بزرگی نوشته اند: ” موفقیت روی ستون های شکسته شکل می گیرد”. شما چه فکر می کنید؟ شما جزء افرادی هستید که از شکست خوردن می ترسند یا شکست را جزیی از زندگی می دانند و دلیلی برای رسیدن به موفقیت؟
موفقیت در یادگیری زبان، موفقیت در کسب رتبه ی اول در کنکور، موفقیت در شغل، موفقیت، موفقیت و هزاران موفقیت دیگر که شرط رسیدن به هر کدام از آنها این است که تلاش کنید که ادامه دهید که با هر گام کوچکی که بر می دارید عمیقا راضی باشید. برای رسیدن به موفقیت، بهتر است هدف داشته باشید. بدون هدف حتی یک گام هم بر ندارید. هدف شما را از خارج شدن از مسیر اشتباه باز می دارد و رسیدن را لذت بخش تر و آسان تر می کند.
خب حالا که کمی در مورد موفقیت صحبت کردیم، بهتر است برگردیم به کلاس و گزارشی از چهارمین جلسه از Starters۴، و آموزش زبان به کودکان ۸ تا ۱۱ سال را برای شما عزیزان همراه، تهیه نماییم.

 

IELTS7 Banner 01 8

 

یادگیری با آهنگ!

شروع کلاس امروز با یک آهنگ شاد سلام و احوالپرسی با زبان انگلیسی شروع شد.بچه ها شروع به دست زدن و خواندن این آهنگ کردند. بعد از اتمام آهنگ استاد یک پاور پوینت برای پرزنت کردن و یادگیری صفات در زبان انگلیسی آماده کرده بودند که این صفات شامل: new -old-big-small بودند. پاور پوینت شامل تصاویری برای پرزنت کردن این صفات بود. وقتی بچه ها با این کلمات آشنا شدند سعی بر این شد با پرسیدن سوالاتی از لباس بچه ها این صفات تکرار و تمرین بشود. مثلا:
?Mahsa, are you wearing new shoes
?Negar, are you wearing old shoes

 

 

در ادامه ی آموزش صفات در زبان انگلیسی، استاد از زبان آموزان خود خواستند که کتاب های زبان انگلیسی خود را باز کنند و به مطلبی که درباره favorite hat هست، نگاهی بیندازند و کمی به داستان دقت نمایند. استاد قبل از اینکه درس جدید را شروع بکند و قبل از اینکه درباره درس توضیحی بدهد با نوشتن کلمه favorite در انگلیسی روی تابلو و کشیدن یک ایموجی که نشان دهنده ی علاقه بود معنای این کلمه را برای زبان آموزان باز کرد.
از زبان آموازن خواسته شد تا از روی داستان برای همدیگر بخوانند و خودشان متوجه معنای جملات شوند. به خاطر اینکه تمام کلمات از قبل در کلاس تدریس شده بود بچه ها مشکلی در خواندن یا معنی کلمات نداشتند.

 

 

اواسط کلاس

در این تایم کلاس از بچه ها خواسته شد، یک یا دو جمله درباره ی لباس مورد علاقشان بنویسند. بعضی از جملات بچه ها به این صورت بود:
.My favorite clothe is dress
.My favorite clothes are pants and boots
وقتی جملات بچه ها چک شد استاد یک پاراگراف که از قبل تایپ کرده بودند را به بچه ها دادند. در این پاراگراف یک دختر درباره ی خانواده و لباس هایی که پوشیده بودند صحبت می کرد. از بچه ها خواسته شد متن را بخوانند و بعد دو سوال با is و دو سوال با what بنویسند. زبان آموزان شروع به ساختن سوالات کردند و استاد به بررسی آنها پرداخت. بعضی در نوشتن املایی کلمات اشکال داشتند. بچه ها سوالاتی که نوشته بودند را از همدیگر می پرسیدند و جواب می گرفتند.

 

 

پایان کلاس

مثل همیشه استاد در دقایق پایانی تمرین هایی برای کار و فعالیت در منزل برای زبان آموزان خود مشخص می کردند که امروز هم این تکالیف به آنها داده شد و از آنها خواسته شد که به انجام آنها پرداخته تا بتوانند در جلسه آینده به رفع اشکال بپردازند.
فیلم آموزش خداحافظی با زبان انگلیسی نیز پخش شد و همه یک صدا به تکرار آن می پرداختند. کلاس در دقایق پایانی به اوج رسیده بود و همه با انرژی تمام وسایل خود را جمع کردند در نهایت بدون کلیپ و با یک خداحافظی کاربردی در زبان انگلیسی با هم به خداحافظی پرداختند.
با خودم فکر کردم شاید بهتر باشد از کلاس های کودکان گاها فیلم تهیه کنیم تا انرژی آنها به شما عزیزان هم منتقل شود، نظر شما چیست؟
ما در کلاس های زبان ویژه کودکان و نوجوانانمان، استادانی خلاق داریم. به طور مثال بارها دیده ایم که استادی برای یاد دادن مزه ها به انگلیسی برای زبان آموزان انواع خوراکی ها را می آورد تا به این شکل یادگیری برای آنها آسان تر شود و همینطور در همین بین بتوانند با بازی و سرگرمی بیشتر به یادگیری علاقه مند شوند.
استادان خوب همیشه می توانند زبان آموزانی موفق در زمینه یادگیری زبان داشته باشند. استادان خلاق زبان آموزانی خلاق به جامعه تحویل می دهند و چه بسیار زبان آموزانی که در آینده ای نزدیک شروع به تدریس زبان انگلیسی می کنند و هر آنچه را که خود به خوبی آموخته اند به خوبی به نسل بعد نیز منتقل می کنند.
امیدواریم در این گزارش هم توانسته باشیم نظر شما عزیزان را به خود جلب کرده و شما عزیزان را برای همیشه در کنار خود احساس کنیم.
به امید یک روز دیگر و گزارشی بهتر و تکمیل تر از ادامه روند کلاس و متدهای آموزشی…