IELTS7 Banner 01 8

داستان های معروف فرانسوی از جمله داستان هایی هستند که ادبیات جهان را دگرگون کرده و در نهایت ادبیات را به سمتی جدید سوق دادند. فرانسه را می توان پیشرو در تحولات ایجاد شده در زمینه هنر، ادبیات و موسیقی دانست و این خود دلیلی بر  جذابیت یادگیری این زبان نسبت با سایر زبان ها است.
ادبیات فرانسه را نمی توان تنها در داستان نویسی خلاصه کرد و البته که ادبیات به شعر، ترانه نویسی، تاریخ نگاری، روزنامه نویسی و… نیز خلاصه می گردد که همه آنها می توانند تغییرات بسیاری را در زمینه های مختلف از جمله سیاست و فرهنگ یک کشور ایجاد نمایند.
ما در این مقاله تلاش داریم به تعدادی از رمان ها و داستان های کوتاه فرانسوی از نویسندگان برجسته فرانسوی اشاره نماییم و در واقع با معرفی این داستان ها، محتواهای آموزشی مناسبی را جهت تمرین زبان فرانسوی برای شما عزیزان معرفی نماییم. با ما و معرفی داستان های فرانسوی همراه شوید.

 

۱- شازده کوچولو / اثر آنتوان دو سنت اگزوپری
کمتر کسی است که این کتاب را نخوانده باشد و یا نشناسد. شازده کوچلو از برجسته ترین داستان هایی است که تحولی عجیب را در ادبیات جهان ایجاد نموده است و در ایران بارها به چاپ رسیده است. این کتاب در همان سالهای اولیه نشر در بیشتر کشورهای جهان به ترجمه و چاپ رسید و این خود نوید موفقیتی بزرگ برای نویسنده این اثر بود. بخشی از کتاب زیبای شازده کوچلو را با هم مرور خواهیم کرد.

 

Mais il arriva que le petit prince, ayant longtemps marché à travers les sables, les rocs et les neiges, découvrit enfin une route. Et les routes vont toutes chez les hommes
.Bonjour, dit-il
.C’était un jardin fleuri de roses
.Bonjour, dirent les roses
.Le petit prince les regarda. Elles ressemblaient toutes à sa fleur
.Qui êtes-vous? leur demanda-t-il, stupéfait
.Nous sommes des roses, dirent les roses
…Ah! fit le petit prince

 

اما سرانجام، بعد از مدت‌ها راه رفتن از میان ریگ‌ ها و صخره‌ها و برف‌ها به جاده‌ای برخورد. و هر جاده‌ای یکراست می‌رود سراغ آدم‌ها.
گفت:
– سلام.
و مخاطبش گلستان پرگلی بود.
گل‌ها گفتند: سلام.
شهریار کوچولو رفت توی بحرشان. همه‌شان عین گل خودش بودند. حیرت‌زده ازشان پرسید:
شماها کی هستید؟ گفتند: ما گل سرخیم.

 

۲- مادام بوآری / اثر گوستاو فلوبر
این کتاب از اولین آثار فلوبر، یکی از نویسندگان برجسته فرانسوی و جهان محسوب می شود و خوشبختانه در ایران برای چندمین بار به چاپ رسیده و ترجمه شده است. شما می توانید برای یادگیری زبان فرانسه از نسخه اصلی این کتاب بهره ببرید؛ که به صورت نسخه های اینترنتی نیز برای علاقه مندان تهیه دیده شده اند.
این کتاب برای به تحریر در آمدن، ۵ سال تمام را طی نمود تا امروز بتواند یکی از شاهکارهای ادبیات جهان محسوب شود و امروزه نیز این کتاب در دسته رمان های واقع گرا قرار گرفته شده است.

 

۳- بینوایان / اثر ویکتور هوگو
بینوایان در قرن نوزده، از بزرگ ترین رمان های نوشته شده آن زمان محسوب می شد که در سال ۱۸۶۲ برای اولین بار منتشر گردید. این کتاب برجسته که با ترجمه های مختلف برای تمامی سنین وارد ادبیات ایران نیز شد، توانست در مدت زمان اندکی نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورهای جهان، به اعتبار و شهرت دست یابد.
شخصیت اصلی این کتاب با نام ژان وار ژان نیز از اسامی برجسته شخصیت های داستانی قرن نوزدهم تا به اکنون محسوب می شود که بر روی داستان این شخصیت، فیلم و کارتون های متنوعی نیز ساخته شده است.
این کتاب در واقع یک معرفی کامل از فرانسه را با خود به همراه داشت و توانست از فرهنگ این کشور تا تجسمی عینی از معماری و شکل شهرسازی در فرانسه را در قرن نوزدهم به خوبی به نمایش بگذارد که در جای خود بسیار قابل تامل بوده و هست.

 

۴- نوتردام پاریس / اثر ویکتور هوگو
Notre-Dame de Paris یا گوژپشت نوتردام، یکی دیگر از شناخته ترین رمان های فرانسوی است که در سال ۱۸۳۱ منتشر گردید و بار دیگر ویکتور هوگو را بر سر زبان ها انداخت. این کتاب را در سبک ادبیات رمانتیک جای داده اند و تاریخ نگارش تا انتشار آن، تنها دو سال به طول انجامید.
این کتاب در واقع داستان زنی است که همزمان سه مرد عاشق او می شوند و اتفاقاتی که طی داستان رخ می دهد در واقع بخشی جذاب اما خیالی را برای خوانندگان این اثر رقم می زند. ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی بیشتر با ادبیات و البته تاریخ معماری فرانسه، خواندن این کتاب را از دست ندهید.

 

۵- تهوع / اثر ژان پل سارتر
Jean-Paul Charles Aymard Sartre در سال ۱۹۳۸ و با انتشار کتاب فلسفی خود با نام تهوع، توانست جایگاهی را که لایق او بود، در میان نویسندگان جهان بدست بیاورد و در نهایت جایزه نوبل ادبی را برای این کتاب دریافت نمود.
آثار مکتب اگزیستانسیالیسم در این کتاب در واقع گواهی بر دانش او در این زمینه است. ژان در این کتاب شخصیتی به نام  آنتوان روکانتن را معرفی می نماید که در طی داستان و با توجه به وقایعی که اتفاق می افتد در واقع به این نتیجه می رسد که فلسفه زندگی و وجود انسان ها بیهوده است. با خواندن این کتاب شما با جنبه هایی از فلسفه و روانشناسی آشنا خواهید شد که در جایگاه خود بسیار ویژه و جذاب خواهد بود.

 

آگاهی از ادبیات فرانسه می تواند شما را با بخش جذاب یادگیری زبان فرانسوی مواجه کند و در نهایت شما را شیفته ادبیات و فرهنگ فرانسه نماید. داستان و اشعار از محتواهای مهیج در یادگیری زبان هستند و نمی توان از اهمیت آنها در دستیابی به مهارت های اصلی در زبان فرانسه نیز چشم پوشی نمود.
برای یادگیری زبان فرانسه بهتر است که این کتاب ها را با توجه به سطح زبانی تان تهیه کرده و تلاش کنید تا با خواندن آنها علاوه بر گسترس دایره لغات، به تمرینی مناسب در جهت تقویت مهارت نوشتاری، آشنایی با کلمات پرکاربرد و همچنین تقویت مهارت خواندن دست یابید.
در این مسیر ما در موسسه احمدرضا ابراهیمی تلاش داریم تا علاوه بر آموزش زبان فرانسوی، با تمرین های متنوع شما را با سایر بخش های جذاب کشور فرانسه آشنا نموده و در نهایت شما را مسلط به تمامی بخش های مرتبط با این زبان نماییم. آموزش آنلاین فرانسه در واقع این رویا را برای تمامی علاقه مندان به واقعیت تبدیل نمود تا با یکسان نمودن آموزش برای تمامی فارسی زبانان در اقصی نقاط جهان، آموزش زبان فرانسه را قابل دسترسی نماید.
دوره راکت زبان فرانسوی با نتایجی که در طی این سالها کسب نموده است، خود گواهی بر گفته های ما است و در  واقع شما می توانید با آموزش نامحدود زبان در طی ۵۰ جلسه، در مدت زمانی اندک به رویاهایتان جامعه عمل بپوشانید. این دوره شامل ویژگی های زیر می باشد:
– آموزش با روش سیستم آموزشی رامیت
– دستیابی رایگان زبان آموزان به اپلیکیشن ARE
– پیشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته
– انتخاب زمان کلاس با زبان آموزان
– ۵۰ جلسه خصوصی زبان فرانسه
– آموزش غیرحضوری
– بهره گیری از اساتید چندزبانه و متخصص در حوزه آموزش زبان با سبک راکت
– نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی

در صورت علاقه به شرکت در دوره های راکت و یا همیاد فرانسوی، شما می توایند به تکمیل بخش زیر اقدام نمایید و منتظر تماس  کارشناسان اجرایی ما باشید. در صورت تمایل به کسب مشاوره رایگان آموزشی نیز، می توانید به روش های زیر با ما ارتباط حاصل نمایید.
راه های ارتباطی با موسسه احمدرضا ابراهیمی:

– ارتباط با پشتیبانان ما در اینستاگرام و تلگرام
– پشتیبانی سایت
– تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲