آمادگی برای هر آزمونی از جمله آزمون های زبان انگلیسی نیازمند خواندن و مطالعه کتاب‌های مختص به همان زبان و آزمون می‌باشد. برای آزمون آیلتس که یکی از مهم‌ترین آزمون‌های بین المللی می‌باشد، منابع متعددی تهیه شده است. منابع آزمون آیلتس به تقویت چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی می‌پردازند. برای تقویت اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس معمولا به همراه کتاب‌ها سی‌دی و فایل‌های صوتی ارائه می‌شود. با مطالعه منابع متعدد آزمون آیلتس، شرکت در دوره‌های آمادگی آیلتس و داشتن اساتید حرفه ای شما به راحتی می‌توانید برای آزمون آمادگی کسب کنید.

معرفی منابع آزمون آیلتس

  • کتاب آیلتس The Official Cambridge Guide to IELTS

اگز به دنبال کتابی هستید که هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال را پوشش دهد این کتاب‌ها منابع مناسبی می‌باشند. در این کتاب توضیحات اضافی در جهت اینکه چگونه در آزمون نمره بالایی کسب نماییم، گفته شده است. با استفاده از این کتاب به راحتی می‌توانید در 8 آزمون آزمایشی آیلتس نمره خوبی کسب نمایید. این کتاب هم چنین دارای فایل‌های صوتی و تصویری برای بخش لیسنینگ را دارا می‌باشد.

  • کتاب‌های Mindset for IELTS

کتاب‌های Mindset از سطح مبتدی تا پیشرفته را تحت پوشش قرار می‌دهد. این کتاب به معرفی تکنیک‌ها و مهارت‌های مختلف آموزشی می‌پردازد.

  • کتاب Cambridge IELTS 14 Academic Students Book With Answers

در صورتی که علاقه‌مند هستید آزمون‌های سال‌های گذشته آیلتس را که در سطح جهانی در حال برگزاری بوده‌اند داشته باشید، می‌توانید به سراغ این کتاب و منبع آموزشی بروید. این کتاب به همراه سی‌دی و فایل‌های صوتی می باشد. کتاب آیلتس آکادمیک به صورت خود خوان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • کتاب Target Band 7: IELTS Academic

این کتاب به زبان ساده و قابل فهم توسط یکی از ممتحین آزمون آیلتس تالیف شده است. این کتاب مملو از راهنمایی‌ها و تکنیک‌های مختلف می‌باشد. کتاب نام برده شده، حاصل تجربیات و تحلیل‌های نویسنده کتاب می‌باشد.

  • کتاب Official IELTS Practice Materials

این کتاب شامل تکنیک‌ها و راهکارهای مختلف برای داشتن آزمونی بهتر برای شما تهیه شده است. تست‌های این کتاب برای آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال مفید می‌باشند. ماهیت این کتاب به گونه‌ای است که برای اساتید آزمون آیلتس نیز مفید می‌باشد.

  • کتاب Ace The IELTS: IELTS General

این کتاب مناسب افرادی است که قصد شرکت در آزمون آیلتس جنرال را دارند. در این کتاب توصیه‌هایی جهت داشتن آزمون بهتر، تهیه شده است.

  • کتاب Collins Reading for IELTS

کتاب نام برده شده شامل 11 درس می‌باشد. این کتاب برای افرادی مناسب است که نمره آن‌ها در حد 5.5 است و قصد کسب نمره بهتر در آزمون را دارند. همانطور که از اسم کتاب پیداست این کتاب جهت معرفی نکات مهم ریدینگ آیلتس تهیه شده است.

  • کتاب Collins Writing for IELTS

در صورتی که قصد گرفتن نمره بالا در قسمت رایتینگ آیلتس را دارید این کتاب منبع مناسبی برای شما می‌باشد. با مطالعه این کتاب به راحتی می‌توانید به تکنیک‌های مختلف نگارش، پاراگراف‌ها، چیدمان متن، مقدمه و… اطلاع پیدا کنید.

  • کتاب Collins Listening for IELTS

کتاب نام برده شده با داشتن کلمات مناسب به شما در جهت داشتن تقویت مهارت لیسنینگ آیلتس کمک بسیاری می‌کند. همچنین این کتاب به شما شیوه‌ها و تکنیک‌هایی را جهت پاسخگویی به سوالات مربوط به نقشه‌ها، نمودارها، پاسخ‌های کوتاه و بلند و… معرفی می‌کند.

  • کتاب Collins Speaking for IELTS

کتاب معرفی شده برای تقویت بخش اسپیکینگ آیلتس می‌باشد. این کتاب در 3 بخش به معرفی قسمت اسپیکینگ آزمون آیلتس می‌پردازد. در قسمت اول به معرفی سوالات آزمون و شیوه پاسخ دهی به صحبت می‌پردازد. در قسمت دوم کتاب به معرفی لغات و اصطلاحات مهم و در قسمت سوم به معرفی تکنیک‌های مهم جهت داشتن آزمونی خوب می‌پردازد.
این کتاب شامل سی‌دی و فایل صوتی نیز می‌باشد.

نکاتی جهت داشتن انتخاب منابع و کتاب‌های مناسب

در پایان باید گفت که برای انتخاب کتاب و منابع مورد نیاز حتما باید به نیاز و سطح زبانی که در آن قرار دارید دقت کنید، برای مثال اگر سطح عمومی زبان انگلیسی شما از کتاب تهیه شده پایین‌تر باشد هنگام مطالعه دچار مشکل خواهید شد. همچنین باید دقت داشته باشید که کتاب انتخاب شده متناسب با اهداف شما باشد. در صورتی که قصد شرکت در آزمون آیلتس آکادمیک را دارید دیگر استفاده از کتاب‌ها و منابع آیلتس جنرال نیازی نیست.
در نظر داشته باشید که برخی از کتاب‌های موجود در بازار بسیار خسته کننده هستند. پیشنهاد ما به شما این است که تا جایی که امکان دارد به صورت خودخوان به مطالعه نپردازید و از اساتید حرفه‌ای و ماهر نیز استفاده کنید. و در نهایت باید حداکثر تلاش و پشتکار خود را به کار گیرید تا به موفقیت و نمره مدنظرتان دست پیدا کنید.

با خواندن این مقاله به منابع مورد استفاده و مهمی که در آزمون آیلتس به شما کمک خواهند کرد پرداخته‌ایم. امیدواریم با خواندن این مقاله منابع و کتاب‌های مناسب با هدف خود را پیدا کرده باشید.
با داشتن اساتید حرفه‌ای مطالعه کتاب‌ها و مسیر پیش رو برای شما آسان‌تر و قابل درک‌تر خواهد شد. از آنجایی که به نسبت دیگر آزمون‌ها برای آزمون آیلتس هزینه بیشتری باید پرداخت کرد بهتر است که به سراغ موسسه و یا سایت‌های زبانی بروید که اطمینان کسب کنید و در نهایت منجر به رضایت شما نیز شود.
با تغییراتی که در نیازهای زبانی افراد ایجاد شده است کلاس‌ها و دوره‌های فشرده و فوق فشرده آیلتس ایجاد شده است. همچنین کلاس های آنلاین آیلتس روز به روز در حال افزایش نیز هستند.
سایت زبان احمدرضا ابراهیمی به کمک اساتید چند زبانه و حرفه‌ای به برگزاری دوره‌های آمادگی آیلتس می‌پردازد. این دوره‌ها شامل معرفی و آموزش تکنیک‌های مختلف زبانی و مهارتی جهت کسب نمره بالا صورت می‌گیرد. در صورت نیاز شما دوره‌ها به صورت معمولی و در بازه طولانی و یا فشرده، فوق فشرده برگزار می‌شوند. خصوصی برگزار شدن دوره ماک آیلتس مزیت دیگری است که دارد.
در صورت نیاز و جمع بندی می‌توانید قبل از شرکت در دوره و کلاس آمادگی آیلتس در دوره راکت که یکی از دوره‌های دیگر سایت احمدرضا ابراهیمی است شرکت نمایید. این دوره در 50 روز (VIP Rocket) و 50 جلسه (Tailored Rocket) برگزار می‌شود و متناسب با نیاز و شرایط خود می‌توانید به انتخاب هر یک از آن‌ها اقدام نمایید. آموزش زبان انگلیسی یا سریال سبک و روش آموزشی دوره راکت می‌باشد.
برای شرکت در دوره ماک آیلتس، آگاهی از دوره راکت آموزش زبان انگلیسی و یا دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه اقدام نمایید و یا از طریق پشتیبانی سایت با ما در ارتباط باشید.