IELTS7 Banner 01 8 تفاوت زبان آلمانی و فرانسوی,تفاوت های بین زبان آلمانی و فرانسوی,زبان آلمانی,زبان فرانسوی

تفاوت زبان آلمانی و فرانسوی چیست؟ دلیل انتخاب این موضوع چیست و چرا بسیاری به دنبال آشنایی با این تفاوت‌ها و یا حتی شباهت‌ها هستند؟ در واقع این موضوع از مجموعه موضوعاتی است که برای افرادی که علاقه‌مند به یادگیری زبان سوم هستند از جذابیت بالایی برخوردار است.
بسیاری از ما فارسی زبانان برای دستیابی به مهارت دو زبانه شدن در همان ابتدا به یادگیری زبان انگلیسی رجوع می‌کنیم و شاید بتوان گفت که این تصمیم از تصمیمات درستی است که بسیاری از کارشناسان زبان نیز به انجام این کار اصرار می‌ورزند. زبان انگلیسی غالبا زبان اول برای یادگیری است اما برای سه یا چهار زبانه شدن همیشه سوال‌های متفاوتی به ذهن رجوع می‌کند. کدام زبان؟ چرا زبان‌های اروپایی؟ آیا یادگیری زبان کشورهای اروپایی از زبان کشورهای آسیایی برای ما ایرانیان و فارسی زبانان کارآمدتر است یا نه؟
زبان آلمانی از جمله زبان‌های هندو_اروپایی است و شاید شباهت عمده این زبان با زبان فرانسه در همین باشد. اما زبان آلمانی جزیی از خانواده زبان‌های آلمانی یا ژرمنی غربی است و زبان فرانسه از خانواده زبان‌های رومی است و این را می‌توان از اولین تفاوت های بین زبان آلمانی و فرانسوی دانست.
ما در این مقاله تلاش داریم تا با شناخت تفاوت‌های این دو زبان، انتخاب را برای شما عزیزان راحت‌تر نموده و سعی کنیم تا در کنار هم انتخابی آگاهانه‌تر و اساسی‌تر را داشته باشیم. با ما همراه شوید تا به بررسی‌ تفاوت‌های ریز و درشت و مهم در این دو زبان اشاره نماییم.

تفاوت زبان آلمانی و فرانسوی:

۱- دشوار بودن یادگیری:
همه ما در مورد سخت بودن یادگیری زبان آلمانی به مراتب شنیده‌ایم اما شاید در این زمینه کمتر اسم زبان فرانسوی را شنیده باشیم. آلمانی برای ما فارسی زبانان شاید در ابتدا سخت‌تر به نظر بیاید و اگرچه ما اعتقادی به سخت یا آسانتر بودن یک زبان نسبت به سایرین نداریم اما به دلیل پیچیدگی‌هایی که یک زبان نسبت به دیگری دارد شاید بتوانیم زبان آلمانی را سخت‌تر بدانیم.
در واقع یادگیری الفبای فرانسوی شاید به دلیل نزدیکی آن به الفبای انگلیسی برای ما که در مدارس به مراتب زبان انگلیسی را آموخته‌ایم، آسانتر باشد. الفبای فرانسوی کاملا مشابه با زبان انگلیسی است و تنها به دلیل تفاوت‌هایی که در تلفظ بعضی از این حروف است بهتر است قیاس مستقیم در هنگام یادگیری صورت نگیرد تا برای فراگیران سردرگمی ایجاد نکند.

۲- خانواده زبانی:
همانطور که در ابتدا هم اشاره نمودیم اگرچه هر دوی این زبان‌ها از خانواده زبان‌های هندو_ اروپایی است اما شاخه خانوادگی این دو زبان متفاوت است. در واقع زبان فرانسوی را زبان عاشقانه‌ها می‌دانند و دلیل این موضوع به رمان‌ها، فیلم‌ها، تاریخ، سرگذشت نویسندگان، نقاشان و … بر می‌گردد. زبان فرانسه از خانواده زبان‌های رومی است و اما زبان آلمانی را زیر شاخه خانواده زبان‌های ژرمنی غربی می‌دانند. آلمانی زبانی خارق العاده و جدید برای ما است و این همه تازه بودن و ناشناخته بودن برای ما فارسی زبانان اگرچه جذاب اما سخت نیز خواهد بود.

۳- کاربرد و هدف از استفاده:
اگر شما یک هنرمند هستید، شاید بهتر باشد زبان فرانسوی را فرا بگیرید. این زبان را شاید بتوان بعد از زبان عاشقانه زبان هنر نیز نام گزاری نمود. فرانسه از زبان‌هایی است که در اتحادیه اروپا و سازمان ملل پربازده است و علاوه بر زمینه‌های رمانیتک و استفاده‌های هنری از این موضوع بتوان در زمینه‌های اقتصادی و تجاری نیز از آن بهره برد. اما زبان آلمانی زبانی خشک‌تر و رسمی‌تر است که برای افرادی که بیشتر در فکر ارتباطات تجاری و یا اقتصادی هستند کاربردی خواهد بود.

۴- دستور زبان:
دستور زبان هر دوی این زبان‌ها به دلیل جنسیت محور بودن، تا حدودی برای هر فردی در مراحل اولیه گیج کننده است. جنسیت محور بودن این دو زبان را شاید یکی از جذابیت‌های یادگیری آن‌ها نیز بتوان دانست. اسامی در زبان آلمانی اگرچه به سه جنسیت یعنی مذکر، مونث و خنثی بودن تقسیم می‌شود اما جنسیت چهارمی نیز برای آن قائل هستند که گاهی اسامی جمع را در این بخش چهارم نیز می‌توان جای داد. اسامی در زبان فرانسه اما دارای سه بخش متفاوت یعنی مذکر، مونث و یا جمع بودن است که شناخت این اسامی با توجه به حروف تعریفی که در ابتدای آن قرار دارند آسانتر خواهد بود. گرامر زبان فرانسوی به مراتب از دستور زبان آلمانی آسان‌تر است و شاید از موضوعاتی که بسیاری را به سمت یادگیری زبان فرانسه می‌کشاند نیز همین موضوع باشد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر علاقه‌مند به یادگیری یک زبان و یا شناخت فرهنگ یک کشور هستید، به بررسی و تحلیل سخت یا آسان بودن آن نپردازید. در حقیقت نمی‌توان به صرف اینکه زبانی برای دیگری آسان است آن را آسان و یا بالعکس دانست. همه موضوعات می‌توانند در صورت عشق و علاقه برای ما آسان واقع شوند. اگر به یادگیری زبانی علاقه‌مند هستید، در انتخاب خود ثابت قدم بمانید و تلاش کنید برای دستیابی به آن تلاش نمایید. اگر زبان آلمانی جزء علایق شما است بهتر است برای رسیدن به آن جدی باشید. در ثابت قدم ماندن، داشتن برنامه ریزی و جدیت حائز اهمیت است و می‌توان گفت که برنامه ریزی در هر کاری همه چیز آن خواهد بود. در واقع شما با داشتن برنامه ریزی می‌توانید در ایجاد انگیزه به خود کمک کرده و بخش بزرگ و مهم در یادگیری که به خود شما بستگی دارد را با جدیت تمام پشت سر بگذارید.

در این مسیر نمی‌توان از اهمیت مراکز آموزشی و مشاوره‌‌هایی که به زبان آموزان می‌دهند غافل بود. امروز ما توانسته‌ایم که با راه‌های ارتباطی که برای این منظور قرار داده‌ایم، ارتباط تنگاتنگی با زبان آموزان داشته باشیم. بهتر است فراموش نکنید که همه ما برای رسیدن به هدف در یادگیری زبان، نیاز به هر دوی این بخش‌ها داریم. یعنی در واقع علاوه بر عزم راسخ خود نیاز به داشتن راهبرانی خبره و کاربلد داریم تا بتوانند ناهمواری‌های مسیر را هموار و در نتیجه ما را با سرعت بیشتری به مقصد برسانند. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با ایجاد دوره های آنلاین زبان های خارجه این موقعیت را بوجود آورده است تا هیچ فارسی زبانی در هیچ کجای این دنیا نتواند بی بهره از کسب مهارت یادگیری زبان بوده و موقعیت‌های تحصیلی، شغلی و ارتباطات اجتماعی گسترده تر را از دست ندهد.

دوره های آنلاین زبان های خارجه را می‌توان در دوره راکت زبان‌های خارجه خلاصه نمود. این دوره با استفاده از سیستم آموزشی رامیت راهی نو و گامی نو را در اختیار علاقه‌مندان به زبان‌های خارجه نهاده و یادگیری را به بخشی سرگرم کننده و چالشی تبدیل نموده است.
از ویژگی‌های برجسته آن شاید بتوان به پشتیبانی آنلاین، دادن حق انتخاب به زبان آموزان در انتخاب زمان، روز کلاس خود و همچنین انتخاب محتوای آموزشی بر اساس سبک یادگیری اشاره نمود. این دوره این امکان را به وجود می‌آورد تا زبان آموزان بتوانند خودشان به انتخاب راهبرانشان اقدام نمایند و مسیر را با توجه به راهنمایی‌های مشاوران ما به شکل بهتری رقم بزنند.
دوره‌های راکت زبان های خارجه اما ۵۰ روزه می‌باشند و این موقعیت را رقم زده‌اند که در کمتر از ۲ ماه زبان آموزان بتوانند به زبان مورد علاقه خود مسلط شده و با پشتیبانی ۲۴ ساعته و آنلاین بتوانند در هر ساعت از شبانه روز با پشتیبانان خود ارتباط برقرار نموده و به رفع اشکال یا دریافت مشاوره بپردازند.
این دوره از برجسته‌ترین دوره‌های سایت احمدرضا ابراهیمی می‌باشد و البته دوره‌های آموزشی است که به صورت فشرده و با سیستم آموزشی نوین، مهارت‌های یادگیری را تنها در ۵۰ روز به‌ زبان آموزان آموزش می‌دهند و زبان آموزان را مسلط به زبان مورد علاقه خود می‌نمایند. این دوره دارای ۵۰ جلسه خصوصی آنلاین می‌باشد.
اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره‌ها هستید، می‌توانید با ثبت مشخصات در بخش زیر اقدام به دریافت مشاوره نمایید.
کارشناسان آموزشی ما در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند و امید داریم تا با پیگیری‌های شبانه روزی و تلاش‌های شما، روزی به کشوری دو زبانه تبدیل شده و ارتباطات موثری را در زمینه‌های شخصی و البته پیشبرد کشورمان رقم بزنیم.