برای آشنایی با دوره جامع مکالمه انگلیسی و تکنیک های یادگیری روی تصویر زیر کلیک کن !

IELTS7 Banner 01 8 چگونه زبان ترکی یاد بگیریم؟

ترکیه یکی از مهاجر پذیرترین کشورها محسوب می‌شود. در چندین سال اخیر برای ما ایرانیان کشور ترکیه به بهترین کشور برای مهاجرت تبدیل شده است. از آنجایی مردم کشور ترکیه به زبان انگلیسی تسلط ندارند. افرادی که قصد مهاجرت و یا مسافرت به کشور ترکیه را دارند باید به زبان ترکی تسلط پیدا کنند. اما چگونه زبان ترکی یاد بگیریم؟ یادگیری زبان ترکی، کار دشواری نیست به خصوص برای افرادی که در کشور ترکیه زندگی می‌کنند. اهمیت زبان ترکی برای همگان مشخص است حتی بسیاری از افراد به دلایل شغلی قصد یادگیری زبان ترکی را دارند. با خواندن این مقاله به چگونگی یادگیری زبان ترکی استانبولی، پی خواهید برد.

چگونه باید زبان ترکی استانبولی یاد بگیریم؟

اینکه چگونه زبان ترکی یاد بگیریم؟ به عوامل مختلفی بستگی دارد که با مطرح شدن این عوامل به خوبی از مراحل یادگیری زبان ترکی استانبولی آگاهی کسب خواهید کرد. بعد از بیان ویژگی‌ها ما به شما روشی را پیشنهاد خواهیم کرد که یادگیری زبان ترکی در منزل برای شما ممکن خواهد شد. جالب این است که دوره و سبک پیشنهادی ما، روش سریع یادگیری زبان ترکی استانبولی را ممکن می‌کند. به مراحلی که در ادامه مطرح خواهد شد دقت نمایید:

  • هدف گذاری

هدف شما از یادگیری زبان ترکی چیست؟ همه افراد که قصد یادگیری زبان ترکی و یا دیگر زبان‌ها را دارند با هدف مشخصی یادگیری را آغاز می‌کنند. داشتن هدف برای هر فردی یک نیاز محسوب می‌شود. در صورت نداشتن هدف ممکن است در اواسط راه دچار خستگی و ادامه ندادن مسیر شوید. پس بهتر است که برای خود هدف و انگیزه ای را قرار دهید.

  • انتخاب روش یادگیری زبان

روش های یادگیری زبان ترکی از تنوع بالایی برخوردار است. اما اینکه هر یک از افراد به انتخاب کدام یک از روش‌های یادگیری زبان بپردازند، متفاوت است. هر فردی با توجه به هدف و تیپ شخصیتی خود به انتخاب روشی مناسب برای یادگیری زبان ترکی استانبولی اقدام می‌نماید. در انتهای مقاله به معرفی یکی از روش‌های یادگیری زبان ترکی می پردازیم؛ پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

  • انتخاب موسسه و آموزشگاه زبان ترکی

به دنبال موسسه، آموزشگاه و سایت آموزش زبان ترکی باشید که، با هدف شما هماهنگی داشته باشد. در صورتی که هدف شما با هدف آموزشگاه یکسان نباشید باعث انحراف شما از مسیر اصلی می‌شود.

  • برنامه ریزی

بعد از انتخاب روش و آموزشگاه بهتر است به سراغ برنامه ریزی برای یادگیری زبان ترکی بروید. داشتن برنامه ریزی منظم به شما در جهت سریع طی کردن مسیر کمک بسیاری می‌کند.

  • یادگیری حروف الفبای زبان ترکی استانبولی

بعد از طی کردن مراحل اولیه، زمان آموزش زبان ترکی با مدرسین زبان ترکی آغاز می‌شود. اولین قدم برای یادگیری زبان ترکی، یادگیری حروف الفبای زبان ترکی می‌باشد. حروف الفبای ترکی با زبان انگلیسی شباهت بسیاری دارد اما چند حرف در زبان ترکی وجود ندارد این حروف شامل (x, q, w) می باشد.

  • یادگیری لغات زبان ترکی

کلمات زبان ترکی همانطور که نوشته می‌شوند نیز خوانده می‌شوند. این ویژگی زبان ترکی یادگیری را برای داوطلبان راحت‌تر کرده است. در این میان برخی دیگر از کلمات شبیه به یک دیگر نوشته می‌شوند اما معنای متفاوتی دارند. در چنین موقعیت‌هایی باید به متنی که کلمه در آن به کار رفته است دقت نمایید.

  • گرامر زبان ترکی

یادگیری زبان ترکی بدون گرامر امکان پذیر نیست. هر زبانی دارای دستور زبان مخصوص به خود می‌باشد. اینکه بدون یادگیری گرامر زبان ترکی قصد مکالمه را داشته باشید کار عاقلانه‌ای نیست. تا با دستور زبان و ساختار جملات زبان ترکی آشنا نباشید نمی‌توانید به مکالمه زبان ترکی تسلط پیدا کنید. اما اینکه گرامر را از چه روش و با چه محتوایی فرا گیرید اهمیت بسیار زیادی دارد.

  • مکالمه زبان ترکی استانبولی

بعد از مدتی توانایی مکالمه کردن به زبان ترکی را فرا خواهید گرفت. و از این توانایی خود حداکثر لذت را خواهید برد. روش تسلط بر مکالمه نیز اهمیت زیادی دارد. چه بسیار افرادی  که با وجود تسلط بر گرامر هنوز توانایی صحبت کرده به زبان ترکی را ندارند. به همین علت روش انتخابی شما در میزان تسلط شما نیز تاثیر گذار است.

بهترین روش یادگیری زبان ترکی استانبولی

به نظر شما بهترین روش برای یادگیری زبان ترکی در حال حاضر و با توجه به تغییرات روز دنیا چه روشی می‌باشد؟ آیا همچنان باید به روش‌های سنتی برای یادگیری زبان ادامه داد؟
خیر. در دنیای مدرن و سرعت گرفتن همه امور آموزش زبان ترکی و دیگر زبان‌ها نیز سرعت بالایی پیدا کرده‌اند. وقت آن رسیده است که شما هم متناسب با تغییرات روز دنیا، تغییر کنید.
سایت زبان احمدرضا ابراهیمی در کنار اساتید و تیم حرفه‌ای خود توانسته است داوطلبان بسیاری در اقصی نقاط دنیا به یک نیتیو لایک تبدیل کند. دوره‌ای که نیتیو لایک شدن زبان آموزان را رقم زده است، دوره راکت می‌باشد. این دوره به خواست زبان آموزان و صلاح دید احمدرضا ابراهیمی به دو صورت فشرده (آموزش زبان ترکی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان ترکی در 50 روز) در حال برگزاری می‌باشد. انتخاب هر یک از این دوره‌ها به تصمیم و نیاز شما می‌باشد.
اساتید چند زبانه این دوره زیر نظر احمدرضا ابراهیمی دو الی چند زبان را به سبک راکت فرا گرفته‌اند به همین علت با مسیر، روند یادگیری و آموزش به خوبی آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای دوره از هر یک از فراگیران خود پشتیبانی کاملی خواهند کرد. مدرسین راکت زبان فرانسه لحظات متفاوت و بی نظیری را برای شما رقم می‌زنند.
روش انتخابی دوره راکت که باعث نیتیو لایک شدن زبان آموزان می‌شود، آموزش زبان با سریال می‌باشد. آموزش زبان ترکی با سریال به دلیل داشتن محتوا و ماهیتی متفاوت باعث یادگیری مهارت‌ها و عادات زبانی به زبان آموزان می‌شود و امکان نیتیو لایک شدن زبان آموزان را فراهم می‌کند.
برخی از مهارت‌ها و عادات زبانی شامل: کپی کردن جملات، آشنایی با فرهنگ مردم کشور ترکیه و… می‌باشد. سریال‌ها با مهیا کردن چنین شرایطی نیتیو لایک شدن شما را رقم می‌زنند.
برگزاری کلاس های آنلاین زبان ترکی این امکان را به شما می‌دهد که در منزل و تنها با یک کلیک ساده آموزش را آغاز کنید. خصوصی برگزار شدن کلاس‌ها مزیت دیگر دوره‌های راکت می‌باشد. این کار باعث افزایش تمرکز، دسترسی همگانی و یادگیری بهتر برای زبان آموزان می شود.

در انتهای مقاله باید گفت که شما آماده یک انتخاب بزرگ و جدی هستید تا آینده‌ای متفاوت و لذت بخش را تجربه کنید. راه‌های ارتباطی با ما:

_تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ از طریق پشتیبانی سایت
_تماس با شماره تلفن 09333558002