امروز گزارش کلاس Draw ۲ آقای نوروزی را باید تهیه می کردم قبل از هرچیزی توضیحی مختصر در رابطه با این سطح بدهم. کتاب این سطح Teen۲Teen۲ است. در واقع در گروه سنی نوجوانان یک سطح متوسط محسوب می شود.
من راس ساعت ۱۸:۳۰ در کلاس حاضر شدم. که دیدم یک دقیقه قبل زبان آموزان کلاس خود را با اعلام حضور کردن در گروه شروع کرده اند. استاد نوروزی هم با ارسال یک ویس گرم به سلام و احوال پرسی با بچه ها مشغول شده بود.
استاد نوروزی با اعلام فعالیت اول بدون تلف کردن وقت کلاس خود را به صورت رسمی آغاز کرد. این طور که من از فعالیت اول استاد نوروزی متوجه شدم ایشان می خواستند که روی لهجه بچه ها کار بکنند. همچنین قصد داشتند که بچه ها را بیشتر با فونتیک آشنا کنند. البته باید بگویم که لهجه استاد نوروزی بسیار عالی است و واقعا آدم از تسلطشان لذت می برد و قطعا ایشان می توانند برای زبان آموزانشان الگوی بسیار خوبی باشند.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

لهجه ی نیتیو

در تکنینک اول، آقای نوروزی یک ویس داخل گروه ارسال کردند. ایشان از بچه ها خواستند که کتاب های خود را در صفحه ی مربوطه باز کنند و با دقت به ویسی که مربوط به کتاب هست و برای آن ها ارسال کرده است گوش دهند. در واقع یک سری لغت در مورد مشاغل مختلف بود. هنوز بچه ها فعالیت قبلی را انجام نداده بودند که استاد فعالیت بعدی را که در واقع ادامه ی قبلی بود، در گروه اعلام کرد. استاد یکی از کلمات را انتخاب و در گروه ارسال کرد. همچنین مجددا خودش یک ویس برای نمونه ارسال کرد. تلاش بچه ها برای کپی کردن نحوه ی تلفظی که استاد داشت، شروع شد.
بچه ها پی در پی ویس هایشان را ارسال می کردند و استاد نوروزی به تک تک آن ها گوش میداد و اگر نکته ای بود برای بهتر شدن فرد به او تذکر می داد. زبان آموزان هم پس از دریافت هر پیشنهادی از طرف استاد سعی می کردند که آن مورد را برطرف کنند.

 

 

امیرعباس تمرین هایش را به این شکل نوشت:
?What does she have
.he has juice
نکته این تمرین چیست؟

بله درست است. امیرعباس در جواب از حرف کوچک در کلمه ابتدایی استفاده کرده است. اما سایر نکات مانند بستن جمله با علامت های سوالی یا نقطه را به طور کامل رعایت نموده و در عین حال توانسته یک جمله درست را با یادگیری گرامر انگلیسی، در تمرین ها بکار ببرد.
محمدطاها نیز تمرین هایش را به این شکل نوشته بود:
?What does he have
.He has a hamburger

 

 

پاسخ کوتاه در زبان انگلیسی!

پاسخ های کوتاه در زبان انگلیسی بیش از پاسخ های بلند مورد استفاده قرار می گیرند و نکات مهم در این جملات کوتاه در انگلیسی وجود دارد که ما برآن شدیم تا به این موضوع نیز بپردازیم و کلاس امروز استاد جعفری را به صورت خلاصه شده در این بخش بیاوریم.
پاسخ کوتاه معمولا با سه کلمه به کار خود خاتمه می دهد و جمله تنها با یک فاعل و فعل کمکی تکمیل می شود. این در حالی است که در پاسخ کوتاه به صورت منفی در انگلیسی، یک کلمه not نیز به جمله و در کنار فاعل و فعل کمکی در انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد.
به این مثال توجه کنید: اگر کسی از شما بپرسد حال شما خوبه؟ در انگلیسی این عبارت به شکل Are you OK نوشته می شود و در پاسخ به این سوال به یک جمله کوتاه انگلیسی نیاز داریم و اگر جواب ما مثبت باشد می توانیم بنویسیم، .Yes، I am  و اگر جواب ما منفی باشد به این شکل پاسخ می دهیم: .NO, I am not
در این صورت اگر دقت نموده باشید در پاسخ مثبت به سوال پرسیده شده، اول فاعل نوشته می شود و پس از آن، فعل کمکی اما در جواب منفی پس از فاعل انگلیسی و فعل کمکی انگلیسی از کلمه not نیز استفاده می نماییم.
در پایان استاد جعفری به این نکته نیز اشاره کردند که در پاسخ به سوالات این چینی تنها استفاده از کلمه YES یا NO کافی نیست و حتما باید جمله کامل شود چرا که به این شکل پاسخ دادن در زبان انگلیسی، بی ادبی تلقی می شود.

 

 

پاسخ بلند بسیار کمتر از جواب کوتاه در زبان انگلیسی، مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا در پاسخ بلند همان جمله سوالی انگلیسی را به صورت غیر سوالی و با حالت تائید تکرار می کنید. یا اگر جواب منفی باشد همان جمله را به صورت غیر سوالی و منفی و با حالت رد تکرار می کنید. (معمولا از این روش برای جواب دادن به سوال بله و خیر استفاده نمی شود).
به مثال های زیر توجه کنید:
?Is she a doctor
در پاسخ به این سوال اگر بخواهیم از جملات کوتاه انگلیسی استفاده نماییم پاسخ خود را به این دو شکل می دهیم:
– در حالت مثبت:
.Yes, she is
– در حالت منفی:
.No, she is not

 

بیشتر بخوانید:
آموزش زبان انگلیسی

 

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی ویژه کودکان!

زبان انگلیسی نیاز به تمرین و تکرار روزانه دارد و وقفه هر چند  کوتاه می تواند تمرین های چند مدت طولانی شما را خراب کرده و تمام آنچه را که تا کنون آموخته اید یا کم و بیش از یاد ببرید یا کلا نیاز به مرور دوباره داشته باشید. برای این منظور دوره های آنلاین با توجه به شرایط پیش آمده باعث شد تا زبان آموزان بتوانند با استمرار قبلی به یادگیری انگلیسی مشغول شده و از وقت های خالی خود بهترین استفاده را ببرند.
در پایان کلاس نیز با تمرین هایی که استاد به زبان آموزان خود می دهد، آنها را در روز تعطیل و ما بین جلسات بین دو کلاس، درگیر زبان انگلیسی می کنند و در واقع یادگیری زبان در خانه را با این تمرین ها به صورت ناخودآگاه آموزش می دهند.
اگر شما علاقه مند به شرکت در دوره های آنلاین و ترمیک زبان انگلیسی هستید یا تمایل دارید که در این دوره ها، فرزندان خود را ثبت نام نمایید، می توانید با با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از این طریق از مشاوره رایگان مشاوران ما، در زمینه انتخاب دوره متناسب با خود، بهره مند شوید. همکاران ما همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما می توانید از پشتیبانی آنها در کل دوره، بهره ببرید.