آموزش زبان انگلیسی چند سطح دارد؟ اگر شما هم یکی از افرادی هستید که  همیشه در پی یافتن جواب این سوال بوده اید در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با سطوح مختلف زبان آشنا کنیم. اما قبل از هر چیز باید به شما بگوییم که زبان انگلیسی و دیگر زبان ها هر کدام سطوح مختلفی برای سنجش مهارت زبان فراگیران دارند که هر کدام از این سطح ها با گذراندن آزمون مختص به خود طی می شود. آزمون ها در پایان هر ترم برگزار می شوند و میزان یادگیری بر مطالب آن ترم را مورد بررسی قرار می دهد. شما می توانید در پایان هر دورهو با گذار از هر سطح به مقطع جدید پا بگذارید و برای تقویت مهارت های اصلی زبان انگلیسی خود تلاش کنید.
برای اینکه با اطمینان بیشتری دانش زبانی خود را بسنجید بهتر است در آزمون های مهم بین الملل زبان شرکت کنید. هر آزمون به موضوع خاصی می پردازد و توانایی شما را برای به کارگیری دانش زبانتان می سنجد. به طور مثال آزمون EF زبان انگلیسی برای سنجیدن سطح عمومی زبان برگزار می شود اما آزمون آیلتس علم زبانی شما را برای کشورهای اروپایی و همینطور کشور انگلیسی زبان استرالیا می سنجد. آزمون های مهم زبان انگلیسی دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به اختصار برای شما ذکر می کنیم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

– آزمون IELTS:
آزمون آیلتس انگلیسی 
در دو بخش  آکادمیک و ژنرال برگزار می شود. نوع آکادمیک آن برای دانشجویانی اهمیت دارد که دوست دارند در یک دانشگاه انگلیسی زبان به تحصیل پرداخته و سطح زبانی خود را برای ورود به این دانشگاه ها بسنجند.
برای پذیرش در بهترین دانشگاه های انگلیسی زبان باید در این آزمون به نمره قابل قبولی دست پیدا کنید. اما برای بخش ژنرال ، برای کسانی قابل اهمیت است که قصد دارند برای گذراندن دوره‌های کوتا‌ه ‌مدت کاری و یا دست‌یافتن به ‌فرصت‌ های شغلی به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کرده و دوره پیش دانشگاهی خود را در این کشورها بگذرانند. به‌علاوه نمره کسب شده درامتحان آیلتس از جمله مدارکی است که در جریان بررسی پرونده‌های مهاجرت کشورهای استرالیا، نیوزلند و کانادا از متقاضیان درخواست می شود.

– آزمون TOEFL:
تافل مخفف عبارت Test of English as a Foreign Language می­ باشد و مدرک این آزمون تنها دو سال اعتبار دارد که باید برای کسب اعتبار سنجی بعد از ۲ سال مجدد در این آزمون شرکت کنید. این آزمون توسط موسسه ای‌ تی‌ اس ETS در سه نوع کاغذی، کامپیوتری و اینترنتی برگزار می‌شود و در بسیاری از کشورهای جهان از اعتبار کافی برخوردار است.

– آزمون اینترنتی Ibt:
این آزمون در ۴ ساعت برگزار می شود که در این چهار ساعت تمامی مهارت های اصلی زبان انگلیسیمتقاضیان در آن سنجیده می شود. این آزمون به صورت اینترنتی برگزار می گردد و نمره هر یک از بخش های این آزمون بین ۰ تا ۳۰ است که شما می توانید با کسب حداقل نمره قبولی در اکثر دانشگاه ها مورد پذیرش قرار بگیرید.

– آزمون MSRT:
آزمون MSRT مخفف عبارت  Ministry of Science, Research and Technology است که در گذشته با اسم مخفف  MCHE  در بین علاقه مندان شناخته شده بوده است . این آزمون مورد تایید اکثر دانشگاه های ایران است و در کشور ایران از اعتبار کافی برخوردار است.

– آزمون EPT :
آزمون EPT مخفف عبارت English Proficiency Test است. این آزمونتافل دانشگاه آزاد ایران محسوب می شود و تمامی دانشجویان مقطع دکترای این دانشگاه باید قبل از شرکت در امتحان جامع دانشگاه آزاد نمره های خود در آزمون زبان EPT  را اعلام کنند.

 

پس از صحبت دربارهآزمون های مهم در زبان انگلیسی، بهتر است به سراغ موضوع اصلی این مقاله یعنی سطوح مهم در آموزش زبانانگلیسی برگردیم. زبان انگلیسی از سه سطح مقدماتی، متوسطه و سطح پیشرفته تشکیل شده است. این سطوح خود نیز از سه سطح دیگر تشکیل می شوند که شما را با آنها و سطوح زیر مجموعه آن آشنا می کنیم:

– سطح مقدماتی زبان انگلیسی:
سطوحی که دوره مقدماتی را تشکیل می دهند، شامل سطح مبتدی مقدماتی، سطح متوسطه مقدماتی و سطح پیشرفته مقدماتی هستند. در اولین مورد شما می توانید یک سلام و احوالپرسی انگلیسی ساده داشته و بخوبی بتوانید خودتان را معرفی کنید. در دومین مقطع یا سطح میانی زبان آموز برای صحبت کردن در موضوعات عامیانه و روزمره آماده می شود، در مهارت های دیگر نیز به همین میزان تسلط دارد. اما در سطح پیشرفته فراگیر می تواند با تسلط نسبی به مکالمه بپردازد، یادداشت نویسی کنند، یا حتی به فیلم های کوتاه فرا داده و از عهده تجزیه و تحلیل آن به خوبی برآید.
– سطح متوسطه زبان انگلیسی: 

این مقطع نیز مانند سطح مقدماتی از سه سطح زیربنایی دیگر در فراگیری زبان تشکیل شده است، که در اولین رده خود می تواند در یک سری موقعیت های خاص با دیگران به تعامل بپردازد، از اطلاعات شخصی خود صحبت کرده ، با جملات کوتاه غذا سفارش بدهند، از موقعیت مکانی خود صحبت کنند و … اما در رده میانی سطح متوسطه زبان انگلیسی زبان آموز دیگر متکی به اصطلاحات و عبارات حفظ شده نیست و می تواند در موقعیت پیش آمده با جملات کوتاه اما با مفهوم با دیگران ارتباط برقرار کند. در آخرین رده، فرد می تواند اغلب در فعالیت های پیشرفته نیز خودی نشان بدهد و از پس وضعیت های پیش آمده روزمره برآید.

– سطح پیشرفته زبان انگلیسی:
در سطح ابتدایی شما می توانید درباره اغلب مسائل روزمره خود صحبت کنید اما گاها جملات و اصطلاحاتی که به کار می برید به صورت کوتاه و تک جمله ایست. شخص در این مرحله می تواند در تمامی زمان ها به مکالمه زبان انگلیسی بپردازد. اما در سطح میانی شما می توانید به راحتی به مکالمه بپردازید و از لغات و اصطلاحاتی که تا کنون با آن آشنا شده اید استفاده بهینه ببرید. و اما سطح پیشرفته و پایانی شامل ارتباط بهتر و قوی تر شما در ارتباط برقرار کردن می شود. گرچه هنوزدایره لغات انگلیسی برای آنها محدود است اما تا حدودی به تمامی لغات کاربردی انگلیسی و لغاتی که در زندگی روزمره مورد نیاز هستند اشراف دارند.

پس از گذراندن این مراحل و رد شدن از این مقطع شما واردسطح پیشرفته زبان انگلیسیمی شوید که در این موقعیت شما خواهید توانست از عهده پرسش و پاسخ های ممکن برآیید، به خوبی منظور و مفهوم خود را به پارتنر، استاد یا افراد بومی برسانید. پس از این رده، شما به سطح بالاتری می رسید که می توانید به راحتی در آزمون های بین المللی شرکت کنید، به ترجمه بپردازید، یک گفتگوی انگلیسی راحت و روان داشته باشید و از زبان انگلیسی و داشته های زبانی خود لذت ببرید.

اگر شما رویای یادگیری زبان انگلیسی را دارید، دوست دارید روان انگلیسی صحبت کنید و از آموزشی که دیده اید، شغلی مناسب و ایده آل پیدا کنید به دنبال ایجاد انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی باشید، کلاس های زبان انگلیسی خود را جدی بگیرید و پا به پای استاد خود و مباحث کلاس پیش بروید. در آخر با داشتن برنامه ریزی روزانه زبان انگلیسی، زبان انگلیسیخود را با خودباوری و اعتماد به نفس ادامه بدهید.
ثبت نام در کلاس های انگلیسی می تواند شما را در سریع تر پیش رفتن در این مسیر یاری کرده، با کمک استاد سریع تر بر مشکلات خود واقف شده و به حل آن بپردازید. فراگیری زبان دوم یک هنر است، این هنر را کسب کرده و مسیر خود را بیابید.اگر تا کنون قدمی برای رسیدن به این ایده آل بر نداشته اید، میتوانید با پر کردن فرم زیر شانس خود را امتحان کنید. موسسات زبان   آموزش زبان انگلیسی و دیگر زبان ها را در دوره های فشرده و فوق فشرده و به صورت حضوری یا آنلاین ارائه می دهند.