آموزش خودآموز عربی، یکی از پر دغدغه ترین چالش ها برای یادگیری زبان عربی یا زبان قرآن است. همه انسان های پر مشغله بدنبال این هستند که بدون رفتن به کلاس های آموزشی در زمان های خالی خود یادگیری زبان را شروع کرده و آموزش ببینند. ما برای شما راه هایی داریم که اگر گام به گام با آنها پیش بروید و تمامی تلاش خود را به کار ببندید، یادگیری هر زبان به خصوص زبان عربی، امکان پذیر خواهد بود.

 

هدف داشته باشید
اولین گام، که مهم ترین گام هم به شمار می رود، داشتن یک هدف بزرگ است. قطعا برای شما این جمله کمی سردرگم کننده و سوال برانگیز است که در این صورت باید گفت که اهداف به این دلیل مهم هستند که، در طول مسیر امکان خستگی و دست کشیدن از کار بسیار زیاد است و همچنین به دلیل اینکه شما در دوره های آموزش زبان عربی ثبت نام نکرده اید، ممکن است که در میانه ی راه خسته یا دلزده شده و از مسیر دلخواهتان منحرف شوید که در این صورت داشتن هدف به شما انگیزه کافی برای ادامه دادن را خواهد داد.

منابع معتبر پیدا کنید
گام بعدی پیدا کردن منابعی معتبر از جمله ویدئو، کلیپ، فیلم های کوتاه آموزشی و… هستند. دیدن ویدئو کلیپ های آموزشی در زبان عربی، بسیار مفید و کاربردی هستند اما به شرط آن که تمامی مطالب گفته شده صحیح باشند که البته یافتن منابع معتبر می تواند شما را به صحیح ترین روش آموزشی آگاه نماید. دقت داشته باشید که نباید از ویدئوهایی استفاده کنید که زیر نویس فارسی، انگلیسی و یا… را دارند. شما باید با در نظر گرفتن موقعیت، حس ها و قدرت حدس زدن، به معنی و مفهوم آن جمله پی ببرید.

 

مثال واقعی بزنید
در حین دیدن ویدئوهای آموزشی، نکته برداری کنید. زمانی که فیلم یا سریال و یا کلیپ های آموزشی را می بینید، تمامی حواس شما باید درگیر باشد. در این زمان شما باید قسمت های مفید و جملاتی که برایتان جذابیت خاصی نسبت به بقیه ی جملات دارند، انتخاب کرده و با آن ها مثال بزنید. مهم اینجا است که با در نظر گرفتن موقعیت های واقعی از مثال های مرتبط با زندگی شخصی و افرادی مانند خانواده، دوستان، معلمان و…  استفاده کنید.

 

کتاب و مقاله بخوانید
زمانی که فیلم ها و ویدئوهای آموزشی و همچنین فیلم و سریال ها به اتمام رسیدند و این حس به شما منتقل گردید که به اندازه کافی رشد کرده اید و زمان آن رسیده که یک گام جدید در یادگیری زبان عربی بردارید، خواندن مقالات و یا کتاب ها را شروع کنید. نکته قابل توجه این است که برای تاثیر بهتر، این مقالات و کتاب ها موضوعات مورد علاقه شما را در بر بگیرند. اگر علاقه به هنر و موسیقی دارید، مقالات و کتاب های مرتبط با آنها را بخوانید؛ اگر علاقه به زندگی نامه های افراد سرشناس دارید، پس موضوع های کتاب هایتان را در این زمینه انتخاب کنید. قطعا در هنگام خواندن این مطالب با یکسری سوالات برخورد خواهید کرد و در این خصوص نیاز شما می طلبد که از دیکشنری های عربی استفاده کنید. مهم ترین نکته اینجا است که باید از دیکشنری عربی به عربی استفاده کنید تا تمامی حواس شما با هم درگیر بشوند و بتوانید از دل زبان عربی به مفهوم کلمه و یا عبارت مورد نظرتان دست یابید.

 

از دیکشنری درست استفاده کنید
یکی از مهم ترین مشکلاتی که ما با آن رو به رو هستیم، این است که نمی دانیم چطور و چگونه از دیکشنری باید استفاده کنیم. زمانی که در معنی یک کلمه ایرادی دارید و می خواهید که معنی آن کلمه را پیدا کنید، بعد از سرچ آن کلمه و فهمیدن معنی آن، کلمه را رها نکنید. باید مثال های آن را نیز بخوانید تا بفهمید آن کلمه در جمله چگونه استفاده می شود. بعد از آن با همان فرمت های مثال، مثال هایی تحت عنوان خودتان و موقعیت خودتان بزنید و تکرار کنید. تلفظ را نیز فراموش نکنید.

 

موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی در این راستا قدم های مثبتی برداشته است که از مهم ترین آنها می توان به طراحی اپلیکیشن اختصاصی آموزش زبان عربی تحت عنوان ARE اشاره نمود. این اپ در واقع مسیری فکر شده و برنامه ریزی شده را پیش روی زبان آموزان می گذارد تا از زمان هایی بیشتر، برای بهبود تقویت مهارت های اصلی در زبان عربی بهره ببرند.
در حقیقت زبان آموزان با شرکت در دوره های آموزش آنلاین زبان عربی، به یادگیری زبان عربی در منزل نیز نیاز پیدا می کنند که داشتن اپلیکیشن ARE تمرینی مناسب در این زمینه است. راهبران و اساتید راکت این اپلیکیشن را پشتیبانی می کنند که از ویژگی های مهم این اپلیکیشن زبان است.
البته که دوره آموزش زبان عربی در ۵۰ جلسه نیز، با آموزش نامحدود زبان در ۵۰ جلسه باعث می شود تا زبان آموزان بتوانند در هر ساعت و زمانی که اراده می کنند با اساتید و راهبران خود ارتباط برقرار نموده و به تمرین و تکرار با این عزیزان بپردازند. این دوره دارای پشتیبانی آنلاین و ۲۴ است و زبان آموزان زبان عربی را با روش سیستم آموزشی رامیت فرا خواهند گرفت.
در صورت تمایل به شرکت در این دوره و یا دوره های همیاد عربی، می توانید با ما از طریق پشتیبانی سایت ارتباط برقرار نموده و یا با تکمیل بخش زیر و ثبت مشخصات خود اقدام به دریافت مشاوره در زمینه انتخاب دوره و موارد دیگر نمایید.