همه ما براساس نیاز یا علاقه ای که داریم در پی یادگیری زبان دومی هستیم که یکی از پر طرفدارترین این زبان ها، آموزش زبان عربی است. بیشتر افراد به خاطر خواندن قرآن به زبان عربی علاقه مند هستند و افراد دیگر به خاطر موقعیت شغلی، سفرهای زیارتی یا علاقه شخصی به یادگیری این زبان علاقه دارند. خیلی از ما عربی ها را چندین سال متوالی در دوران تحصیل مان خوانده ایم اما زمانی که بخواهیم با یک فرد عرب زبان صحبت کنیم هیچ کدام از آن کلمات به ذهن مان نمی آید و اگر کلماتی به ذهن مان بیاید نمی توانیم از آن به درستی استفاده کنیم و منظورمان را به آن شخص برسانیم یا منظور آن شخص را دریافت کنیم.
شما دوستان می توانید با مطالعه مقالات لغات پرکاربرد قرآن یا مقاله مکالمات زبان عربی  در سایت احمدرضا ابراهیمی تا حدودی نیاز خود را در این زمینه برطرف کنید اما ما در این مقاله قصد داریم که شما را با لغات عربی با معنی متفاوت و تلفظ یکسان در زبان انگلیسی آشنا کنیم.

 

این کلمات، کلماتی هستند که یک تلفظ دارند اما معنی هایشان متفاوت است. این ها کلمات باید بیش از حد مورد توجه قرار گیرند تا در ذهن شنونده درک شوند و با کلمه ی هم تلفظ شان جا به جا گرفته نشوند و پس از استفاده و کاربرد در جملات مختلف عمیقا به خاطر زبان آموز سپرده شوند. در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی شما می توانید به راحتی این کلمات و موارد استفاده آن را آنلاین یاد بگیرید و در زمان هایی که نیاز دارید آن ها را به جا استفاده کنید.
در یادگیری آسان زبان عربی آشنا شدن با این کلمات خیلی به شما در این مسیر کمک خواهد کرد. نکته ای که در این جا باید به آن توجه کرد این است که اگر چه یادگیری دستور زبان عربی از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما یادگیری این کلمات هم از اهمیت بالایی برخوردار است و ما در ادامه ی این مقاله شما را با تعدادی از این کلمات آشنا می کنیم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

معنى کلمه                    کلمه انگلیسی
(کل، جمیع) ——————–> (All)
(مخرز، مثقاب) —————–> (awl)

(مسموح به) ——————-> (Allowed)
(بصوت عال مسموع) ——-> (aloud)

(یبدل، یغیر) —————–> (Alter)
(مذبح، محراب) ————–> (altar)

(بعیدا عن) ——————-> (Away)
(رفع مرساة السفینة) ——-> (Aweigh)

(إعلان) ————————> (ad)
(یجمع، یضیف) ————-> (Add)

(یُکیف، یتکیف مع) ——–> (Adopts)
(یتبنى) ————————> (adopt)

معنى کلمه                    کلمه انگلیسی
(یوجع، یتوعک) ——————> (ail)
( شراب من نوع الجعة ) ——-> (ale)

(هواء) —————————–> (Air)
(قبل، قبل أن) ——————-> (ere)

(یغری، یضایق) —————-> (bait)
(یخفض، یقلل) —————-> (bate)

(منحدر، تل) ———————> (brae)
(ینهق، نهیق) ——————–> (bray)

(فرامل السیارة) —————–> (brake-bric)
(یکسر) —————————> (brake)

(خبز) —————————–> (Bread)
(فقّس، ولّد) ———————> (brid)

معنى کلمه                    کلمه انگلیسی
(صبی، ولد) ———————> (Boy)
(یطفو، یعوم) ——————> (buoy)

(و لکن) ————————-> (but)
(هدف ، أصل الشجرة) ——-> (butt)

(یشتری) ————————> (buy)
(جانب، فرعی) —————–> (bye)

(یودع، یکفل) —————–> (bail)
(رزمة، صرة) ——————-> (bail)

(یضرب، یخفق) ————-> (beat)
(شلمندر) ———————-> (beet)

(فاصولیا) ———————> (bean)
(کان) ————————–> (ben)

 

امیدوارم توانسته باشیم شما را در یادگیری این کلمات راهنمایی کرده باشیم. در آکادمی زبان بهین دانش شما عزیزان می توانید اپلیکیشن های زبان عربی متفاوتی که برای آموزش عربی داریم را مشاهده کنید و با ثبت نام در دوره های آموزش عربی از این اپلیکیشن ها استفاده بکنید.
در اینجا من شما را با اپلیکیشن ARE که یکی از معروف ترین اپلیکیشن های آکادمی زبان بهین دانش است آشنا می کنم.
این اپ نه تنها برای زبان عربی بلکه برای زبان های انگلیسی، چینی، فرانسه، اسپانیایی و آلمانی و …. براساس ثبت نام شما در دوره ی زبان مورد علاقه تان می تواند شما را در یادگیری آن زبان یاری رساند. شما با نصب این اپلیکیشن می توانید از کلیپ ها و ویس های زبان عربی که اساتید در اختیار شما قرار می دهند این کلمات را در جملات متفاوت مشاهده کرده و با نحوه تلفظ و قرارگیری کلمات در جملات آشنا شده تا بتوانید کلمات را هر زمان که نیاز داشته باشید با تلفظ درست استفاده کنید.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

با این اپ شما می توانید آنلاین و در منزل عربی را یاد بگیرید و از پشتیبانی تمام وقت اساتید مجرب برخوردار باشید و از این راه چهار مهارت اصلی یادگیری زبان ها که در عربی هم مثل دیگر زبان ها شامل مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است را همزمان فرا بگیرید. شما عزیزان برای شرکت در کلاس های آنلاین زبان عربی می توانید اطلاعات خود را در فرم زیر وارد و ثبت نام کنید، تا همکاران آموزشی ما با شما تماس بگیرند و شما بتوانید از مشاوره رایگان آموزش های ما بهره ببرید.