کلاس Starters ۶ از مجموعه دوره های آموزش آنلاین زبان انگلیسی ویژه نوجوانان راس ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه آغاز شد و امیر از اولین زبان آموزانی بود که حضور خود را در کلاس اعلام کرده و در نهایت بعد از حضور همه، کلاس حالت رسمی به خود گرفت. امروز در یک روز اردیبهشتی گرم، زبان آموزان با سلام های گرم و صمیمی خود، به کلاس رنگ و بویی تازه داده و آماده یک شروع طوفانی شدند.
همگی یک به یک به معرفی مجدد خود پرداختند و دلیل این کار این بود تا هم مروری باشد بر موضوعاتی که در گذشته فرا گرفته اند و هم یک آشنایی کلی برای افرادی باشد که شماره دوستان خود را در دفترچه تلفن گوشی های همراهشان ذخیره نکرده اند.
استاد جعفری بعد از یک خوش و بش دوستانه از آنها پرسید که آیا حاضرند که درس را شروع کنند؟ در نهایت چیزی که عاید استاد شد، انرژی مثبت و انگیزه بالای آنها بود و کلاس شروع شد…

IELTS7 Banner 01 8

 

 

استاد جعفری طبق برنامه ای که از قبل تهیه دیده بودند، کلاس را با حل تمرین و تمرکز بر مهارت قدرت شنیداری زبان آموزان آغاز نمودند. در واقع برای این کار یک فایل صوتی مربوط به کتاب تی تو تین، ارسال شده و از آنها خواسته شد که پس از گوش دادن، سوالات مربوط به آن بخش را پاسخ بدهند.
تمریناتی که به این شکل انجام می شوند، در واقع به تقویت درک مطلب زبان آموزان نیز کمک کرده و در حقیقت توجه و تمرکز بیشتر را در یادگیری زبان انگلیسی، شامل حال آنها می کنند. گوش دادن به فایل های صوتی انگلیسی، علاوه بر این مهارت ها، آنها را با شکل صحیح ادای عبارات و کلمات انگلیسی نیز آشنا می کند و چیزی که حاصل آنها می شود، این می تواند باشد که با یک تیر چند نشان بزنند.
در نهایت تمرین ها به خوبی توسط آنها انجام شد و همگی امتیاز این بخش را شامل حال خود کردند. بخش دوم اما بر تقویت مهارت مکالمه و گفتگوی انگلیسی به صورت تخصصی تری تمرکز داشت. در این تمرین هر یک باید بخشی را در نظر گرفته، به خوبی تمرین کرده و در عین حال با خواندن از روی متن و ارسال صدای خود در گروه، مهارت خود را به چالش می کشاندند.
صدای رسا و جدی زبان آموزان در هنگام خواندن از روی بخشی از کتاب، نشانگر این بود که آنها از جدیت کافی در یادگیری برخوردار هستند و آماده این هستند که بتوانند خود را با چالش های متفاوت تر و سخت تری روبرو کنند. همگی از آمادگی خوبی برخوردار بودند و در واقع به وضوح مشخص بود که در ساعات خارج از کلاس به خوبی به تمرین و تکرار پرداخته اند.
استاد جعفری از عکس العمل های به موقع آنها راضی بودند، به همین جهت امتیاز این بخش را نیز به تمامی آنها داده و به صورت تک به تک از آنها تقدیر و تشکر کردند.
برای بهتر پرداختن به این بخش استاد از آنها خواستند که در ادامه هر آنچه را که شنیده اند نوشته و در نهایت برای همکلاسی های خود بخوانند. این موضوع می توانست به تقویت املای درست زبان آموزان نیز کمک کند. نوشتن بخش مهمی در یادگیری زبان است و اگر کمی واقع بین باشیم قطعا همانطور که بدون نوشتن به زبان فارسی از بسیاری از کارها عقب می مانیم، نداشتن سواد نوشتن در زبان انگلیسی نیز می تواند برای ما یک خلا بزرگ در یادگیری ایجاد نماید.

 

 

زبان آموزان و مهارت خواندن در انگلیسی!

چیزی که در ۴۵ دقیقه ابتدایی برای استاد مهم بود، تقویت مهارت ریدینگ انگلیسی زبان آموزان بود. برای این بخش به خوبی برنامه ریزی شده بود و برای همین منظور آدیوی دیگری ارسال شده و از تک تک آنها خواسته شد که به خوبی گوش داده و سعی کنند مانند چیزی که می شنوند، از روی متن نیز بخوانند و در گروه صدایشان را ارسال نمایند.
تقویت این مهارت می تواند با روش های گوناگون انجام بپذیرد. این روش ها شامل یادگیری زبان انگلیسی با خواندن داستان های کوتاه انگلیسی زبان یا خواندن و گوش دادن به پادکست های انگلیسی، میسر می شود. اما روشی که بیش از سایر روشهای دیگری علاقه مند دارد، یادگیری زبان انگلیسی با دنبال کردن پیج های افراد معروف انگلیسی زبان است. افرادی چون خواننده های معروف انگلیسی که، خاطرات یا اعتقادات خود یا حتی تحلیل های سیاسی خود را به صورت روزانه با طرفدارانشان به اشتراک می گذارند می توانند بهترین منبع برای یادگیری و تقویت مهارت خواندن در زبان انگلیسی باشد.

 

بیشتر بخوانید:
خواندن به انگلیسی

 

بازی در انگلیسی!

از فعالیت های جالبی که استاد جعفری برای زبان آموزانشان در نظر گرفتند این بود که چند سوال برای آنها نوشته شد و از تک تک آنها خواسته شد که به این سوالات جوابهای واقعی داده و در نهایت با همه این جوابها یک پاراگراف از خود ساخته و بنویسند. در اصل این سرگرمی بازی هدفمندی جهت تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی بود که برای زبان آموزان نیز تنوع و تازه گی داشت.
در این راستا نیز تمرین های مختلفی از بخش های متفاوت کتاب در نظر گرفته شده است و با هم حل کردند. کلاس کاملا با ارسال ویس و به صورت مکالمه محور پیش می رفت و زبان آموزان به خوبی و با دایره لغاتی که داشتند از مهارت گفتگوی انگلیسی خود استفاده کرده و در فعالیت های کلاس شرکت کردند.
از قوانین کلاس های غیرحضوری در آکادمی زبان بهین دانش مکالمه کردن تنها به زبان انگلیسی است. در این راستا روش های گوناگونی به زبان آموزان یاد داده می شود و به صورت گام به گام با آنها کار می شود تا مانند یک کودک نوپا بدون کمک گرفتن از سایر زبان ها از جمله زبان مادری، زبان انگلیسی را فرا بگیرند.
این روش در واقع وقتی با روش راکت انگلیسی ادغام شود، یک روش راهبرانه است که در همان ابتدا به زبان آموزان خواهد فهماند که این خودشان هستند که معلم و آموزش دهنده برای خود هستند و استاد در این کلاس تنها به عنوان یک راهبر و هدایت کننده برای آنها خواهد بود.

 

 

شیوه آموزش آنلاین انگلیسی در حل تمرین موفق عمل کرده و در واقع این دوره مزیتی که داشت این بود که در ۹۰ دقیقه حضور در کلاس، همه به یک اندازه می توانستند در کلاس فعالیت داشته و در نهایت به شکل یکسان فعالیت ها و حل تمرین هایشان دیده می شد.
در کلاس های حضوری اصولا برای حل هر تمرین یا انجام هر فعالیت از دو یا سه نفر بیشتر کمک گرفته نمی شود اما کلاس های آنلاین انگلیسی این مزیت را دارند که همه بتوانند در یک فضای یکسان و با یک روش ویژه به یادگیری زبان مورد علاقه شان بپردازند.
در دوره های آنلاین به شکل ویژه تری به مهارت هایی مانند مکالمه انگلیسی و یا مهارت نوشتن در انگلیسی پرداخته می شود و در واقع چیزی که کاملا در این دوره مشهود است این است که شما برای ارتباط برقرار کردن با سایر همکلاسی ها یا استاد خود، نیاز به این موضوع داشته در نتیجه مانند یک کودک کشف کرده و از کشفیات خود بهره می برید.

 

 

دوره های آنلاین امروز به شکل ویژه تر و با نگاهی تخصصی تر از سایر روش های آموزش زبان انگلیسی برای علاقه مندان در نظر گرفته شده است. در واقع این دوره ترکیبی از دوره راکت و روش آموزشی رامیت، توانسته جایگاه ویژه ای را در میان سایر دوره های دیگر کسب نموده و این حاکی از آزمون و خطاها و برنامه ریزی های هدفمندی است که برای این موضوع در نظر گرفته شده است.
اساتید دوره های آنلاین انگلیسی
، همگی به صورت تخصصی دورهای تربیت مدرس آموزش آنلاین انگلیسی را گذرانده و به صورت تخصصی، با نحوه طرح درس به شکل آنلاین، نحوه مدیریت کلاس های آنلاین، نحوه ترغیب و تشویق زبان آموزان ضعیف تر و موارد دیگر، آشنا هستند و در این زمینه کارشناسانه عمل می کنند.
اساتید مجموعه با داشتن یک برنامه ریزی دقیق قبل از شروع کلاس ها و نقد و بررسی هایی که قبل از آن توسط خود و استاد ابراهیمی می شود، کاملا آماده و هدفمند در کلاس های خود حضور پیدا کرده و با برنامه ای که از قبل مورد بررسی قرار گرفته است، یک ۹۰ دقیقه کاملا کاربردی را، برای زبان آموزان خود رقم می زنند.
اگر شما عزیزان نیز علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان آنها در زمینه انتخاب زبان یا دوره متناسب با شرایط خود، بهره ببرید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام، تا پاین دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.