غذاهای اسپانیایی از آنجایی که اسپانیا جزء پنج کشور مقصد برای مردم در سراسر جهان است، بسیار مورد توجه علاقه مندان به غذاهای لذیذ و متفاوت قرار گرفته است. بی شک امتحان غذاهای متفاوت در یک کشور برای هر فرد زمینه ای برای آشنایی آن شخص با فرهنگ آن کشور را در بر می گیرد. امروزه دستور پخت بسیاری از غذاها قابل شناسایی است، از آنجایی که گستردگی غذاهای اسپانیایی باعث شده تا از این قافله عقب نماند، حتما اکثر شما عزیزان خواستار این هستید که با معروف ترین غذاهای اسپانیایی آشنا شوید و به محض ورودتان به این کشور هر یک از این غذاها را برای یک بار هم که شده امتحان کنید.

 

شهر بارسلون

از جمله شناخته شده ترین پایتخت اروپا، که می توان گفت مهد انتخاب غذاهای شگفت انگیز است چرا که این شهر دارای مواد درجه یک و ارگانیک می باشد. معروف ترین رستوران های این شهر مشهور به ElBarri Adrià که صاحب آن رکورد گرفتن آرای مردمی را در مجله آشپزی رستوران ها به تعداد دفعات پنج بار گرفته است. Srvento از مشهور ترین محلات در باسلون که همه مردم این شهر آن را به محله ی بستنی ها و یا Horchata می شناسند. Horchara نوعی بستنی با طعم شیرین است که شباهت آن با شیربرنج و بسیار لطیف و خورد آن در تمام روزاهای تابستانی، مغذی و لذت بخش است. بسیاری از شما عزیزان ممکن است در سفر های خود به کشور های متعدد در نهایت بگویید که نتوانستید با غذاهای آن کشور ارتباط برقرار کنید و تفاوت در وعده ی غذایی لذت چشیدن یک طعم واقعی را از شما گرفته،اما با توجه به اینکه اسپانیا در قرن های پیش زیر سلطه ی عرب ها بوده است پس میتوان نتیجه گرفت بسیاری از دستور های غذاییشان برگرفته از آشپزی ایرانیست و از این جهت شما در سفر خود به این کشور نباید نگران آشفتگی در وعده های غذایی خود باشید.

 

تاپاس(Tapas)

قطعا یکی از اصلی ترین و خوش طعم ترین غذاهای اسپانیایی که در بدو ورودتان به این کشور به شما پیشنهاد داده می شود، تاپاس است. این وعده ی غذایی با تکه های کوچک به عنوان یک صبحانه، پیش غذا ومیان وعده در کنار نوشیدنی سرو می شود و مجموع تعداد آنها می تواند یک وعده ی غذایی کامل محسوب شود. تاپاس ها در انواع مختلف بسته به سلیقه ی شما در انتخاب طعم با سبزیجات، مخلوط زیتون و پنیربه صورت سرد و یا ماهی مرکب سرخ شده به صورت گرم و همینطور سیب زمینی آماده می شوند. یافتن این غذا بسیار راحت است چرا که در سرتاسر این کشور می توانید تاپاس را تهیه و نوش جان کنید.

 

چوروس (Churros )

این شیرینی فوق العاده به قدری خوشمزه است که نه تنها در اسپانیا بلکه بین تمامی مردم دنیا محبوب است.در واقع چوروس ها خمیری سرخ شده ای است که به صورت خلالی برش خورده و روی آن را با شکر طعم دار می کنند و در نهایت آغشته به شکلات کرده و میل می کنند. این خوراکی لذیذ را بیشتر در جشن های خیابانی و ایام سرگرمی به عنوان یک میان وعده می توان از دست فروش ها یا بهترین فروشگاه های مادرید تهیه کرد. اگر به غذاهای شیرین علاقه مندید و مشکل قند خون را ندارید از خوردن چوروس ها غافل نشوید.

 

سوپ گازپاچو(Gapacho)

قطعا در آفتابی ترین روزهای اسپانیا اگر سراغ یک وعده ی غذایی را بگیرید اولین چیزی که به شما معرفی می کنند، سوپ گازپاچو است، این سوپ در وهله ی اول برای افراد ناآشنا تعجب برانگیز است، چرا که با خوردن اولین قاشق متوجه خواهند شد که وعده غذاییشان سرد است. اگرچه سوپ ها در میان مردم اسپانیا طرفداران چندانی ندارد اما بخاطر خنک بودن این سوپ بسیار در بین مردم این کشور محبوب است. از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ی این سوپ میتوان به گوجه فرنگی،سیر،تکه های نان سرخ شده،فلفل و روغن زیتون فراوان است که نیازی به پخت ندارد.

 

پاتاتاس براواس(Patatas bravas )

قطعا یکی از ده غذای معروف اسپانیایی غذاییست که به عنوان اصلی ترین رکن از یک ظرف کوچک را دارد. پاتاتاس براواس تهیه شده از سیب زمینی، های پخته شده و کمی سرخ شده،یر و روغن زیتون است.خصوصیت قابل توجه این وعده ی غذایی در میان مردم اسپانیا استفاده از تندترین سس به همراه این غذاست چرا که اهالی این کشور از غذاهای تند گریزانند. البته که تهیه آن در نقاط مختلف متفاوت است اما سرو این غذا در سفر خود اجتناب ناپذیر است.

 

خب تا به اینجای کار با تعدادی از غذاهای اسپانیایی آشنا شدید و بهتر است که بدانید آکادامی زبان بهین دانش با ۱۰ سال سابقه آموزش با برگزاری دوره های آموزش زبان اسپانیایی در ۵۰روز و آموزش زبان اسپانیایی این امکان را به شما می دهد تا با آموزشی متفاوت قدم در این مسیر گذاشته و با تلاش و پشتکار خود در کلاس های آنلاین زبان اسپانیایی شرکت کنید.شما عزیزان می توانید با مشاوره ی رایگان آکادمی بهترین انتخاب را در سطح مورد نظر زیر نظر اساتید مجرب داشته باشید.