهد پیشرفت و طی کردن پله به پله از پله های موفقیت آنها هستیم و خدا را از این بابت بی نهایت شاکریم.
در جایی خواندم: ” بهترین روزهای زندگی نیامده؛ منتظرشان باش! ”
این جمله شاید به ظاهر ساده باشد و کلمات فلسفی و بزرگی در آن نهاده نشده باشد، اما تماما معنی است برای این روزهای کودکان در آکادمی زبان بهین دانش. امروز شاهد تلاش آنها هستیم و می بینیم که چطور در کنار درس و مدرسه یادگیری زبان را رها نمی کنند و در پی آموزش دیدن زبان انگلیسی هستند اما فردا قطعا می توانند با داشتن توانایی تسلط به زبان انگلیسی، آینده خود را زیباتر کنند.

IELTS7 Banner 01 8

شروع کلاس با یک آهنگ

در همان ابتدا استاد با پخش یککلیپ آموزش سلام و احوالپرسی به زبان انگلیسی، کلاس زبان خود را شروع کردند و کلاس با دست زدن و هم خوانی کردن زبان آموزان ما شروعی طوفانی داشت. استاد بعد از این شروع خوب به معرفی خود برای کودکان زبان آموز در آکادمی، پرداختند و در انتها از آنها خواستند که خودشان را معرفی بکنند تا اگر زبان آموز جدیدی نیز به جمع آنها اضافه شده است، بتواند با دوستانش کاملا آشنا بشود.
پس از یک حال و احوال کردن خوب و دوستانه استاد کلاس را با موضوع انواع لباس به زبان انگیسی، شروع کردند و کلیپ آموزش لباس ها به زبان انگلیسی نیز برای آنها پخش شد. که دیدن کلیپ همچنان بخش سرگرم کننده و جذاب کلاس بود.
پخش کلیپ های زبان انگلیسیمی تواند کلاس را از حالت صرفا آموزشی خارج کرده و برای کودکان و بزرگسالان یک یادگیری زبان همراه با سرگرمی را به وجود بیاورد.
یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم های آموزش زبان
، همواره نتیجه ای مطلوب تر را برای اساتید زبان انگلیسی به وجود آورده است و دقایق خوبی را نیز برای زبان آموزان کودک ما رقم زده است. این روش یادگیری زبان انگلیسی می تواند بهترین روش ذخیره مطالب انگلیسی در مغز باشد و همه لغات یا نکات آموزشی در یادگیری زبان انگلیسی برای مدت طولانی تری در ذهن کودکان و زبان آموزان بزرگسال بماند.
بعد از دیدن کلیپ زبان انگلیسی، استاد از شاگردان خود خواستند که کتاب زبان انگلیسی را باز کرده و در بخش جدید لغات جدید را برای دوستان خود به صورت داوطلب بخوانند. اما نکته ای که در این درس اول زبان انگلیسی وجود داشت این بود که باید با کلمات جدید و  it is / they are جمله جدید می ساختند. هر کدام از آنها با اشتیاق جمله های جدید خود را می نوشتند و برای دوستان خود می خواندند تا اگر هر کدامشان جمله ای اشتباه نوشته اند، به وسیله دوستانشان تصحیح بشود.

ادامه کلاس…

برای اینکه لغات جدید انگلیسی بهتر در ذهن زبان آموزان جا بیفتد، استاد از آنها خواست که با توجه به تصاویر کلاس و یا لباسهایی که در حال حاضر به تن دارند از همکلاسی های خود سوال بپرسند. و زبان آموزان به دلیل ارتباط واقعی با زبان گرفتند، این کار را هم به خوبی انجام دادند و هم از انجامش لذت می بردند.
پس از پایان این فعالیت استاد یک سری جملات زبان انگلیسی به آنها دادند و از آنها خواست این جملات را که به صورت تصاویر آماده شده بودند را در دفتر کار خود بچسبانند و در نهایت با کلمه پرسشی what در زبان انگلیسی چند جمله پرسشی زبان انگلیسی بسازند.
و چسباندن تصاویر و جمله سازی در زبان انگلیسی به خوبی از عهده کودکان زبان آموز ما برآمد…

یک سری از زبان آموزان با سرعت بیشتری فعالیت های کلاس زبان را انجام می دهند و برای همین استاد از آنها خواهش کرد که در صورت سریع تمام شدن فعالیت کلاسی شان به دوستانی که هنوز موفق به اتمام فعالیت نشده اند کمک کنند. این کار دو دلیل داشت، یک اینکه کلاس را خوده زبان آموزان اداره بکنند و کلاس یک شکل جدید به خود بگیرد و دوم اینکه زبان آموزان از دوستان خود بهتر درس را فرا می گرفتند و بهتر زبان همدیگر را می فهمیدند که اتفاقا این کار استاد به خوبی نتیجه داد و در زمان اندکی همه آنها جملات پرسشی خود را به خوبی ساختند و برای دوستانشان با صدای بلند خواندند.

پایان کلاس

پس از انجام تمرین ها، دیگر چیزی به دقایق پایانی کلاس نمانده بود و استاد از آنها خواستند که از فعالیت هایی که در کلاس انجام دادند، یکی را انتخاب کرده و به عنوان تکلیف در منزل انجام بدهند و در انتها یک کلیپ آموزشی خداحافظی به زبان انگلیسی برای زبان آموزان پخش شد و دوباره پس از همخوانی کردن آنها و جو شادی که داشتند کلاس حتی با انرژی تر از ساعات اولیه، به پایان رسید.
زبان آموزان این دوره از دوره های آموزش مقدماتی زبان انگلیسی برای کودکان ۸ تا ۱۱ ساله ی ما، نگاهی شاد و مثبت به آموزش داشتند و این شروع خوب قطعا در ذهن و خاطر من خواهد ماند…
” چالش هایی برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی” ما امیدوار هستیم که زندگی تمامی شما در این پاییز با شکوه معنا دار باشد و بتوانید با هر شرایط و در هر کجای این زمین خاکی هستید برای هدفتان برنامه ریزی کنید، وقت بگذارید و هزینه کنید.

یادگیری زبان انگلیسی می تواند دریچه های امیدبخش زیادی را بر روی شما بگشاید و شما را پله به پله به هدف و رویاپردازی های منطقی تان نزدیک تر بکند. یادگیری زبان انگلیسی می تواند دنیایی از شغل های خوب، تدریس و تحصیل در بهترین دانشگاه ها و … را برای شما فراهم آورد و این مهم بدست نمی آید مگر با تلاش و انگیزه بالا برای یادگیری زبان انگلیسی.
در روزهای آتی باز هم منتظر گزارش های ما باشید…

گزارش کلاس Proficiency جلسه هشتم – ۳۰ آبان ماه