گاها تجربه به انسان فراغ بال در انتخاب هدیه می هد. امروز بر آن شدم با انتخابی از روی آگاهی وارد کلاس Eve ۵  شده و ساعاتی از همراهی با این جمع لذت برم. رضایت درونی ثمره ای است که باهیچ زر نابی نمی توان آن را خرید . تنها بهایی که با ارزش آن برابری دارد تلاشی است که در راستای عمل به تعهداتی که نسیت به خود داریم و با اراده این تلاش در انجام هر کاری به نحو احسن به خود آرامش روحی و رضایت درونی هدیه می دهیم. در این کلاس ها افرادی دیده می شودند که بنا به خواست یا نیاز شان تصمیم گرفته اند چیزی را بیاموزند. حالا با تمام تلاش و انرژی خود می کوشند این کار را به نحو احسن انجام داده تا در ابتدا خود به رضایت رسیده و بعد از آن نیازشان را برطرف کنند. استاد کلاس خانم جعفری نیز با راهبری و راهنمایی در این زمینه آنها را به رسیدن به اهدافشان یاری می کنند.
زبان آموزان این سطح فاصله بسیار کمی تا رسیدن به نقطه پایان رسیدن به پایان دوره پیشرفته رده سنی بزرگسالان دارند و این موضوع انگیزا آن ها را برای یک پایان خوب دوچندان می کند.

IELTS7 Banner 01 8

 

درست در ساعت ۱۸:۳۰خانم جعفری با انرژی محسوس در صدایشان سلام بسیار گرمی به بچه ها دادند و حضور خودشان و باطبع شروع رسمی کلاس را آغاز کردند. حدیث پیش دستی کرده و به سلام استاد پاسخ داد. حال بچه ها یکی پس از دیگری وارد شده و سلام کردند. من شوق را در صداهایشان هنگام صحبت با یکدیگر به شدت احساس می کردم.

غروب صبحگاهی!
همین که غوغای سلام و احوالپرسی ابتدای کلاس حسابی داغ بود نگار وارد شده و با شوخ طبعی نوشت:Hi. Good morning  بقیه نیز با او همراهی کرده و به شوخی از صبحانه ای که خورده بودند تعریف کردند. و استاد نیز به همراهی و بررسی تلفظ کلمات بچه ها در این مکالمه انگلیسی پرداخت.
دقایقی بعد پس از اتمام سلام واحوالپرسی نوبت به اعلام اولین تمرین رسید.

 

بیشتر بخوانید:
سرگرمی به انگلیسی

 

خانم جعفری با همان جمله همیشکی معروفشان خطاب به زبان آموزان پرسیدند:
?Are you ready for start
همه بچه ها با شوری مثال زدنی پاسخ های از قبیل OK  و Sure یا Yes  دادند و بلافاصله خانم جعفری اولین تمرین را به صورت یک ویس برای بچه ها شرح دادند. طی این تمرین همه باید با توجه به پارت سوم صفحه ۵۹  کتاب Summit ۲ را یک مرتبط با یک مکالمه بود را با دقت فراوان بخوانندو اتمام این کار را تا ۵ دقیقه دیگر اعلام کنند.
پس از دریافت OK  از بچه ها خواسته شد.خود را در نقش یکی از طرفین مکالمه قرار داده و با انتخاب یک پارتنر به تکرار مکالمه بپردازند. هر کدام از آنها با انتخاب یک از دوستانشان به عنوان پارتنر بلافاصله مکالمه را آغاز کردند . پس از اتمام قسمت های مکالمه کتاب از ایشان خواسته شد تا با استفاده از اطلاعات خودشان در مورد تفریحات  مکالمه را ادامه دهند . حالا دیسکاشن پر شوری بود که بار دیگر در کلاس به را افتاد.

 

بیشتر بخوانید:
خواندن به انگلیسی

 

مکالمه هنوز کم و بیش ادامه داشت در همین حال استاد برای هر ویس یک ریپلای نوشته و کلماتی را که اشتباه تلفظ شده بود را می نوشتند و  از اشخاص می خواستند که با چک کردن در  دیکشنری صوتی لانگمن چک کرده و مجدادا تلفظ خود را به صورت  ویس ارسال کنند. که استاد جعفری برای بررسی بیشتر کلمات از بچه ها خواستند با گفتن شماره هر قسمت از مکالمه داوطلب شده و آن را بخوانند. با اعلام ه شماره عده ای داوطب شده و آن را می خواندند استاد نیز به همین شکل با دقت به ویس ها، ایرادات مورد نظر را پیدا کرده و آنها را گوشزد می کردند.

 

بیشتر بخوانید:
اصطلاحات انگلیسی

 

زمان آن فرا رسید که با پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز تمرین مکالمه ، کلاس به پردازش تمرینی دیگر روی آورند. اینبار نوبت روجوع به بخش LISTENING و بخش فایل صوتی مرتبط با آن به خوبی درک کرده و با گوش کردم مجدد آن را تجزیه و تحلیل کنند و زمانی که این کارانجام شد با گفتن کلمه Finished به کلاس اطلاع دهند. پس از گذشت ۱۰ دقیقه از استارت زبان آموزان یک به یک اتمام تمرین را به اطلاع کلاس رساندند. حال باید با توجه به اطلاعات دریافتی یک خلاصه از متن تهیه و ارسال کنند.  سپس با ارسال ویس و تصویر آن را به سمع و نظر همکلاسی های خود برسانند.

 

 

با شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی آنلاین این امکان برای همه افراد فراهم است که در هر نقطه ای از ایران یا جهان که از یک کیفیت آموزشی بالا برخوردار شده و از آن در جهت یادگیری زبان یا بهبود سطح زبان خود استفاده کنند. با وجود دسترسی همه گانی به اینترنت سهولت دسترسی به همه امکانات مخصوصا متریال های آموزشی که در دوره های فشرده و فوق فشرده موسسه ما ارائه می شود افزایش یافته و یادگیری زبان را به امری ممکن که تنها نیازمند تلاش و کوشش شماست تبدیل کرده است.
شما نیز می توانید با شرکت در دوره های آنلای از ویژگی های آن بهره مند شده و در جهت ارتقاء خود گامی موثر برداشته و با راهبری هوشمندانه یک متخصص در زمینه زبان به راحتی یادگیری را آغاز کنید. کافیست از طریق فرم یا پشتیبانی آنلاین سایت اقدام به ثبت نام نمایید.