اسم حیوانات به زبان ترکی استانبولی در همان دوره های ابتدایی تا حدودی آموزش داده می شود و البته که موضوعات اینچنینی بیشتر برای کودکان از جذابیت بالایی برخوردار است و راهبران ما تلاش می کنند تا تعدادی از اسامی خاص را که در زندگی روزمره ما به کرات استفاده می شود را به آنها آموزش بدهند.آموزش زبان ترکی استانبولی در آکادمی زبان بهین دانش برای سنین پایین تر با استفاده از تصاویر، موسیقی، شعر، داستان و تماشای انیمیشن و کارتون صورت می گیرد تا در کنار آموزش سرگرمی نیز ایجاد شده و زبان آموزان را به یادگیری بهتر راغب نمایند. البته که بنا به شرایط سنی سرگرمی ها در آموزش آنلاین ترکی متفاوت است و این آموزش ها زبان آموزان را برآن می دارد تا با تحقیق و کنکاش خود نیز با مهارت هایی که دارند، در پی کسب یادگیری باشند.
در واقع در آموزش زبان ترکی در ۵۰ روز، نه تنها شما را در مدتی کمتر از ۲ ماه به زبان ترکی مسلط می نمایند، بلکه از هر یک از شما افرادی می سازند تا با تکیه بر مهارت ها و خودباوری، مهارت های یادگیری را فرا گرفته و سعی کنید با شکل دهی عادت های درست، خود در پی فراگیری و استفاده از وقت های خالی خود باشید.
در کنار آموزش های آنلاین زبان، ما با مقالات آموزشی، تلاش داریم تا مسیر فراگیری زبان ترکی را آسان تر نموده و درواقع بخشی از آموزش ها را به منظور دستیابی همگان در این بخش گردآوری نماییم. با ما تا انتهای این مقاله همراه بوده و اسامی موجودات دریایی، پستانداران، حشرات و خزندگان را به زبان ترکی، در اینجا فرا بگیرید.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

اسامی پستانداران به زبان ترکی استانبولی

Hamster  همستر
inek  گاو
Koyun  گوسفند
Kuzu  بره
At  اسب
eşek  الاغ
Köpek  سگ
Kedi  گربه
fareler  موش
Aslan  شیر
Leopar  پلنگ
Kaplan  ببر
Panda  پاندا
Tavşan  خرگوش
Domuz  خوک
şempanze شامپانزه

 

اسامی پرندگان به زبان ترکی

Güvercinler  کبوتر
karga  کلاغ
Kartal  عقاب
tavuskuşu  طاووس
Baykuş  جغد
ördek  اردک
Papağan  طوطی
Martı  مرغ دریایی
Horoz  خروس
Tavuk  مرغ
Devekuşu  شترمرغ

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

اسامی حشرات به زبان ترکی استانبولی!

böcek  سوسک
sinekler  مگس
kelebek  پروانه
Karınca  مورچه
Termit  موریانه
bal arısı  زنبور
Uğur böceği  کفشدوزک
Örümcek  عنکبوت
Sivrisinekler  پشه
Toprak solucanı  کرم خاکی
Kırkayak  هزارپا
keçiboynuzu  ملخ

اسامی موجودات دریایی به زبان ترکی استانبولی!

Balık  ماهی
Balina  نهنگ
Köpekbalığı  کوسه
Kabuk  صدف
Denizyıldızı ستاره دریایی
Karides  میگو
Kaplumbağa  لاکپشت
Yılanbalığı  مارماهی
Kılıçbalığı اره ماهی
suaygırı اسب آبی
Deniz anası  عروس دریایی

 

اگر در دوره های مقدماتی آموزش زبان ترکی استانبولی به سر می برید، برای یادگیری اسامی حیوانات می توانید با روش کدینگ، این لغات را فرا بگیرید. اما این روش چیست و چگونه می تواند شما را در این مسیر هدایت نماید؟کدینگ در واقع به معنای ایجاد ارتباط بین لغت ترکی و معنی فارسی آن است و شما می توانید با روش های گوناگون این مسیر را طی کنید. به عنوان مثال برای حفظ کردن لغت Termit به معنای موریانه می توانید به این شکل عمل نمایید: خانه مادربزرگ من بشدت Termit دارد. به همین راحتی!
این روش یکی از روش های سرگرم کننده در یادگیری زبان ترکی است که با استقبال زیادی از جانب سایر علاقه مندان روبرو شده است و در واقع هدف از استفاده آن ایجاد یک بازی در کنار آموزش های رسمی است که گاهی به شکلی خنده دار نیز برای زبان آموزان ایجاد می شود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

سعی کنید در کنار آموزش اساتید خود، با ایجاد یک بازی مهیج دایره لغاتتان را در تمامی بخش ها افزایش دهید و با توجه به سبک یادگیری خودتان، این بازی را انتخاب نمایید. به طور مثال اگر سبک یادگیری شما سمعی بصری است، سعی کنید با گوش دادن به راز بقا این اسامی را فرا بگیرید و اگر سبک یادگیری دیداری دارید، تصاویر متحرک از اسامی حیوانات تشکیل داده و در نهایت دیدن هر عکس سعی کنید معادل ترکی آن را به کار ببرید. یادگیری زبان همه و همه به خودتان بستگی دارد و اما ما نیز در کنار شما هستیم تا به سرعت بخشیدن به مسیر شما کمک کرده و در نهایت با مشاوره های آموزشی، شما را آگاه به مسیر و شرایطی که در آن قرار خواهید گرفت کنیم. اگر نیاز به مشاوره در انتخاب دوره و یا روش یادگیری دارید می توانید با مشاورین ما از طریق تکیمل بخش زیر ارتباط برقرار نموده و در نهایت با اطمینان خاطر در این مسیر گام بردارید.