امروز قرار شد از کلاس Set ۱ خانم رحیمی گزارش تهیه کنم. من تا الآن تجربه ی حضو در این کلاس را نداشتم به همین خاطر  نسبت به زبان آموزان کلاس شناختی نداشتم. با وجود این که قبلا هم سرکلاس های استاد رحیمی حاضر شده بودم و گزارش تهیه کرده بودم منتها با این کلاس آشناییت خاصی نداشتم. وارد کلاس که شدم طبق معمول زبان آموزان ویس های زیادی برای سلام و احوال پرسی ارسال کرده بودند. هر چقدر تعداد ویس هایی که گوش می کردم بیشتر می شد، لبخندم هم بیشتر میشد. واقعا این حجم از انرژی برایم جالب بود. صدای با محبت، مهربان و با مزه ی بچه های کلاس به آدم انرژی می داد که با جدیت بیشتری به ویس ها گوش دهد.
در نهایت استاد با ارسال یک ویس و سلام و احوال پرسی با تمام زبان آموزان به کلاس رسمیت بخشید. یک چیزی که خیلی بیشتر مرا به خودش جلب کرد این بود که بچه ها به زبان انگلیسی باهم صحبت می کردند و همچنین اگر در مواردی می خواستند مطلبی را فارسی بگویند از سایر همکلاسی خود و همچنین استادشان عذر خواهی می کردند. و واقعا من به معنای واقعی عاشق این بچه ها شدم و با تمام وجود می خواستم تا پایان کلاس همراه آن ها باشم.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:
کلمات به انگلیسی

 

افزایش دایره لغات

استاد رحیمی بدون فوت وقت برنامه ی درسی امروز را شروع کرد. در واقع کتاب بچه ها در این سطح کتاب، Teen۲Teen۱ است. خانم رحیمی از قسمتی که مربوط به تعدادی از کلمات مهم و کاربردی درس بود در گروه عکس ارسال کرد. صدایی هم که مربوط به تلفظ این کلمات بود را بلافاصله بعد از تصویر در کلاس قرار داد. از بچه ها خواست تا با گوش دادن به ویس این کلمات آن ها نیز صدای خودشان را ضبط کنند و در گروه ارسال کنند. مدت زمانی که بچه ها برای انجام این کار داشتند ده دقیقه بود. بعد از تمام شدن فرصتشان بچه ها یک به یک ویس هایشان را در گروه ارسال کردند. استاد رحیمی در همان لحظه با دقت تمام به ویس زبان آموزانش گوش داد و اگر اشتباهی وجود داشت از آن ها می خواست که همان لحظه مجددا ویس خود را اصلاح کنند.
فعالیت بعدی نیز به سرعت توسط استاد در گروه ارسال شد. خانم رحیمی یک عکس حاوی تعدادی سوال و جواب برای بچه ها ارسال کرد. این سوال و جواب ها مربوط به گرامر و کلمات درس امروز بود. استاد از زبان آموزان خواست تا هر کدام در دفتر هایشان ۱۲ مثال بنویسند و عکس آن را ارسال کنند. برای انجام این کار به آن ها نیز یک زمان مشخص داد. حدودا نیمی از زمان سپری شده بود که بچه ها شروع به ارسال عکس از دفتر هایشان کردند. استاد هم در لحظه چک می کرد و اگر نیاز داشت که اصلاحی روی آن انجام گیرد به بچه ها همان لحظه اطلاع می داد تا مجددا سوال و جواب هایشان را چک کنند.

 

 

تعدادی از بچه ها سریع تر فعالیت خود را به اتمام رساندند و معلم برای این که در زمان صرفه جویی شود فعالیت بعدی را نیز در گروه قرار داد و از کسانی که زودتر کار خود را به اتمام رسانده بودند خواست تا سراغ این فعالیت جدید بروند. به نظر من این بهترین کار ممکن بود. چون در این حین اگر کاری به این بچه ها واگذار نمیشد یقینا زمان خود را از دست می دادند. قبل از این که به سراغ فعالیت بعدی برویم یک توضیح کوتاه و مختصر از دو فعالیتی که در قسمت بالا انجام شد در اختیار شما قرار می دهم. در واقع هدف از انجام فعالیت اول آشنایی زبان آموزان با تلفظ صحیح این کلمات بود. در قسمت دوم که به نظرم تسک جالبی هم هست هدف این است که زبان آموز این کلمات جدید را استفاده کند. این امر به خودی خود باعث می شود ماندگاری آن لغت در ذهن فرد بیشتر شود.
فعالیت سومی که در بخش قبلی هم درمورد آن صحبت شد این بود که بچه ها سوال و جواب هایی را که نوشته بودند از روی آن بخوانند و ویس آن را در گروه ارسال کنند. البته همه ی آن ها موظف بودند که با دقت هرچه تمام تر این کار را انجام دهند. بهتر است بگویم به نحواحسن باید این کار را انجام می دادند. در همین حین بود زبان آموزان شروع به ارسال ویس های مربوط به این قسمت کردند. استاد رحیمی با دقت فراوان به تمام صداهای ارسال شده گوش داد و همه ی آن ها تشویق کرد.

 

بیشتر بخوانید:
اسپیکینگ درباره طبیعت

 

قبل از این که تسک بعدی کلاس پربار امروز را برای شما شرح دهم به نظرم بد نیست کمی در مورد هدف فعالیت قبلی اطلاعات در اخیار شما قرار دهم. در واقع استاد رحیمی با هدف تقویت مهارت اسپیکینگ زبان آموزان از آنان خواست تا متن هایی که نوشته بودند را بخوانند و ویس آن را ارسال کنند.
تسک بعدی تکمیل دو قسمت از کتاب بود. که استاد از زبان آموزانش خواست تا این قسمت که مربوط تمرین و تکرار گرامر بود را تکمیل کنند و عکس آن را در گروه ارسال کنند. با توجه به این که بچه ها خودشان ۱۲ جمله نوشته بودند قبلا خیلی راحت توانستند این قسمت را نیز تکمیل کنند و گزارش آن را برای استادشون ارسال کنند.
همان طور که مشخص است هدف از انجام این فعالیت در واقع تمرین و تکرار بیشتر برای یادگیری بهتر گرامر بود. که مانند فعالیت های قبل معلم کلاس در واقع استاد رحیمی به محض این که زبان آموزان عکس های خودشان را ارسال می کردند چک میکرد و به آن ها پیشنهادات لازم را جهت بهتر شدن به آن ها می داد.

 

بیشتر بخوانید:
اسپیکینگ ساده انگلیسی

 

فعالیت آخری که در گروه انجام شد، برای تقویت جمله سازی، گرامر و طرح سوال بود. استاد رحیمی تمام سوال و جواب هایی را که بچه ها نوشته بودن را مجددا در گروه ارسال کرد. و خودش شروع به سوال پرسیدن از بچه ها کرد. او از بچه ها خواست که به سوالاتی که می پرسد دقت کنند چون نوبت آن ها هم می شود که سوال بپرسند. زبان آموزان با دقت فراوان با استاد همراه شده بودند و سوال هایی که او می پرسد را جواب می دادند. می توانم بگویم هیجان جالبی میان آن ها به خاطر جوابگویی سریع به استاد به راه افتاده بود. این تلاش آن ها برای پاسخگویی سریع و صحیح واقعا قابل ستایش بود. نوبت به بچه ها رسید که سوال بپرسند. و آن ها هم این کار را به بهترین شکل انجام دادند. زمان کلاس به پایان رسید و بچه ها با ارسال ویس از همکلاسی ها و استادشون خدافظی کردند و کلاس به پایان رسید.

 

 

دوره های آنلاین

با توجه به این که در دوره های آنلاین زبان آموزان مجبوز نیستند برای شرکت در کلاس ها به صورت حضوری به آموزشگاه مراجعه کنند، می توانند به راحتی از هرکجایی که هستند در کلاس حاضر شوند. و این موضوع یک مزیت و البته ویژگی بسیار دلنشین برای نوجوانان و البته خانواده های آنان بوده است. که این کار خودش باعث می شود که زبان آموزان بتوانند زمان زیادی را که صرف رفت و آمد میکرده اند را صرف کار های مفید تری کنند. همچنین حذف رفت و آمد می تواند باعث کاهش صرف هزینه نیز شود.
موسسه ی بهین دانش با ۱۲ سال سابقه در عرصه ی آموزش، به یک مجموعه ی کاملا غیر حضوری تبدیل شده است. که متد یادگیری آن برای تمام سنین مناسب است. برای شرکت در کلاس ها فرم زیر را تکمیل و منتظر مشاوران ما باشید.