آموزش خود آموز زبان ترکی استانبولی یک تکنیک است که روزانه توسط بسیاری از مردم در سراسر دنیا در حال اجرا میباشد چرا که بیش از هشتاد و سه میلیون از مردم دنیا به زبان ترکی استانبولی صحبت کرده و به عنوان گویش اول یا دوم آنها محسوب میشود. بیشتر این افراد ساکن قبرس یا ترکیه هستند اما این روزها به دلیل مهاجرت بسیاری از مردم ترکیه به اروپا و به خصوص آلمان، زبان ترکی استانبولی در حال گسترش در کشورهای اروپایی است.
اما شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که : چرا یادگیری زبان ترکی استانبولی در ایران نیز رو به افزایش است؟ دلایل بسیاری برای پاسخ به این سوال وجود دارد اما دلیل اصلی یادگیری زبان ترکی استانبولی این است که ترکیه یکی از مکانهای تفریحی گردشگری مورد علاقه و همچنین یک مقصد تجاری برای ایرانیان است. این روزها معاملات واردات کالاها بین کشور ما و کشور ترکیه افزایش پیدا کرده است و همچنین توریستهای ایرانی زیادی کشور ترکیه را برای تفریح انتخاب میکنند.
شاید از خودتان بپرسید باید از کجا یادگیری زبان ترکی را شروع کنیم و بلافاصله به این نتیجه برسید که یادگیری هر زبان را باید یا یادگیری الفبا آغاز کرد . ما به شما اطمینال میدهیم الزامی وجود ندارد که ابتدا الفبای زبان ترکی را بیاموزید میتوانید با یادگیری اصلاحات یا کلمات کلیدی شروع کنید.
اما چرا تکنیک خود آموزی در زبان ترکی استانبولی این روزها افزایش چشمگیری در میان مردم و به خصوص جوانان دارد؟

 

بسیاری از ما به دلیل مشغله ی کاری که داریم فرصت شرکت در کلاسهای حضوری را نداریم و به همین دلیل به دنبال راهکاری هستیم تا این زبان را مانند زبان انگلیسی به راحتی و بدون گذراندن وقت در کلاس یاد بگیریم . بارها از استادان یا بزرگترهای با تجربه ی خود شنیده ایم که اگر قصد انجام کاری را داریم تنها خود ما هستیم که باید اقدام به انجام آن کنیم و هیچ کس به غیر از خودمان نمیتواند به ما کمک کند. اگر شما از ان دسته از افرادی هستید که به دنبال کسی میگردید که چیزی را به شما آموزش دهد سخت در اشتباهید.
ما در آکادمی تخصصی بهین دانش بر روی آموزش خود آموز تمامی زبانها می پردازیم. تمامی افرادی که مشتاق به یادگیری زبانی جدید هستند باید به این نتیجه برسند که آموزش خود آموز زبان ترکی استانبولی به معنی ایستادن و تکیه داشتن برخود و تلاش بی وقفه است. اما اگر این امر را بدون هیچ کم و کاستی انجام دهید و دست از تلاش برندارید در کمتر از دو ماه میتوانید زبان ترکی استانبولی را به صورت خود آموز آموزش ببینید. آموزش خود آموز زبان ترکی استانبولی به این معنا نیست که تمام سختی کار بر روی دوش خود زبان آموز باشد بلکه بدین معنی است که زبان آموز خود را موظف به آموزش ببیند . ما در آکادمی بهین دانش در حین کار کردن و تربیت کردن زبان آموزان خود آموز، او را به سمت مقصد مورد نظر هدایت میکنیم. این بدان معنی است که راه را به اون نشان داده و در صورت برخورد با مشکل او را صد در صد پشتیبانی میکنیم.
آموزش خود آموز زبان ترکی استانبولی مزیتهای زیادی دارد اما به عقیده ی بسیاری از کارشناسان و متخصصان یادگیری زبان، این روش به خود باوری فرد کمک بسیاری میکند و بعد از رسیدن به نتیجه، به احساس غرور و افتخار دست می یابد.

 

برای آموزش خود آموز زبان ترکی استانبولی راهکارهای زیادی وجود دارد و همانطور که در مقالات دیگر ذکر شده هر فردی باید شیوه و راه خود را پیدا کرده و با استفاده از آن روش به سمت مقصد خود حرکت کند. برای بسیاری از افراد یادگیری زبان در درجه ی اول به معنی یادگیری الفبای آن زبان است. اگر شما هم اموزش الفبای زبان ترکی استانبولی را به عنوان قدم اول دریادگیری میبینید بدون هیچ ‌نگرانی از پیچیده بودن آن میتوانید به صورت خود آموز آن را آموزش ببینید. لازم به ذکر است که الفبای زبان ترکی استانبولی مانند الفبای زبان انگلیسی تلفظ می شود با این تفاوت که سه حروف w, x وq را ندارد. شما به راحتی میتوانید با دانلود یه کلیپ کوتاه یا یک اپلیکیشن اموزشی، برای اموزش خود اموز زبان ترکی استانبولی اقدام نمایید.
مهمترین چیزی که در اموزش خود اموز زبان ترکی استانبولی اتفاق می افتد ، ارتباط برقرار کردن با دیگران ازطریق این زبان است. برای گام دوم اموزش می توانید به دنبال اصطلاحات روزمره ی زبان ترکی استانبولی باشید. این اصطلاحات می توانند در ارتباط با سلام واحوالپرسی کردن باشد. برای یادگیری ترکی استانبولی از صفر نیاز است ابتدا هدف اصلی خود از یاد گیری این زبان را مشخص کرده و یادگیری این زبان را به سمت هدف خود سوق دهید. اگر برای تجارت یا معامله قصد یادگیری زبان ترکی استانبولی را دارید به دنبال اصطلاحات یا جملاتی که در یک معامله نیاز دارید بگردید. اما اگر برای تفریح قصد سفر به کشور ترکیه را دارید نیاز به جملاتی نظیر سفارش دادن، پرسیدن قیمت یا جملاتی از این قبیل دارید که احساس نیاز به شناخت اعداد ترکی استانبولی را تجلی می بخشد.

 

در آکادمی تخصصی بهین دانش تمامی استادان و مشاورین سعی در هدایت و مشخص کردن هدف شما برای یادگیری این زبان را دارند. آنها با پشتیبانی بیست و چهار ساعته شما را در آموزش خودآموز زبان ترکی استانبولی هدایت میکنند. همچنین اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید از لینک های آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی، آموزش زبان ترکی استانبولی، آموزش زبان ترکی در ۵۰ روز نیز بهره ببرید.