در این مقاله سعی بر این داریم که یک شرح مختصر درباره تاریخچه زبان اسپانیایی و کشور اسپانیا به شما داده و شما عزیزان را با چم و خم این زبان، بیشتر آشنا کنیم. امیدواریم که خواندن این مقاله برایتان جذاب واقع گردد.

درباره زبان اسپانیایی
زبان اسپانیایی به زبان کاستیلی معروف است. این زبان، زبانی تلفیقی از زبان های محلی موجود در شبه جزیره ایبری و زبان عامیانه سربازان رومی پیش از قرن دهم میلادی است. زبان اسپانیولی که جزو زبان های هند و اروپایی است، بعد از قرن نهم میلادی، تغییرات چشم گیری به خود دیده است.
شاید بهتر باشد قبل از شروع درباره نحوه یادگیری این زبان، به پنج قوم تاثیر گذار در تاریخچه زبانی کشور اسپانیا اشاره ای داشته باشیم.

IELTS7 Banner 01 8

این اقوام تارتس ها، سلت ها، ایبری ها، باسکی ها و فنیقی ها بودند و اگر بخواهیم از تاثیرات این اقوام بر زبان و تاریخ با شکوه این کشور اروپایی بگوییم باید به تاثیر قوم فنیقی ها به عنوان تاسیسگر یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپای غربی به نام کادیز نام برد و یا تاثیر قوم ایبری بر روی بوجود آمدن پسوند RRO-RRA اشاره داشت. در توضیح این پسوند ها باید گفت که اهمیت آنها در کلماتی همچون Perro و pizarro به بهترین نحو خود را نشان می دهد.

نویسندگان معروف اسپانیایی
اگر بخواهیم از نویسندگان معاصر این کشور بزرگ و دارای تمدن نام ببریم اولین کسی که همه ما کم و بیش با نوشته های او و کتاب های معروف اش از جمله کیمیاگر و صد سال تنهایی آشنا هستیم گابریل گارسیا مارکز است اما مطمئنا سروانتس را نه می توانیم و نه می شود که از قلم انداخت. کسی که خالق پرفروش ترین رمان های جهان از جمله “دون کیشوت” است!
ادبیات اسپانیا
 نویسندگانی چون سروانتس، گابریل گارسیا مارکز و کارلوس فوئنتوس و کارلوس رویز زافون را به جهان معرفی کرد تا علاوه بر شهر دیدنی و توریستی بارسلون و قدیمی ترین شهر اروپای غربی خود یعنی کادیز، کتاب های این کشور زیبا دلیلی باشد بر علاقه مندی سایرین به یادگیری این زبان شیرین. آشنایی با این زبان و خواندن این کتاب ها به زبان اصلی برای افرادی که علاقه مند به فرهنگ و تاریخ این کشور بزرگ هستند  چه بسا شیرین تر و شگفت آورتر نیز باشند.

زبان اسپانیایی سخت است یا آسان؟
زبان اسپانیایی بعد از زبان چینی از پر تکلم ترین زبان های جهان است. چرا که جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند. مکزیک با طعم و تنوع خاص غذاهایش و لباس های محلی مخصوص به خود یکی از بزرگترین شهرهای کشور اروپا است و این خود دلیلی بر جذاب نمودن آن برای کسانی است که علاقه مند به این زبان و فرهنگ این کشور هستند. سالانه نیز شهرهای معروفش مانند بارسلونا نیز توریست های زیادی را به خود جلب می کند.
یادگیری زبان اسپانیایی برای کسانی که تنها به زبان انگلیسی تسلط دارند، شاید در ابتدا سخت باشد اما همه ما می دانیم که هیچ کاری نشد ندارد و با کمی تحمل و تلاش می توانیم این زبان را به یکی از شیرین ترین سرگرمی های خود تبدیل کنیم. البته باید به این موضوع اشاره کرد که اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید می توانیم بگوییم که تقریبا بخشی از راه را طی کرده اید زیرا یک سری شباهت ها میان زبان انگلیسی و زبان اسپانیایی، یادگیری را برای شما آسان خواهد کرد : این که ساختار جمله در هر دو زبان شبیه به هم هستند و بسیاری از کلمات هم ریشه در زبان اسپانیایی شبیه به زبان انگلیسی است. یادگیری این زبان اما برای افرادی که آشنایی با زبان فرانسه دارند خب به طبع راحت تر و رضایت بخش تر است چرا که این زبان در بسیاری موارد به زبان فرانسه بسیار شبیه است. در زبان اسپانیایی نیز مانند زبان فرانسه کلمات جنسیت دارند و هیچ دلیل خاصی پشت این جنسیت ها نیست که بشود برایشان قاعده مناسبی پیدا کرد! و تنها راه یادگیری، آشنایی با این زبان است و البته که بعد از مدتی خود به خود با قائده های بی قائده ی این زبان آشنا خواهید شد.
قبل از شروع به یادگیری زبان اسپانیایی، برای اینکه ناامید نشوید، بهتر است برای خود یک هدف تعیین کنید و از خود بپرسید که چرا می خواهید زبان اسپانیایی یاد بگیرید ؟ همیشه به زبان آموزان خود می گویم اگر برای یادگیری هر چیزی هدفی مشخص داشته باشید قطعا هیچ چیز نمی تواند شما را در ادامه راه نا امید کرده و یا شما را از ادامه راه منصرف کند.
داشتن یک هدف مشخص به شما انگیزه کافی می دهد تا بتوانید فارغ از سختی های راه، با هر قدمی که به سمت جلو بر می دارید، احساس رضایت کنید. و چه چیز مهم تر از احساس رضایت از خود!
در ادامه باید اضافه کرد که الفبای زبان اسپانیایی نیز با زبان انگلیسی بسیار شبیه به هم هستند اما تلفظ این حروف یا کلمات، زمین تا آسمان با زبان انگلیسی فرق دارد!

چطور اسپانیایی بخوانیم؟
برای اینکه یک شروع خوب در یادگیری زبان اسپانیایی داشته باشیم در همان ابتدا باید یک هدف مشخص داشته باشیم. سپس با کمک یک استاد یا مربی زبان اسپانیایی، ابتدای راه را برای خودمان هموار کنیم.
در ادامه بهتر است یک زمان مشخص یک ساعته یا دو ساعته را در طول روز به یادگیری این زبان اختصاص دهیم و زبان گوشی و برنامه های مهم و پرکاربرد تلفن همراهمان را به زبان اسپانیایی تغییر بدهیم. این کار به شما در سرعت پیشروی در یادگیری این زبان کمک می کند.
در یادگیری زبان بهتر است یادگیری زبان اسپانیایی را با نیازهایتان در یک مسیر قراد دهید. چرا که به این شکل در طول روز هم به یادگیری زبان اسپانیایی می پردازید و هم به رفع نیازهایتان.

می پرسید چطور ممکن است؟!
فقط کافی ست اگر شما یک دانشجوی مدیریت هستید و به یادگیری زبان اسپانیایی نیز علاقه دارید این یادگیری را در بحث مدیریتی فرا بگیرید، مجله هایی در این رابطه و با همین زبان بخوانید یا فیلم ها و کتاب هایی با همین موضوع را به زبان اسپانیایی مطالعه کنید!
در یادگیری زبان اسپانیایی گوش دادن به رادیو، دیدن فیلم های بومی و گوش دادن به ترانه های مربوط به این کشور را در برنامه های خود قرار داده تا قدرت listening و reading شما تقویت یابد!
برای یادگیری این زبان از وقت های مرده خود استفاده کنید. به طور مثال وقت برگشت از محل کار یا هنگام آشپزی یا تمیز کردن خانه، به فایل های صوتی زبان اسپانیایی گوش فرا دهید.
در ادامه باید گفت با زبان اسپانیایی زندگی کنید و این زبان را به بخشی از زندگی خود تبدیل کنید.

موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با ایجاد دو دوره راکت زبان اسپانیایی و همیاد در صدد برآمد تا با آموزش آنلاین زبان اسپانیایی جذابیت این زبان را برای فارسی زبانان سراسر جهان بشناساند و همین امر امروز باعث گردیده است تا زبان آموزان بسیاری در سراسر جهان در این دوره ها شرکت نموده و به سودای یادگیری زبان اسپانیایی جامع عمل بپوشانند.
این دوره ها هر یک با هدف برابرسازی آموزش زبان طراحی گردیدند و با پشتیبانی ۲۴ ساعته و بهره گیری از اساتید متبحر در حوزه آموزش زبان اسپانیایی مسیری کوتاه و با کیفیت را شامل حال علاقه مندان کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آنلاین آموزش زبان اسپانیایی و شناخت بهتر از این دوره ها شما می توانید به بخش گزارش دوره های آموزش زبان مراجعه و یا از طریق راه های ارتباطی زیر با ما همراه گردید:
– تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲
– ارتباط با ما از طریق صفحات مجازی اینستاگرام و تلگرام
– پشتیبانی سایت
– تکمیل بخش زیر و اقدام به دریافت مشاوره