امروز بر آن شدیم تا سر زده مهمان کلاسی از رده سنی کودکان شویم و چه اتفاقی خجسته تر از اینکه این کلاس، کلاس Movers۱ خانم یزدانی باشد. این کلاس همیشه به سبب شور و هیجانی که در جای جای و لحظه لحظه آن جاریست، مورد اقبال زبان آموزان قرار میگیرد. آنها با سعی و تلاش و استفاده از تکنیک های به جای یادگیری، همراهی خود را با راهبر کلاس به مرحله تصدیق رسانده اند. ذهن انسان دارای قدرتی شگرف است که این قدرت توانایی انتخاب را برای وی به عمل می آورد. و تا زمانی که ذهن چیزی زا به عنوان انتخاب و میل نپذیرد، بر آن تمرکز و انرژی نخواهد گذاشت. تصور کنید با ایجاد یک بستر  امن، بچه ها انتخاب می کنند که در این کلاس شرکت کرده و زبان انگلیسی را یادبگیرند. لذا انتخاب صورت گرفته و قدرت ذهن بر این کار متمرکز شده است. هیچ دلیلی برای ایجاد وقفه در رشد و تلاش وجود نداره و اوج نبوغ در او متجلی می شود.

IELTS7 Banner 01 8

 

بیشتر بخوانید:
سلام به انگلیسی

 

پانزدهمین دیدار به این شکل آغاز شد… استاد یزدانی با ارسال یک ویس با صدایی رسا و پر انرژی سلام داده و حال زبان آموزان را پرسیدند. حال نوبت آنان بود و به راستی که حق مطلب را ادا کرده و با سلام هایی که قطره و یکی یکی می آمد تا دریایی از انرژی مثبت بسازد. بلافاصله محیط کلاس برای برپایی یک دیسکاشن محیا شد. خانم یزدانی با علم بر این موضوع سوالی همه جانبه پرسیدند تا هر زبان آموز بتواند در رابطه با خود پاسخی درست ارائه دهد.
?What are you doing every body
?What are you doing now
هر کس با توجه به برنامه و عملکرد خود در آن لحظه پاسخی داد.

 

 

حال با ارسال یک تصویر از مکالمه ای بین مایکل و مادرش درباره Pleases از صفحه ۳۰ کتاب Big English ۲ رسما اولین تمرین امروز اعلام شد. خانم یزدانی در طی یک ویس روش انجام این تمرین را بدین شکل شرح دادند:خب بچه ها با گوش کردن به فایل صوتی کتاب میتوانید صدای مایکل و مادرش را تقلید کنید. دقت داشته باشید. دقت کنید تلفظ تمام کلمات توسط شما، دقیقا شبیه به آنها باشد. برای انجام این تمرین ۵ دقیقه زمان در اختیار بچه ها قرار شد.

 

بیشتر بخوانید:
مهارت گفتاری

 

هستی اولین زبان آموزی بود که تمرین را انجام داده و صدای خود را ارسال کرد و پس از او امیر حسام و یاسمن نیز همین کار را تکرار کردند. استاد یزدانی با بررسی ویس ها نکات سازنده ای جهت بهبود مهارت Accent به آنها ارائه دادند. پس از آن با قرار دادن فایل صوتی کتاب تلفظ خود را با تلفظ مایکل و مادرش مقایسه کنند و نتیجه ای دقیقا شبیه به نیتیو حاصل کنند‌. این بار نتیجه بهتری توسط اسما و کیمیا بدست آمد. خود استاد نیز از گذران وقت با کودکان به شوق آمده و صدای خودشان را از این قسمت ضبط و به کلاس ارسال کردند. حالا بچه ها به دو منبع برای دسترسیو الگو برداری به لهجه ای درست دست یافتند‌ بعد از ۱۰ دقیقه هر زبان آموز ویس دیگری از خود ارسال کرده و مورد تشویق استاد یزدانی قرار گرفتند.

 

بیشتر بخوانید:
زبان انگلیسی روزمره

 

بعد از آن نوبت به یک مسابقه هیجان انگیز رسید اینبار باید باطرح یک سوال از بچه ها خواسته شد با رجوع به مکالمه پاسخ آن را بیابند سوال به این شرح بود‌:
Where are mom’s keys

حالا سوت آغاز مسابقه زد شد و بچه ها سه دقیقه وقت داشتند با رجوع به مکالمه پاسخ صحیح به این سوال را بیابند. در مراحل بعدی نیز به همین شکل ادامه یافت. سوالات آتی به این شکل پرسیده شد:
Where’s mom’s phone?
What’s Emily doing?
بچه ها در طی سه دقیقه تلاش میکردند با رقابت با یکدیگر سعی داشتند هرچه زودتر به جواب درست برسند.

 

 

با زندگی در دوره حال کم کم در همه مسائل به این نتیجه رسیده ایم که نیازی به اتلاف انرژی برای انجام یک کار وجود ندارد و برای هر مشکل یک راه حل میانبر وجود دارد. تا کنون برای بیشتر فعالیت های روزمره راه حل سازنده و ساده شده یافته ایم. مثلا در مورد کار های خانه ، ما همه را به ماشین ها سپرده ایم. مثال های این چنین بیشمارند. اما گویا هیچگاه نمیخواهیم از پای گچ و تخته و نیمکت های چوبی بلند شویم و فقط شکل آن را تغییر داده ایم. حال که میتوان با شرکت در یک دوره آنلاین زمان و مکان را در دست گرفت و در کوتاه ترین زمان ممکن پیشرفت کرد، بهتر است رشد را کنار نگذاریم و با عصر خودمان پیش برویم.