1 کلیک روی عکس پایین دنیای یادگیریت را متحول میکنه!

IELTS7 Banner 01 8 لغات عربی با معنی متفاوت و تلفظ یکسان

همه ما براساس نیاز یا علاقه‌ای که داریم در پی یادگیری زبان دومی هستیم که یکی از پر طرفدارترین این زبان‌ها، آموزش زبان عربی است اما در میان دیگر سختی‌های زبان عربی، لغات عربی با معنی متفاوت و تلفظ یکسان باعث سختی بیشتر آن زبان می‌شود. بیشتر افراد به خاطر خواندن قرآن به زبان عربی علاقه‌مند هستند و افراد دیگر به خاطر موقعیت شغلی، سفرهای زیارتی یا علاقه شخصی به یادگیری این زبان علاقه دارند. خیلی از ما عربی را چندین سال متوالی در دوران تحصیل‌مان خوانده‌ایم اما زمانی که بخواهیم با یک فرد عرب زبان صحبت کنیم هیچ کدام از آن کلمات به ذهن‌مان نمی‌آید و اگر کلماتی به ذهن‌مان بیاید نمی‌توانیم از آن به درستی استفاده کنیم و منظورمان را به آن شخص برسانیم یا منظور آن شخص را دریافت کنیم.
شما دوستان می‌توانید با مطالعه مقالات لغات پرکاربرد قرآن یا مقاله مکالمات زبان عربی  در سایت احمدرضا ابراهیمی تا حدودی نیاز خود را در این زمینه برطرف کنید اما ما در این مقاله قصد داریم که شما را با کلمات زبان عربی با معنی متفاوت و تلفظ یکسان در زبان انگلیسی آشنا کنیم.
این کلمات، کلماتی هستند که یک تلفظ دارند اما معنی‌هایشان متفاوت است. این کلمات باید بیش از حد مورد توجه قرار گیرند تا در ذهن شنونده درک شوند و با کلمه‌ی هم تلفظ‌شان جا به جا گرفته نشوند و پس از استفاده و کاربرد در جملات مختلف عمیقا به خاطر زبان آموز سپرده شوند. در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی شما می‌توانید به راحتی این کلمات و موارد استفاده آن را آنلاین یاد بگیرید و در زمان‌هایی که نیاز دارید آن‌ها را به جا استفاده کنید.
در یادگیری آسان زبان عربی آشنا شدن با این کلمات خیلی به شما در این مسیر کمک خواهد کرد. نکته‌ای که در این جا باید به آن توجه کرد این است که اگر چه یادگیری دستور زبان عربی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اما یادگیری این کلمات هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند و ما در ادامه‌ی این مقاله شما را با تعدادی از این کلمات آشنا می‌کنیم.

لغات عربی با معنی متفاوت و تلفظ یکسان:

معنى کلمه                    کلمه انگلیسی
(کل، جمیع) ——————–> (All)
(مخرز، مثقاب) —————–> (awl)

(مسموح به) ——————-> (Allowed)
(بصوت عال مسموع) ——-> (aloud)

(یبدل، یغیر) —————–> (Alter)
(مذبح، محراب) ————–> (altar)

(بعیدا عن) ——————-> (Away)
(رفع مرساة السفینة) ——-> (Aweigh)

(إعلان) ————————> (ad)
(یجمع، یضیف) ————-> (Add)

(یُکیف، یتکیف مع) ——–> (Adopts)
(یتبنى) ————————> (adopt)

معنى کلمه                    کلمه انگلیسی
(یوجع، یتوعک) ——————> (ail)
( شراب من نوع الجعة ) ——-> (ale)

(هواء) —————————–> (Air)
(قبل، قبل أن) ——————-> (ere)

(یغری، یضایق) —————-> (bait)
(یخفض، یقلل) —————-> (bate)

(منحدر، تل) ———————> (brae)
(ینهق، نهیق) ——————–> (bray)

(فرامل السیارة) —————–> (brake-bric)
(یکسر) —————————> (brake)

(خبز) —————————–> (Bread)
(فقّس، ولّد) ———————> (brid)

معنى کلمه                    کلمه انگلیسی
(صبی، ولد) ———————> (Boy)
(یطفو، یعوم) ——————> (buoy)

(و لکن) ————————-> (but)
(هدف ، أصل الشجرة) ——-> (butt)

(یشتری) ————————> (buy)
(جانب، فرعی) —————–> (bye)

(یودع، یکفل) —————–> (bail)
(رزمة، صرة) ——————-> (bail)

(یضرب، یخفق) ————-> (beat)
(شلمندر) ———————-> (beet)

(فاصولیا) ———————> (bean)
(کان) ————————–> (ben)

امیدواریم توانسته باشیم شما را در یادگیری این کلمات راهنمایی کرده باشیم. یادگیری این کلمات در قالب جمله، با استفاده از روش کدینگ و جعبه لاینتر کمک بسیار زیادی به شما می‌کنند اما تا به حال این سوال را از خودتان پرسیده‌اید که آیا روش مطمئن‌تری برای یادگیری این لغات وجود دارد یا خیر؟ تا به حال چندین روش را امتحان کرده‌اید و به نتیجه واقعی و دلخواهتان نرسیده‌اید؟ تا به حال چندین بار لغات فراوانی را حفظ کرده‌اید و فردای آن روز آن ها را از یاد برده‌اید؟
ما اینجا هستیم تا با معرفی روش‌های منحصر به فرد و متمایز از دیگر روش‌ها، شما را در مسیر درست و منطقی قرار دهیم. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با ابداع سیستم آموزشی رامیت تحت عنوان راکت به شما در جهت یادگیری هر زبانی کمک خواهد کرد. دوره های راکت با آموزش از طریق فیلم و سریال برای شما آموزش و یادگیری نتیجه بخش و متفاوت را رقم خواهد زد. روش راکت با توجه به نیاز افراد جامعه، تقاضا شما عزیزان و پیشرفت دنیای امروز به دو صورت فشرده (Tailored Rocket) و فوق فشرده (VIP Rocket) برگزار می‌شوند. این دوره در کنار اساتید حرفه‌ای و چند زبانه همراه با لذت، آرامش، سرگرمی، پشتیبانی تمام وقت، فضایی سرشار از شگفتی به آموزش شما می‌پردازند. با توجه به مزایای کلاس خصوصی و آنلاین موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی همه دوره‌ها را به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می‌کنند. در انتهای دوره شما علاوه بر مکالمه کامل بر لغات، گرامر و لهجه آن زبان تسلط پیدا کرده‌اید به گونه‌ای که تشخیص شما از یک نیتیو سخت خواهد شد.
شما عزیزان برای شرکت در کلاس های آنلاین زبان عربی می‌توانید اطلاعات خود را در فرم مشاوره و ثبت نام زیر وارد کنید، تا همکاران آموزشی ما با شما تماس گرفته و شما می‌توانید از مشاوره رایگان آموزش‌های ما بهره ببرید.