موضوعی که امروز مرا برآن داشت با کلاسی از رده سنی کودکان همراه شده و روایت این سفر را برای شما عزیزان شرح دهم، زیبایی اعجاب انگیزی بود که در سادگی آنها به چشم می خورد. آغاز داستان را به وصف این فضا می پردازیم، فضایی که نیست اما به شدن احساس می شود. وجود فیزیکی ندارد اما هر روز شنبه و چهارشنبه عده ای برای حضور در آن بی تابانه انتظار می کشند. موضوعی که این رخداد را سبب می شود یک جو صمیمی و چهار چوب امن است که موجب شکوفایی استعداد و بروز تجلی اذهان می شود. راهبر این کلاس خانم آقاجانی دلیل روشنی برای ایجاد این شرایط هستند. حالا با وجود اینکه چند دقیقه ای از شروع کلاس باقی مانده بود. یگانه و اسما حاضر شده و با بیان نام و نام خانوادگی شان اعلام حضور کردند. معمولا دقایقی قبل از کلاس بچه ها آنلاین شده و منتظر برگزاری کلاس ها می مانند اما زمانی که یکی از آنها پیشقدم به اعلام نام خود می شود، بقیه نیز وارد صحنه می شوند. در ادامه نرجس و شایان نیز با انجام این کار وارد شدند. در ادامه درست در ساعت ۱۵:۰۰ خانم آقاجانی با سلامی گرم وصمیمی وارد شدند و یک به یک ویس بچه ها را ریپلای کرده و به شکلی به خصوص با هر کدامشان به احوالپرسی کردند. من از لحن این احوال پرسی به وجد آمدم. در صدایشان تنها چیزی که وجود داشت عشق بود. و عشق و عشق، و عشق. عشق به زبان انگلیسی، به ارتباط با کودکان و به کار راهبری کلاس. طبعا انسان هر چه را اینگونه دوست بدارد به بهترین شکل انجام می دهد.

IELTS7 Banner 01 8

 

 

پس از اتمام یک سلام و احوالپرسی دوستانه استاد اعلام کردند. حالا برای اولین تمرین یک تصویر زیبا و شاد برای یچه ها ارسال شد. در عکس تعدادی کودک دیده می شد که هر کدام مشغول بازی با وسیله ای خاص بودند در متنی که ضمیمه تصویر وجود داشت. تعدای جمله بود که هر کدام به یک قسمت از تصویر اشاره داشت. استاد از بچه ها خواستند تصاویر را با جملات ارتباط داده و بسته به خواست خودشان، به صورت دست نوشته در کنار شماره تصویر یا به صورت تایپی ارسال کنند. زمانی که در تمرین های این چنین انتخاب شیوه ارائه به عهده خود زبان آموزان قرار می گیرد، احساس آرامش بیشتری به وجود آورده و خستگی و فشار را از جو کلاس دور میکند. زبان آموزان با ارائه پیام هایی حاوی Sure یا OK teacher آمادگی خود را برای شروع تمرین اعلام کردند. ۵ دقیقه فرصت برای انجام این تمرین در نظر گرفته شد.

 

بیشتر بخوانید:
سوال به انگلیسی

 

یگانه تمرین خود را به این شکل ارائه داد:
Sara’s skateboard-۳
Tom’s bike-۴
Mike’s beg-۵ Jeff’s hat-۱
Jim’s shortd-۲
حامد هم بلافاصله با ارسال عکسی دست نوشته خود که دقیقا به همین شکل بود ارسال کرد.
استاد با یک ویس آنها را مورد تشویق قرار داده و غرق در شور و انگیزه کرد.
بچه ها یکی پس از دیگری به اشکال مختلف تمرین خود را ارئه دادند و مورد تشویق واقع شدند.
پارت بعدی تمرین  ارسال جملات  به صورت ویس جهت بررسی Accent زبان دانش آموزان بود.

 

 

تمرین بعدی با ارسال یک کلیپ استارت خورد. خانم آقاجانی خواستند بچه ها کلیپ را به طور کامل و دقیق تماشا کرده و با نوشتن OK پایان این کار را گزارش دهند. زمان کلیپ ۵ دقیق بود که در همین زمان OK بچه ها ارسال شد. و چالش ها یکی پس از دیگری پیش پای آنها قرار گرفت تا با استفاده از آنها به درک تمامی مهارت های زبان انگلیسی برسند. در سطح کودکان فیلم یا کلیپ میتواند یکی از مفید ترین ابزار آموزشی باشد، چرا که درک مطلب را بدون ترجمه به صورت تصویری بالا برده و با استفاده از صوت لهجه و تلفظ کلمات را به شکل صحیح آشناسازی می کند. علاوه بر آن میتواند یک الگوی مناسب برای جمله بندی، درک گرامر و سایر مهارت ها نیز باشد. در اینجا تمرینی که با این کلیپ انجام شد استخراج چند سوال و پاسخ از درون محتوا کلیپ بود.

 

 

استاد آقاجانی با ارائه چند سوال به عنوان نمونه بچه ها را از چگونگی انجام تمرین آگاه ساخت.
۱.Where is Tom’s ruler
?Where is Jim’s monkey
?Whère is the mom’s corrot
?Where is my brother’s book
?Where is Michael’s apple
بچه ها به شکل های مختلف اقدام به ارسال نتایج این تمرین کردند. و نتایج مورد بررسی قرار گرفته و نکاتی سازنده در جهت رشد و رفع ایرادات زبانی دانش آموزان به آنها داده شد.
در آخرین مرحله قرار بر آن شد که بچه ها با خواندن سوال و جواب هایشان و ارسال ویس Accent کلیپ را نیز مورد بررسی قرار دهند.

 

 

در کلاس های آنلاین آموزش زبان، کودکان بیشتر از هر گروه سنی دیگری خود را با محیط وفق داده و با جریانات همراه می شوند. چرا که دهن آنها هنوز برای تغییر به آن شکلی که ذهن بزرگسالان اسیر چهارچوب هایی است که یک سیستم آموزشی ناکارآمد آنها ساخته است، بسته نیست. بنا براین میتوان با سیستم نوین رامیت درچه های جدیدی از یادگیری تمامی علوم نه تنها زبان انگلیسی بر ذهن آنان تاباند.
حال با استفاده از تکنولوژی روز و استعداد فرزندانمان نتیجه اعجاب آوری بسازیم. کافیست با ارتباط با پشتیبانی سایت و یا وارد کردن اطلاعات در فرم ثبت نام زیر این تصمیم را به مرحله اجرا درآورند.