برایان تریسی در سیستم هدف گزاری خود به ۱۲ مرحله اشاره دارد. که بد نیست که این ۱۲ مرحله را برای یادگیری زبان انگلیسی فرا بگیریم و برای دستیابی به مهارت دو زبانه شدن تلاش نماییم.

 

۱- هدف گزاری
برایان تریسی در اولین مرحله هدف گزاری به این موضوع اشاره می کند که باید هر کدام از ما مشخص کنیم که در هر مرحله از زندگی به دنبال چه چیزی هستیم و هدفمان از رسیدن به این مرحله چیست؟ شاید بهتر باشد همین الان برای پاسخ یه این پرسش یک گوشه دنج گیر بیاوریم و به این موضوع فکر کنیم. هدف ما از یادگیری زبان چیست؟
اگر یادگیری زبان سوئدی هدف شماست برای رسیدن به این هدف به دنبال یک ” چرای” مهم باشید! این کار به شما برای ادامه بهتر و مستمرتر و انگیزه داشتن در این مسیر کمک خواهد کرد.
IELTS7 Banner 01 8
۲- خواسته ها و اهدافتان را بنویسید
تمام خواسته و اهدافتان و تمام آنچه که از رسیدن به اهدافتان می خواهید به دست بیاورید را بنویسید. نوشتن همیشه کمک کرده است تا بتوانیم برنامه ریزی بهتر و دقیق تری داشته باشیم.۳- روبروی هر هدف مهلت و زمان رسیدن به هدفتان را بنویسید
بهتر است روبروی هر هدف یک جای خالی برای زمان و مهلت رسیدن به اهدافتان بگذارید. این کار باعث می شود که شما به خودتان یک زمان مشخص برای رسیدن به خواسته هایتان بدهید و برای اینکه در آن تاریخ به نتیجه برسید عزمتان را جزم کنید. بهتر است به خودتان خودی نشان بدهید!۴- موانع رسیدن به هدف را مشخص کنید
این موانع می تواند یک شخص باشد یا یک وسیله، فرقی نمی کند. هر آنچه که دلیلی برای نرسیدن یا دیر رسیدن به اهدافتان هست را بنویسید. نگران نباشید؛ برای هر کسی این موانع مختص به خودش هست پس هر چیزی یا کسی رو که فکر می کنید سدی برای نرسیدن به خواسته هایتان هست، بنویسید. به طور مثال شما برای یادگیری زبان فرانسه، مانعی که پیش رویتان هست، می تواند دور بودن آموزشگاه زبان به محل زندگی تان باشد و یا نقش مادر بودن و رسیدگی به انجام کارهای منزل و کودکتان باشد. هرچه که فکر می کنید را بنویسید. کسی شما را قضاوت نمی کند.

۵- مهارت یا دانشی را که برای رسیدن به هدف به آن نیاز دارید را شناسایی کنید
بهتر است بگویم که برای یادگیری زبان، ما باید یک سری عادات خوب را در خودمان پرورش دهیم؛ عاداتی که باعث رشد در ما می شوند و از لحاظ ذهنی ما را قوی تر می کنند . این عادات می تواند سحرخیزی یا حتی انجام یه کار کوچک شخصی باشد که مدتها است به تعویق انداخته ایم. انجام این کار باعث می شود که شما تمرکز بهتری بر روی یادگیری زبان داشته باشید.

۶- کسانی که می توانند به شما برای رسیدن به اهدافتان کمک کنند را مشخص کنید
گاهی بهتر است که یک لیست از افرادی را که دلیلی برای رسیدن به هدفتان هستند را هم مشخص کنید.کسانی که می توانند به طور مستقیم یا غیر مستقیم شما را برای رسیدن به اهدافتان که یادگیری زبان است، کمک کنند. به طور مثال ما برای یادگیری زبان انگلیسی، نیاز به یک موسسه زبان خوب، یک استاد زبان خوب، شهریه و … داریم همه آنها را بنویسید.

۷- یک لیست از کارهایی را که باید انجام بدهید، بنویسید
بهتر است یک لیست از کارهایی که برای رسیدن به اهدافتان نیاز است انجام دهید را بنویسید.به طور مثال شما دوست دارید برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروید. بهتر است که یادگیری زبان را در این لیست قرار بدید. یا اصلا بیایید از مثال های بالا استفاده کنیم. شما قصد یادگیری زبان سوئدی را دارید پس اولین کار پیدا کردن یک مرکز تخصصی آموزش زبان است. دومین کاری که باید بکنید ثبت نام و یا یافتن یک راهبر  مناس است و …

۸- لیست کارهایتان را اولویت بندی کنید
کارهایی که باید انجام بدهید را اولویت بندی کنید. این کار به شما کمک می کند که بدانید چه کاری را باید در ابتدا انجام بدهید یا برای انجام چه کاری به زمان بیشتری نیاز دارید و در زمان بندی به شما کمک می کند و شما می توانید سریع تر پیش بروید.

۹- لیست کارهایتان را سازماندهی کنید
بهتر است این لیست را سازماندهی و مرتب کنید که در همان ابتدا دچار سردرگمی نشوید. این کار باعث می شود که شما کارهایی را که ضروری هستند با کارهایی که غیرضروری هستند را از هم بشناسید و متمایز کنید.

۱۰- هر روز فقط روی کاری که دارید تمرکز کنید
این کار شما را از روزمرگی و بی نظمی نجات میدهد و شما از قبل می دانید که امروز دقیقا باید چه کاری را انجام بدهید و این کار باید به چه شکل انجام بپذیرد.

۱۱- انضباط شخصی داشته باشید
داشتن انضباط شخصی، از مشخصات یک فرد حرفه ای و موفق هست. پس از امروز برای داشتن انظباط شخصی تلاش کنید.

۱۲- تجسم خلاق داشته باشید
داشتن تجسم خلاق برای رسیدن به هدف به شما کمک زیادی می کند. اینکه شما خودتان را در جایگاهی که دوست دارید ببینید در شما ایجاد انگیزه می کند. به این کار ادامه بدهید و از هر آنچه که شما را در ایجاد تجسم خلاق کمک می گیرد، کمک بگیرید. به طور مثال اگر اولویت شما یادگیری نقاشی است، می توانید به نمایشگاه نقاشی بروید یا با افرادی معاشرت کنید که شما را بیشتر در این موقعیت قرار بدهند.

بسیاری از ما در شهر و یا روستاهای دور افتاده هستیم و گاهی نیز صرف وقت برای رفت و آمدهای غیرضروری ای که در مسیر منزل به آموزشگاه ها و یا آموزشگاه به محل کارمان ایجاد می شود برای ما خسته کننده و زمانبر است. برای همین منظور موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به آموزش آنلاین زبان با روش سیستم آموزشی رامیت اقدام نمود و امروز شاهد به وجود آمدن دو دوره کاربردی و پربازده اعم از دوره راکت زبان و همچنین دوره های همیاد زبان هستیم.
این دو دوره نتیجه ۲۰ سال تجربه آموزشی احمدرضا ابراهیمی است که در طی این سالها از دغدغه مندی او نشات گرفتند. دوره های آموزش زبان در موسسه احمدرضا ابراهیمی با غیرحضوری کردن صفر تا صد مراحل آموزشی از جمله تعیین سطح، ثبت نام، فراگیری و همچین شرکت در آزمون پایان ترم محدودیت حضور در کلاس های آموزش زبان را برداشت تا علاقه مندان در هر موقعیت شغلی و مکانی ای که قرار دارند با امنیت خاطر و البته یکسان سازی آموزش به کسب مهارت دلخواهشان بپردازند.
همه دوره های آموزش زبان در واقع با پشتیبانی آنلاین همراه هستند و اساتید راکت راهبران شما در این مسیر هستند. در حقیقت این دوره ها با ایجاد موقعیت های ویژه برای زبان آموزان اعم از دسترسی رایگان به اپ ARE و رفع مشکل نبود پارتنر توانسته اند بر تقویت مهارت مکالمه که یکی از اولویت های هر زبان آموزی است اصرار بورزند.
شما می توانید برای شرکت در این دوره ها و یا کسب مشاوره رایگان با ما از طریق بخش های زیر همراه شوید:
– ثبت مشخصات خود در بخش زیر و اقدام به دریافت مشاوره
– تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲
– دنبال نمودن ما در صفحات مجازی ما در تلگرام و اینستاگرام