آشنایی با رنگ ها جزء دروس اولیه در دوره های آموزش زبان هستند و خوشبختانه آشنایی با این موضوع می تواند دایره وسیعی از موضوعات را برای مکالمات و مکاتبات در اختیار زبان آموزان و علاقه مندان قرار دهد. رنگ ها می توانند زمینه ساز گفتگوهای جذابی در مکالمات فرانسوی باشند و البته که درک معانی ای که انسان دیروز و امروز از پدیده های پیرامون خود را دارند را به مراتب بالا می برد.
شناخت رنگ ها در مراحل اولیه یادگیری زبان فرانسوی، چرخه رنگ های سنتی را شامل می شود که عبارتند از ۱۲ رنگ معروف که همه ما در زندگی خود با آنها سر و کار داریم. این رنگ ها جزیی جدایی ناپذیر در زندگی هر فرد هستند و به دلیل اهمیت، با تنوع و خلاقیت بیشتری به آموزش آنها پرداخته می شود.
این موضوع می تواند در گفتگوهایی که در مسیر روانشناسی سیر می کنند، مباحث جذابی را رقم بزنند و این مورد در موسسه احمدرضا ابراهیمی با روش های نو و متنوع به آموزش گمارده می شود. در واقع رنگ ها نمادی از اندیشه و باورهای فردی می باشند که همین موضوع بر جذابیت یادگیری و صحبت پیرامون آنها می افزاید.
البته که نباید فراموش کرد یادگیری رنگ ها در زبان فرانسوی برای افرادی که آشنایی جزیی با زبان انگلیسی دارند، آسان تر خواهد بود و بهتر است بدانیم که برخی از رنگ ها در زبان فرانسه، تفاوت های جزیی و کمی در زبان انگلیسی دارند؛ مانند orange که در این دو زبان، تنها در تلفظ متفاوت هستند و شکل نوشتاری کاملا یکسانی را دارند. کلماتی از این دست دلیلی بر هموار نمودن مسیر یادگیری هستند و شما می توانید در یادگیری زبان فرانسوی از این موضوعات بهره کافی برده و بخش های آسان تر را در اولویت کار خود قرار دهید و گام به گام به بخش های سخت تر رجوع نمایید. این موضوع در واقع می تواند در ایجاد انگیزه و اعتمادبنفس در یادگیری برای شما عزیزان مثمر ثمر باشد و در نتیجه احساس بهتری را در این مسیر برای یکایک شما عزیزان رقم بزند.
ما در این مقاله تلاش نموده ایم تا به تعدادی از رنگ های  مهم در زبان فرانسه اشاره نموده بخشی مهیج را برای شما علاقه مندان به این زبان را رقم بزنیم. با آموزش مجازی رنگ در زبان فرانسه با ما همراه شوید.

 

رنگ بژ به زبان فرانسه : beige
رنگ قرمز به زبان فرانسه : rouge
رنگ زرد به زبان فرانسه : jaune
رنگ نارنجی به زبان فرانسه : orange

رنگ سبز به زبان فرانسه : verte\ verte
رنگ بنفش به زبان فرانسه : violet\ violette
رنگ آبی به زبان فرانسه : bleu \ bleue
رنگ سفید به زبان فرانسه : blance\ blanche

رنگ قهوه ای به زبان فرانسه : Marro
رنگ سیاه به زبان فرانسه : noir/ noir
رنگ صورتی به زبان فرانسه : rose
رنگ خاکستری به زبان فرانسه : gris\ grise

 

البته که گاهی رنگ های ترکیبی ای از جمله Magenta به معنی رنگ سرخابی و یا Navy blue به معنی رنگ سرمه ای در زبان فرانسوی نیز سوال بسیاری از زبان آموزان است که در دوره های همیاد و راکت فرانسوی با طرح سوالات متنوع بدان ها پرداخته می شود. این رنگ ها نیز به مانند رنگ های اصلی مهم هستند و شناخت آنها می تواند بخشی مهم را در مکالمات و گفتگوهایی که صورت می پذیرد رقم بزند.
اما در این بخش شاید تکیه بر اسامی رنگ ها کافی نباشد و باید پذیرفت که شناخت اسامی رنگ ها به تنهایی نمی توانند مهم واقع گردند و بهتر است که بتوانیم از رنگ ها در جملات متنوع استفاده کرده و این اسامی را مانند سایر لغات در حین مکالماتی که صورت می گیرند فرا بگیریم. در این خصوص شاید بد نباشد که به یک سوال مهم در این حوزه نیز اشاره ای داشته باشیم و شروع یادگیری را با طرح این پرسش آغاز نماییم:
?Quelle couleur est-ce

این چه رنگی است؟

برای جواب دادن به این سوال روش کاملا ساده ای وجود دارد و تنها کافی است که قبل از اسم رنگ از عبارت C’est استفاده نماییم.
.C’est rose

(این رنگ) صورتی است.

موضوع رنگ ها موضوعی متنوع است که می توان در جهات مختلفی به آن پرداخت. در این مقاله اما شاید بد نباشد که به تغییر طیف رنگ ها نیز در زبان فرانسه اشاره ای داشته باشیم تا در تنوع بخشی در این موضوع و گفتگویی با کیفیت نیز تاثیرگزار واقع گردیم.

تغییر رنگ ها به زبان فرانسوی
تغییر رنگ ها به زبان فرانسه یا کم و زیاد شدن رنگ ها را در فرانسه با کلمات زیر به کار می بریم. به طور مثال وقتی می خواهیم بگوییم آبی پررنگ یا زرد کم رنگ، با کلمات زیر طیف آن را مشخص می کنیم:
Clair : روشن
Vif : روشن
Fonce : تیره
Pale : بی روح
این نکته را نیز فراموش نکنید که در زبان فرانسه اگر رنگ ها را به صورت اسم به کار ببریم همیشه از شکل مذکر آنها استفاده می کنیم. اما وقتی آنها را به صورت صفت مورد استفاده قرار می دهیم رنگ ها جنسیت مونث به خود می گیرند. این نیز نکته ی مهمی است که بهتر است آن را به خاطر بسپارید و سعی کنید که با تنوع سازی در شکل استفاده آنها تمرینی مناسب را برای خودتان ایجاد نمایید.
همیشه علاقه بخش مهمی در یادگیری است اما نباید فراموش کرد که به مهم ترین بخش نیست و در این مسیر به فاکتورهای دیگری از جمله تلاش و جدیت نیز نیاز است. اگر چه ما معتقد هستیم که سرعت در پیمودن مسیر یادگیری به خود زبان آموزان بستگی دارد اما قطعا داشتن راهبرانی کارکشته نیز می تواند به کیفیت بخشیدن و همچنین سرعت یادگیری کمک بسزایی داشته باشند.
شناخت دوره ها، سبک یادگیری و آشنایی با مهارت های یادگیری همه و همه مسائلی هستند که در جایگاه خود از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و اگرچه اغلب آموزشگاه های زبان به این موضوعات نمی پردازند و تنها آموزش های خود را به آموزش های مهارت های اصلی در یادگیری زبان فرانسه ختم می کنند اما موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی تلاش داشته است تا زبان را در کنار مهارت های یادگیری رشد داده و در نتیجه فصلی جدید را در زندگی شخصی هر یک از علاقه مندان ایجاد نماید.
در موسسه آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی، قدم اول دستیابی به این موضوعات است تا زبان آموزان بتوانند در هر موقعیت و شرایطی که هستند با آگاهی داشتن از مسیری که پیش روی آنها است، کیفیت بهتری را شامل حال خود نمایند. دوره های آموزشی زبان فرانسه در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی شامل دوره های همیاد و دوره های راکت فرانسه هستند و همه این دوره ها در واقع مسیری در راستای رشد شخصی فرد محسوب می شوند. این دوره ها با روش سیستم آموزشی رامیت به جلو سوق داده می شوند و علم روانشناسی را در کنار علم زبان شناسی به زبان آموزان آموزش می دهند. روانشناسی یادگیری در واقع آشنایی زبان آموزان با مهارت های یادگیری از جمله مدیریت زمان، مدیریت برنامه ریزی و موارد مهم دیگری از جمله نظم شخصی، مدیریت انگیزه و هدف گزاری هستند که هر یک تکمیل کننده مسیر یادگیری متقاضیان یادگیری زبان فرانسوی هستند و در جایگاه خود مفید واقع می گردند.
دوره های همیاد فرانسه از دوره های خصوصی آموزش زبان فرانسه است که به شخصی سازی دوره آموزشی خود اقدام نموده است و فرد می تواند با توجه به نیازهای خود در انتخاب استاد، زمان کلاس ها، محتوای آموزشی و همچنین تعداد جلساتی که مورد نیازشان هست، دخیل باشند.
این دوره ها به صورت ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای و… طراحی گردیده اند و شما می توانید پس از ۵ جلسه و در صورت نیاز، به تغییر مسیر آموزشی خود اقدام نمایید. این تغییر می تواند با تغییر استاد و یا زمان کلاس های فرانسه همراه بوده و در کیفیت یادگیری زبان آموزان تاثیرات بسزایی را شامل شود.
علاوه بر دوره های همیاد، دوره راکت زبان فرانسه نیز با فشرده سازی آموزش علاوه بر سرعت بر کیفیت آموزش نیز اصرار ورزیده و زبان آموزان می توانند با آموزش نامحدود در ۵۰ جلسه خصوصی، با شکلی جدید از آموزش روبرو گردند. این دوره دارای پشتیبانی ۲۴ است و همین امر باعث شده است تا زبان آموزان بتوانند هیچگونه محدودیتی در زمان تمرین با اساتید خود نداشته باشند. دوره راکت را می توان انقلابی در حوزه آموزش زبان دانست که سرعت یادگیری هر فرد را در کنار کیفیتی که ایجاد می نماید، به مراتب بالا برده و در نهایت با روش های نو، بهره گیری از اساتید متخصص در حوزه آموزش به روش راکت و همچنین نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی زمینه ساز اتفاقاتی مثبت دانست.
از جمله ویژگی های مشترک تمامی دوره های ارائه شده در موسسه احمدرضا ابراهیمی می تواند به پشتیبانی آنلاین، دستیابی رایگان به اپ ARE و همچنین بهره گیری از اساتید راکت نیز اشاره نمود. این موارد هر یک با توجه به نیاز زبان آموزان طراحی گردیده اند تا در مسیری درست، آموزش را به سبکی منعطف و به روز شده در اختیار آنها قرار دهند.
شناخت دوره ها می توانند خود نکته مثبتی در حوزه یادگیری باشند؛ چرا که همه ما می توانیم با آگاهی داشتن از هدف طراحی یک دوره و توجه به نیازی که احساس می شود، بهترین و کاربردی ترین دوره را انتخاب نموده و تلاش کنیم تا در مسیری درست تر گام برداریم.
برای این منظور همکاران ما با ایجاد فضایی مثبت، زمینه مشاوره رایگان در حوزه آموزش را رقم زده اند و با فعالیت شبانه روزی خود در صدد هستند تا اطلاعات تکمیلی تر و همچنین موارد مهمی از جمله سبک یادگیری و مهارت های یادگیری را به زبان آموزان ارائه دهند. این موضوعات هر یک در جایگاه خود مهم هستند و می توانند در روند یادگیری و سرعت و کیفیتی که نیاز است، مثمر ثمر واقع گردند.
در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش گزارش دوره های آموزش زبان مراجعه و به صورت آنلاین با روند آموزش زبان فرانسه در این دوره ها آشنایی یابید و یا با همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط حاصل نموده و مشاوره های لازمه را کسب نمایید.
– ثبت مشخصات خود در بخش زیر و اقدام به دریافت مشاوره
– دنبال نمودن ما در صفحات مجازی تلگرام و اینستاگرام
– تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲
این راه های ارتباطی در واقع برای آسان نمودن ارتباط بین ما و شما عزیزان طراحی گردیده اند تا در کنار هم و با آموزش آنلاین زبان فرانسه، در مسیر چند زبانه نمودن تمامی فارسی زبانان گام های مثبتی را برداشته و مسیری درست و با کیفیت را طی نماییم.