امروز در مسیر یادگیری گذرمان به وادی آشنایی رسید که بارها و بار ها شاهد آن بودیم که در جمع صمیمی شان به کسی بد نمیگذرد و می شود در کنار چند ساعتی ماوا یافتن درس های ارزشمندی آموخت. درس زندگی را از کردارشان، احترام به یکدیگر را از ادب کلامشان و در کنار آن نکاتی از زبان انگلیسی مهمان شدیم. استاد کلاس خانم جعفری مانند همیشه راس ساعت ۳ عصر با سلامی گرم و پر انرژی بچه های کلاس Eve ۶ را مهمان کردند. بچه ها پر شور و بی تابانه با ایشان همراه شدند. و به رسم احترام سلام ایشان را با بزرگداشتی دوچندان پاسخ گفتند. سپس احوال پرسی گرمی بین آنها شکل گرفته و به تعریف احوالات و شرح وقایعی که در چند روز گذشته بر آنها گذشته بود پرداختند. این جلسه پس از یک تعطیلات سه روزه برگزار می شد بنا بر این حرف های زیادی برای گفتن  وجود داشت. خانم جعفری شرایط را جهت برگزاری یک دیسکاشن تمام عیار فراهم دیده و از آنها خواستند به توضیحات بیشتر بپردازند. سوال و جواب ها یکی پس از دیگری رد و بدل می شد و مباحثه یا دیسکاشن زیبایی در جریان بود این امر سبب تقویت مهارت Speaking به شکلی بسیار سهلو لذت بخش می شد.

IELTS7 Banner 01 8

بیشتر بخوانید:
چرا زبان انگلیسی؟

گویا هیچکس تمایلی به پایان دادن به این دیسکاشن زیبا نداشت اما استاد با قرار دادن یک فایل صوتی از کتاب Summit ۲ پایان این بحث و آغاز اولین تمرین رسمی کلاس را اعلام کردند. این فایل متعلق به یک مکالمه از بخش Listening درس جدید بود. توضیحات تمرین بلافاصله ارائه و بدین شکل قرار بر آن نهاده شد که بچه ها با شنیدن دقیق مکالمه موضوعی که در باره آن صحبت می شود را حدس بزنند. برای اسن تمرین ۵ دقیقه به بچه ها فرصت داده شد
یک از بچه ها سوال کرد:? May I transcribe it ( می توانم متن را بنویسم؟ ) استاد با ارئه توضیحات بیشتر به ایشان اطمینال دادند که تنها حدس زدن تاپیک کافیست.

حسین در ابتدا حدس زد:
.It’s about genius
استاد از او خواستند دیکته و تلفظ کلمه Genesis را در دیکشنری صوتی لانگمن چک کند.
او این حدس را با ارسال یک ویس ارائه داد پس از آن استاد جعفری از بچه ها خواستند. کلماتی که حدس میزنند را به لحاظ املایی و فونتیک در دیکشنری چک کرده و ارسال کنند.
علی نوشت:
High IQ and jenis
بله باز هم در شکل نوشتن کلمه Genesis مشکل به وجود آمد.
یکی دیگر از بچه ها موضوع را به شکلی کلی تر برداشت کرده بود عنوان را Albert Eindtein حدس زد. خانم جعفری پس تشکر از بچه ها کلمات و تلفظ های مطابق با دیکشنری را چک کرده و همه را مورد تشویق قرار دادند. اینبار  خواستند بار دیگر گوش کردن به فایل صوتی که در مورد نوابغ جهان بود یک خلاصه تهیه کنند.

بعضی از تمرین ها در یک کلاس در سطح پیشرفته گاهی حل و فصل یک تمرین در یک مرحله امکان پذیر نیست. چرا که احتیاج به تجزیه و تحلیل فراوان دارد و انجام آن ممکن است زبان آموزان را دچار خستگی کند. بنابراین معلم آن را به چند مرحله هیجان انگیز تقسیم میکند تا با هم در پایان هر مرحله مورد بررسی قرار دهند و هم  ایرادات را به طور دقیق متوجه شوند. از مزیت های دیگر این کار میتوان به این اشاره نمود که بچه ها پس از هر مرحله مورد تشویق قرار می گیرند و با دریافت انژی مثبت میتوانند بهتر به راه خودشان ادامه دهند.
برای این پارت از تمرین ۱۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شد. پس از گذشت ۳ دقیقه در ساعت۰۵:۳۵ همه بچه ها خلاصه این قسمت را نوشته و تصویری از دست نوشته هایشان ارسال کردند

بیشتر بخوانید:
سوال به انگلیسی

حالا نوبت به حل تمرین کتاب رسید.  زبان آموزان که حالا این قسمت را با تمرین و تکرار فراوان فوت آب بودند به راحتی در یک دقیقه تست ها را تکمیل کرده و تصویری از این صفحه کتاب منتشر کردند.پس از آن با علاقه شخصی و به تصمیم خود از تست ها روخوانی کرده و ویس خود را نیز ارسال نمودند تا مشکلات Accent و تلفظ کلماتشان نیز مورد بررسی قرار گیرد. حالا خانم جعفری با اعلام Activity ۴ از بچه ها خواستند با توجه به صفحه ۹۴ کتابشان و مطالعه متن آن قسمت یک صفت مناسب بین دو صفت یاد شده انتخاب کرده و سپس با روخوانی از متن و جملات تکمیل شده ویس خود را به کلاس ارسال کنند. چند دقیقه بعد تصاویر ارسال شده و خانم جعفری اعلام کردند .and send your voice  Thank you all. In this time please read the sentences
حالا بچه ها یکی پس از دیگری ویس هاس خود را به گروه کلاس ارسال کرده و  استاد با بررسی آنها نکات سازنده را ارئه و آنها را تا رسیدن به یک لهجه نیتیو راهبری کردند.

در مسائل پیچیده در زبان انگلیسی تجزیه و تحلیل مطالب میتواند باعث شود بتوانید بدون خطا و با درکی عمیق پیش بروید . به طور کلی سطوح پیشرفته این مراقبت را می طلبد که حتی از یک مطلب هم به سادگی عبور نکرده و نکاتی که در آن آبهام دارید را بلافاصله بر صرف کنید. ویژگی مثبت کلاس های آنلاین این است که استاد حتی در ساعتی خارج از ساعت کلاس نیز در دسترس هستند و به سوالات ما پاسخ داده و از ابهاماتتان می زدایند. این نقش راهبری میتواند در تثبیتت یادگیری کمکی شایان کند . پرا که در کنار رفع مشکلات نوعیتمرین و دوره مجدد محسوب می شود.
باشرکت در دوره های آنلاین موسسه بهین دانش م توانید زمان و مکان را در اختیار خود قرار داده و ززبان انگلیسی را به خوبی بیاموزید.

ثبت نام آموزش زبان انگلیسی