IELTS7 Banner 01 8 آشنایی با رنگ ها در زبان فرانسه,یادگیری رنگ ها در زبان فرانسه

آشنایی با رنگ ها در زبان فرانسه جزء دروس اولیه در دوره‌های آموزش زبان هستند و خوشبختانه آشنایی با این موضوع می‌تواند دایره وسیعی از موضوعات را برای مکالمات و مکاتبات در اختیار زبان آموزان و علاقه‌مندان قرار دهد. رنگ‌ها می‌توانند زمینه ساز گفتگوهای جذابی در مکالمات فرانسوی باشند و البته که درک معانی‌ای که انسان دیروز و امروز از پدیده‌های پیرامون خود را دارند را به مراتب بالا می‌برد.

شناخت رنگ ها و کلمات زبان فرانسه در مراحل اولیه یادگیری زبان فرانسوی، چرخه رنگ‌های سنتی را شامل می‌شود که عبارتند از ۱۲ رنگ معروف که همه ما در زندگی خود با آن‌ها سر و کار داریم. این رنگ ها جزیی جدایی ناپذیر در زندگی هر فرد هستند و به دلیل اهمیت، با تنوع و خلاقیت بیشتری به آموزش آنها پرداخته می‌شود.
این موضوع می‌تواند در گفتگوهایی که در مسیر روانشناسی سیر می‌کنند، مباحث جذابی را رقم بزنند و این مورد در موسسه احمدرضا ابراهیمی با روش‌های نو و متنوع به آموزش گمارده می‌شود. در واقع رنگ ها نمادی از اندیشه و باورهای فردی می‌باشند که همین موضوع بر جذابیت یادگیری و صحبت پیرامون آن‌ها می‌افزاید.
البته که نباید فراموش کرد یادگیری رنگ ها در زبان فرانسه برای افرادی که آشنایی جزیی با زبان انگلیسی دارند، آسان‌تر خواهد بود و بهتر است بدانیم که برخی از رنگ ها در زبان فرانسه، تفاوت‌های جزیی و کمی با زبان انگلیسی دارند؛ مانند orange که در این دو زبان، تنها در تلفظ متفاوت هستند و شکل نوشتاری کاملا یکسانی را دارند. کلماتی از این دست دلیلی بر هموار نمودن مسیر یادگیری هستند و شما می‌توانید در یادگیری زبان فرانسوی از این موضوعات بهره کافی برده و بخش‌های آسان‌تر را در اولویت کار خود قرار دهید و گام به گام به بخش‌های سخت‌تر رجوع نمایید. این موضوع در واقع می‌تواند در ایجاد انگیزه و اعتمادبه‌نفس در یادگیری برای شما عزیزان مثمر ثمر باشد و در نتیجه احساس بهتری را در این مسیر برای یکایک شما عزیزان رقم بزند.
ما در این مقاله تلاش نموده‌ایم تا به تعدادی از رنگ های مهم در زبان فرانسه اشاره نموده بخشی مهیج را برای شما علاقه‌مندان به این زبان را رقم بزنیم. با آموزش مجازی رنگ در زبان فرانسه با ما همراه شوید.

آشنایی با رنگ ها در زبان فرانسه

 بژ  : beige
قرمز : rouge

زرد  : jaune
نارنجی : orange

سبز : verte\ verte
بنفش : violet\ violette

آبی : bleu \ bleue
سفید : blance\ blanche

 قهوه ای  : Marro
سیاه  : noir/ noir

صورتی  : rose
خاکستری  : gris\ grise

البته که گاهی رنگ های ترکیبی از جمله Magenta به معنی رنگ سرخابی و یا Navy blue به معنی رنگ سرمه‌ای است.  این رنگ ها نیز به مانند رنگ‌های اصلی مهم هستند و شناخت آنها می‌تواند بخشی مهم را در مکالمات و گفتگوهایی که صورت می‌پذیرد رقم بزند.
اما در این بخش شاید تکیه بر اسامی رنگ ها کافی نباشد و باید پذیرفت که شناخت اسامی رنگ‌ها به تنهایی نمی‌توانند مهم واقع گردند و بهتر است که بتوانیم از رنگ ها در جملات متنوع استفاده کرده و این اسامی را مانند سایر لغات در حین مکالماتی که صورت می‌گیرند فرا بگیریم. در این خصوص شاید بد نباشد که به یک سوال مهم در این حوزه نیز اشاره‌ای داشته باشیم و شروع یادگیری را با طرح این پرسش آغاز نماییم:

?Quelle couleur est-ce
این چه رنگی است؟

برای جواب دادن به این سوال روش کاملا ساده‌ای وجود دارد و تنها کافی است که قبل از اسم رنگ از عبارت C’est استفاده نماییم.

.C’est rose
(این رنگ) صورتی است.

موضوع رنگ ها موضوعی متنوع است که می‌توان در جهات مختلفی به آن پرداخت. در این مقاله اما شاید بد نباشد که به تغییر طیف رنگ ها نیز در زبان فرانسه اشاره‌ای داشته باشیم تا در تنوع بخشی در این موضوع و گفتگویی با کیفیت نیز تاثیر‌ گزار واقع گردیم.

تغییر رنگ ها به زبان فرانسوی

تغییر رنگ ها به زبان فرانسه یا کم و زیاد شدن رنگ ها را در فرانسه با کلمات زیر به کار می‌بریم. به طور مثال وقتی می‌خواهیم بگوییم آبی پررنگ یا زرد کم رنگ، با کلمات زیر طیف آن را مشخص می‌کنیم:

Clair : روشن
Vif : روشن

Fonce : تیره
Pale : بی روح

این نکته را نیز فراموش نکنید که در زبان فرانسه اگر رنگ ها را به صورت اسم به کار ببریم همیشه از شکل مذکر آن‌ها استفاده می‌کنیم. اما وقتی آن‌ها را به صورت صفت مورد استفاده قرار می‌دهیم رنگ ها جنسیت مونث به خود می‌گیرند. این نیز نکته‌ی مهمی است که بهتر است آن را به خاطر بسپارید و سعی کنید که با تنوع سازی در شکل استفاده آن‌ها تمرینی مناسب را برای خودتان ایجاد نمایید.

همیشه علاقه بخش مهمی در یادگیری است اما نباید فراموش کرد که به مهم‌ترین بخش نیست و در این مسیر به فاکتورهای دیگری از جمله تلاش و جدیت نیز نیاز است. اگر چه ما معتقد هستیم که سرعت در پیمودن مسیر یادگیری به خود زبان آموزان بستگی دارد اما قطعا داشتن راهبران و اساتید کارکشته نیز می‌تواند به کیفیت بخشیدن و همچنین سرعت یادگیری کمک بسزایی داشته باشند.
شناخت دوره‌ها، سبک یادگیری و آشنایی با مهارت‌های یادگیری همه و همه مسائلی هستند که در جایگاه خود از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و اگرچه اغلب آموزشگاه‌های زبان به این موضوعات نمی‌پردازند و تنها آموزش‌های خود را به آموزش های مهارت‌های اصلی در یادگیری زبان فرانسه ختم می‌کنند اما موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی تلاش داشته است تا زبان را در کنار مهارت‌های یادگیری رشد داده و در نتیجه فصلی جدید را در زندگی شخصی هر یک از علاقه‌مندان ایجاد نماید.
در موسسه آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی، قدم اول دستیابی به این موضوعات است تا زبان آموزان بتوانند در هر موقعیت و شرایطی که هستند با آگاهی داشتن از مسیری که پیش روی آن‌ها است، کیفیت بهتری را شامل حال خود نمایند. دوره‌های آموزشی زبان فرانسه در سایت احمدرضا ابراهیمی شامل دوره های راکت فرانسه هستند و همه این دوره‌ها در واقع مسیری در راستای رشد شخصی فرد محسوب می‌شوند. این دوره‌ها علم روانشناسی را در کنار علم زبان شناسی به زبان آموزان آموزش می‌دهند. روانشناسی یادگیری در واقع آشنایی زبان آموزان با مهارت‌های یادگیری از جمله مدیریت زمان، مدیریت برنامه ریزی و موارد مهم دیگری از جمله نظم شخصی، مدیریت انگیزه و هدف گزاری هستند که هر یک تکمیل کننده مسیر یادگیری متقاضیان یادگیری زبان فرانسوی هستند و در جایگاه خود مفید واقع می‌گردند.
دوره راکت زبان فرانسه نیز با فشرده سازی آموزش علاوه بر سرعت بر کیفیت آموزش نیز اصرار ورزیده و زبان آموزان می‌توانند با آموزش نامحدود در ۵۰ جلسه خصوصی و آنلاین، با شکلی جدید از آموزش روبرو گردند. این دوره دارای پشتیبانی ۲۴ است و همین امر باعث شده است تا زبان آموزان بتوانند هیچگونه محدودیتی در زمان تمرین با اساتید خود نداشته باشند. دوره راکت را می‌توان انقلابی در حوزه آموزش زبان دانست که سرعت یادگیری هر فرد را در کنار کیفیتی که ایجاد می‌نماید، به مراتب بالا برده و در نهایت با روش‌های نو، بهره گیری از اساتید متخصص در حوزه آموزش به روش راکت و همچنین نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی زمینه ساز اتفاقاتی مثبت دانست.
شناخت دوره‌ها می توانند خود نکته مثبتی در حوزه یادگیری باشند؛ چرا که همه ما می‌توانیم با آگاهی داشتن از هدف طراحی یک دوره و توجه به نیازی که احساس می‌شود، بهترین و کاربردی‌ترین دوره را انتخاب نموده و تلاش کنیم تا در مسیری درست‌تر گام برداریم.
برای این منظور همکاران ما با ایجاد فضایی مثبت، زمینه مشاوره رایگان در حوزه آموزش را رقم زده‌اند و با فعالیت شبانه روزی خود در صدد هستند تا اطلاعات تکمیلی‌تر و همچنین موارد مهمی از جمله سبک یادگیری و مهارت‌های یادگیری را به زبان آموزان ارائه دهند. این موضوعات هر یک در جایگاه خود مهم هستند و می‌توانند در روند یادگیری و سرعت و کیفیتی که نیاز است، مثمر ثمر واقع گردند.
با همکاران ما از طریق راه‌های ارتباطی زیر ارتباط حاصل نموده و مشاوره‌های لازمه را کسب نمایید.
_ تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲
این راه‌های ارتباطی در واقع برای آسان نمودن ارتباط بین ما و شما عزیزان طراحی گردیده‌اند تا در کنار هم و با آموزش آنلاین زبان فرانسه، در مسیر چند زبانه نمودن تمامی فارسی زبانان گام‌های مثبتی را برداشته و مسیری درست و با کیفیت را طی نماییم.