آزمون تافل و یا (TOEFL) یکی از مهم‌ترین آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی محسوب می‌شود. این آزمون با داشتن اعتبار بالا، علاوه بر اینکه باعث پذیرش افراد بسیاری در کالج‌ها و دانشگاه‌های خارجی می‌شود شرایط مهاجرت و دریافت ویزا را برای افراد مهیا می‌کند. به عبارتی چه برای تحصیل و چه برای مهاجرت و گرفتن ویزا داشتن مدرک تافل با نمره بالا الزامی می‌باشد. برای دریافت نمره بالا نیاز به منابع آزمون تافل نیز می‌باشد. کتاب‌ها و منابع آزمون تافل امروزه رشد چشم گیری پیدا کرده‌اند. اما ما در این مقاله به منابع به روز و نتیجه بخش اشاره خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید…

منابع آزمون تافل برای موفقیت 100%

موسسه ETS به معرفی منابعی می‌پردازد که با استفاده و مطالعه این منابع نمره بالایی می‌توان کسب کرد. به دنبال منابعی باشید که امتحان خودشان را پس داده باشند و شما با راحتی خیال از آن‌ها استفاده کنید. معمولا کتاب‌های کمک آموزشی تافل از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. به منابعی که نام خواهیم برد دقت داشته باشید.

  • کتاب The Official Guide to The TOEFL

این کتاب توسط موسسه ETS تالیف شده است و در اختیار داوطلبان آزمون تافل قرار گرفته است. در این کتاب راهکارهایی جهت آماده شدن برای آزمون بیان شده است. کتاب نام برده شده شامل 4 فصل می‌باشد. در این منبع آزمون‌های برای آماده سازی شما برای آزمون اصلی قرار گرفته شده است.

  • کتاب Cracking The TOEFL IBT

این کتاب منبع مناسبی برای تقویت مهارت‌های لیسنینگ و اسپیکینگ تافل محسوب می‌شوند. همچنین در این کتاب راهکارهای خوبی جهت داشتن آزمونی عالی بیان شده است. این کتاب همراه با سی دی و لوح فشرده می‌باشد. کتاب نام برده شده هر سال در حال چاپ و به روز رسانی می‌باشد.

  • کتاب Kaplan TOEFL IBT Premier

این کتاب شامل 4 بخش است. در هر بخش راهکارهایی همراه با نمونه سوال و جواب مطرح شده است. برای هر مهارت زبانی راهکارهای ارائه شده است. این کتاب همراه با فایل‌های صوتی و ویدئوهای آموزشی تافل می‌باشد. افرادی که از سطح نسبی در زبان برخوردار هستند تهیه این کتاب مفید می‌باشد. این کتاب به دلیل داشتن تمرین های بسیار در میان داوطلبان آزمون، از محبوبیت بسیاری برخودار شده است.

  • کتاب Official TOEFL IBT Test

شامل سوالات 5 آزمون آخر تافل به همراه پاسخ‌های آن ها می‌باشد. پاسخگویی به سوالات به صورت مفصل صورت گرفته است. از این کتاب می‌توانید برای به چالش کشیدن میزان مهارت‌های زبانی خودتان استفاده کنید.

  • کتاب TOEFL IBT

در این کتاب روند آزمون تافل همراه با متنی ساده و روان توضیح داده شده است. هر فصل آن دارای آزمون و کوییزهایی می‌باشد.

  • کتاب Practice Exercises for The TOEFL

با تهیه این کتاب می‌توانید به بیش از 1000 تمرین دسترسی داشته باشید. این کتاب جهت تثبیت مطالب در ذهن شما کمک بسیار زیادی می‌کند.

  • کتاب Essential Word for The TOEFL

با استفاده از این کتاب به 500 لغت مهم که در آزمون تافل مورد استفاده قرار می‌گیرد تسلط پیدا خواهید کرد. منبع نام برده شده یکی از مهم‌ترین منابع جهت آمادگی در آزمون تافل می‌باشد.

  • کتاب TOEFL Grammar Guide

اگر به دنبال تقویت گرامر هستید بهتر است که به سراغ این کتاب بروید. منبع نام برده شده قواعد مرتبط با آزمون را با زبانی سلیس برای شما تشریح کرده است.

  • کتاب LONGMAN

در صورتی که قصد تقویت لیسنینگ تافل را دارید این کتاب گزینه خوبی برای شما می‌باشد.

کلاس‌های آنلاین تافل

کلاس‌ها و دوره‌های آنلاین آزمون تافل از لحاظ دسترسی و در اختیار داشتن امکانات بهتر از کلاس‌های حضوری می‌باشند. از طریق کلاس‌های آنلاین تافل به راحتی می‌توانید با یک گوشی ساده در هر کجای دنیا و در هر شرایطی به آموزش مشغول شوید. ماهیت متفاوتی که کلاس‌ها و دوره‌های آنلاین تافل دارند باعث شده است که یادگیری نامحدودی را برای داوطلبان رقم زند. کلاس‌های آنلاین نیاز به اساتید حرفه‌ای و آموزش دیده دارد. اگر انتخاب آنلاین مد نظر شما است بهتر است که در انتخاب موسسه و سایت دقت بیشتری داشته باشید. هنگامی که آموزش تافل به صورت آنلاین صورت گیرد شما از مزایای بیشتری برخوردار می‌شوید.

نکاتی جهت داشتن انتخاب کتاب‌ها و منابع مناسب برای آزمون تافل

در آخر باید گفت که هنگام انتخاب کتاب‌ها و منابع، حتما به نیاز و سطح زبانی که در آن قرار دارید دقت کنید. کتاب‌ها متناسب با سطح زبانی افراد تالیف شده‌اند در هنگام خرید به این نکته توجه کنید.
از نقاط ضعف و قوت خود آگاه باشید. با اطلاع از نقاط ضعف و قوت برای انتخاب کتاب اقدام نمایید. کتابی را تهیه کنید که متناسب با اهداف زبانی شما باشد.
با وجود کتاب‌ها و منابع متعدد باز هم مطالعه کتاب‌ها به صورت خودخوان خسته کننده است، برای رهای از این وضعیت باید از اساتید تافل کمک بگیرید و مسیر پر فراز و نشیب را با کمک اساتید و با یادگیری تکنیک‌ها و مهارت‌های زبانی سپری کنید. در نهایت حداکثر تلاش و پشتکار خود را به کار گیرید تا به نمره و موفقیت مد نظرتان دست پیدا کنید.

امیدواریم با خواندن این مقاله کتاب‌های مناسب با اهداف و نیاز خود را پیدا کرده باشید. در این مقاله سعی داشته‌ایم که برترین کتاب‌های آزمون تافل را معرفی و پیشنهاد کنیم. با رعایت نکات بالا در تلاش و پشتکار خودتان در کنار اساتید حرفه‌ای مطمئن باشید نتیجه دلخواه خود را کسب خواهید کرد.
برای تجربه بهترین‌ها در کنار ما و داشتن مدرسین زبان با چنین ویژگی‌هایی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از سایت زبان احمدرضا ابراهیمی و صفحه آموزش زبان انگلیسی دیدن نمایید.
احمد رضا ابراهیمی در کنار اساتید حرفه‌ای و چند زبانه خود علاوه بر برگزاری دوره‌های آمادگی آیلتس و تافل به برگزاری دوره‌های راکت اقدام کرده است.
دوره‌های ماک آیلتس و تافل به صورت فشرده، فوق فشرده و در بازه زمانی طولانی به صورت آنلاین و خصوصی در کنار اساتید مجرب نیز برگزار می‌شوند. بر اساس نیاز زبانی و با در نظر گرفتن شرایط و با کمک گرفتن از کارشناسان و مشاوران ما می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.
دوره راکت یکی دیگر از دوره‌های حرفه‌ای و متفاوت در سیستم آموزشی محسوب می‌شود. این دوره برای زبان‌های دیگر از جمله:
ژاپنی، فرانسوی، آلمانی، چینی، ترکی، عربی و… تهیه شده است. احمدرضا ابراهیمی با توجه به تغییرات روز دنیا و نیازهای افراد جامعه دوره راکت را به دو صورت فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) برگزار می‌کند. انتخاب روز، ساعت و تعداد برگزاری جلسات در طول هفته به انتخاب زبان آموزان می‌باشد. روش متفاوت دوره راکت (آموزش زبان انگلیسی با سریال) باعث شده است که در کنار سرگرمی به آموزش و یادگیری مشغول باشند و نیتیو لایک شدن را به شیوه‌ای متفاوت و منحصر به فرد تجربه کنند.
در صورتی که علاقه مند هستید نیتیو لایک شدن را با ما تجربه کنید و یا در دوره‌های آمادگی آیلتس و تافل شرکت نمایید می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما ارتباط حاصل نمایید.