آزمون تافل همانند آزمون آیلتس یکی دیگر از آزمون های زبان انگلیسی می‌باشد. آزمون تافل دارای مزایایی بسیاری است. این دو آزمون برای برخی از افراد آزمون سرنوشت سازی محسوب می‌شود. به همین منظور ما در این مقاله به بررسی مزایای داشتن مدرک تافل خواهیم پرداخت. این آزمون سال‌های قبل‌تر از آزمون آیلتس در حال برگزاری بوده است و از قدمت بیشتری برخوردار است. در این مقاله علاوه بر پرداختن به مزایای آزمون تافل زبان انگلیسی، درباره مدت اعتبار آن نیز صحبت خواهیم کرد. با داشتن مدرک آزمون تافل امکان تحصیل در 8500 دانشگاه را کسب خواهید کرد اما کسب نمره بالا در این آزمون را فراموش نکنید.

مزایای آزمون تافل

مزایای داشتن مدرک تافل زبان، همانند دیگر مدرک‌های زبان انگلیسی دارای مزایای بسیاری می‌باشد. با خواندن مزایایی که در ادامه شرح خواهیم داد بهتر می‌توانید تصمیم خود را نسب به شرکت در آزمون تافل کسب نمایید.

 • ارزش و اعتبار مدرک تافل

مدرک تافل یک مدرک بین المللی می‌باشد. با داشتن این مدرک امکان تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان را خواهید داشت. همچنین برای گرفتن ویزای برخی از کشورها داشتن مدرک آزمون تافل الزامی است. با خواندن مقاله، تفاوت میان مدرک تافل و آیلتس بهتر می‌توانید دست به تصمیم گیری و انتخاب بزنید.

 • مزایای مدرک تافل در داخل کشور

برخی از افراد با وجود اینکه قصد مهاجرت و یا تحصیل در خارج از کشور را ندارند در آزمون تافل شرکت می‌کنند. با داشتن این مدرک حتی در داخل کشور می‌توانید از مزایای بسیاری برخوردار باشید. برای مثال افرادی که قصد گرفتن مدرک ارشد و دکتری را دارند با داشتن این مدرک به راحتی می‌توانند در آزمون‌های داخلی مثل (MHLE, TOLIMO, MSRT) شرکت نمایند و یا حتی در شرکت‌ها و موسسات بزرگ به راحتی شما را پذیرش می‌کنند.

 • دسترسی راحت

برخلاف آزمون آیلتس، هر 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی در آزمون تافل در یک روز برگزار می‌شود. این آزمون در 1 سال نزدیک به 50 مرتبه برگزار می‌شود؛ پس متقاضیان آزمون تافل بدون نگرانی از زمان برگزاری آزمون می‌توانند با خیالی آسوده به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

 • آزمونی استاندار شده

آزمون تافل آزمونی استاندارد شده است که همه در شرایطی برابر به پاسخگویی سوالات می‌پردازند. و نمره کسب شده آن‌ها واقعی می‌باشد.

 • امکان داشتن انتخاب های بیشتر

با کسب نمره بالا در آزمون تافل به راحتی مجوز ورود به دانشگاه های خارجی و برند را کسب خواهید کرد. با داشتن این مدرک در شرکت‌ها و موسسات خارجی امکان اشتغال را خواهید داشت. همچنین می‌توانید ویزایی برخی از کشورها را بدست آورید.

 • کسب توانایی بیشتر

این مدرک نشان دهنده توانایی‌های زبانی شما زبان آموزان می‌باشد. به عبارتی این مدرک توانایی شما را در زمینه آکادمیک و دانشگاهی نشان می‌دهد.

مدت اعتبار مدرک آزمون تافل

آزمون تافل همانند آزمون آیلتس اعتبار 2 ساله دارد و بعد از گذشت 2 سال از اعتبار قانونی آن کاسته می‌شود. با وجود اهمیت بسیار زیاد مدرک آیلتس، اعتبار مدرک تافل بیشتر از آیلتس می‌باشد. در بسیاری از کشورهای آمریکایی، مدرک تافل نسبت به آیلتس اعتبار بیشتری دارد. با مراجعه به سایت ETS می‌توانید از نمره مد نظر دانشگاه خود اطلاع کسب نمایید. اینکار کمک بسیار زیادی به انتخاب دانشگاه و کسب نمره به شما می‌کند. برای اطلاعات بیشتر به مطالعه مقاله، گرفتن مدرک تافل چقدر طول می کشد، بپردازید.

اهمیت آزمون تافل زبان انگلیسی

از گذشته تا به الان داشتن مدرک تافل چه در ایران و چه در خارج از کشور دارای اهمیت و مزایای بسیاری می باشد. مدرک آزمون تافل انگلیسی در بین 8500 دانشگاه، شرکت، ارگان های مختلف و… مورد قبول و استفاده می باشد. با شرکت در آزمون تافل زبان تسلط شما بر زبان انگلیسی سنجیده می شود و با دریافت نمره قبولی بالا در آزمون تافل، شانس و موفقیت بیشتری را در موقعیت های مختلف خواهید داشت. این نمره نشان دهنده توانایی زبانی شما می باشد، برای مثال زمانی که وارد کالج می شوید به راحتی می توانید سخنرانی ها و کنفرانس ها را متوجه شوید و درباره آن ها به صحبت بپردازید و از مهارت زبانی خود حداکثر لذت را ببرید.
در صورتی که قصد تحصیل، اشتغال و مهاجرت را دارید شرکت در آزمون تافل و گرفتن مدرک تافل به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد.
با داشتن برنامه مناسب، شرکت در دوره‌های آمادگی تافل، داشتن اساتید حرفه‌ای و ماهر تافل، شرکت در آزمون‌های آزمایشی تافل و… کمک بسیار زیادی به داوطلبان آزمون می‌کند. در صورتی که نیاز به تمرکز بیشتری دارید به دنبال کلاس‌های تدریس خصوصی تافل باشید. برگزاری کلاس‌های آنلاین تافل باعث دسترسی راحت‌تر برای شما و دیگران می‌شود. با وجود چنین شرایطی داشتن اساتید حمایت گر و پشتیبان الزامی می‌باشد.
سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با برگزاری دوره‌های آمادگی آیلتس و تافل به صورت خصوصی و آنلاین به آموزش می‌پردازد. اساتید این دو دوره با گذر از آموزش‌های لازم با دید و آگاهی بالا و درک دغدغه داوطلبان آموزش را آغاز کرده‌اند.
دوره‌های تافل در سایت به صورت فشرده، فوق فشرده و در بازه زمانی طولانی تر برگزار می‌شوند. متقاضیان بسته به نیاز خود می‌توانند به انتخاب هر کدام از آن ها اقدام نمایند.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

در کنار دو دوره نام برده شده دوره دیگری که در داخل سایت در حال برگزاری می‌باشد، این دوره راکت آموزش زبان انگلیسی نام دارد. این دوره با در نظر گرفتن تغییرات روز دنیا و نیازهای بشر به دو صورت 50 روزه (فوق فشرده) و 50 جلسه (فشرده) برگزار می‌شوند. دوره راکت با هدف نیتیو لایک شدن آموزش را آغاز کرده است. برای رسیدن به این هدف، داشتن سبک آموزشی متفاوت مورد نیاز می‌باشد. این دوره آموزشی برای همه افراد در هر سن و سطحی مناسب می باشد. در بیشتر اوقات افرادی که قصد دارند در مدت زمان کوتاهی به یک نیتیو لایک تبدیل شوند به سراغ دوره راکت می روند. دوره راکت این امکان را به زبان آموزان می دهد تا بهترین نتایج را دریافت نمایند.

بهترین روش تقویت مکالمه زبان انگلیسی

در صورتی که به دنبال تسلط و یا تقویت مکالمه زبان انگلیسی هستید و یا می خواهید نمرات بالایی در آزمون های آیلتس و تافل کسب نمایید بهتر است که در دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی شرکت نمایید. دوره جامع مکالمه انگلیسی این امکان را به همه افراد می دهد که به راحتی بعد از اتمام دوره همانند نیتیو لایک ها و افراد بومی به صحبت و مکالمه بپردازند. از خصوصیات مهم این دوره آموزشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بیش از 120 جلسه آموزش کاربردی مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک های متفاوت.
 2. با خرید این دوره تمام آپدیت ها را بدون پرداخت هزینه دریافت خواهید کرد.
 3. بعد از ثبت نام و آغاز دوره به مدت 1 سال می توانید از سیستم پشتیبانی اختصاصی دوره استفاده نمایید.

و اما مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت شامل:

 1. نیتیو لایک شدن و لهجه جذاب آمریکایی.
 2. اسپیکینگ روان.
 3. لیسنینگ قوی.
 4. تلفظ صحیح کلمات و ادای صحیح آن ها همچون زبان مادری.
 5. آشنایی کامل با عبارات و اصطلاحات محاوره ای زبان انگلیسی.
 6. گرامرهای پیچیده زبان انگلیسی را به راحتی فرا خواهید گرفت.
 7. عادات و مهارت های صحیح زبانی.
 8. آشنایی با فرهنگ زبانی مردم کشور.
 9. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی به صورت ناخودآگاه.
 10. کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی.

آموزش زبان انگلیسی مختص به کودکان

در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی تنها دوره های مختص به بزرگسالان تدریس نمی شود. دوره های دیگری نیز برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان طراحی شده است. در حال حاضر والدین نسبت به گذشته اهمیت بیشتری به تدریس زبان انگلیسی می دهند و به دنبال بهترین روش و سبک آموزشی برای کودکان خود هستند. اهمیت زبان انگلیسی موجب شده است که کودکان علاقه به یادگیری زبان انگلیسی و دیگر مهارت ها داشته باشند. دوره راکت جریان یکی از بهترین دوره هایی است که توسط احمدرضا ابراهیمی طراحی شده است. این دوره آموزشی به دلیل نحوه برگزاری، سبک و متد آموزشی، اساتید و… توانسته است علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کند. دوره راکت جریان با استفاده از سریال های مختص به سن کودکان به آموزش زبان آموزان می پردازند. بعد از پایان دوره، کودکان شما توانایی رفع نیازهای زبانی خود را در موقعیت های مختلفی خواهند داشت. اساتید و مدرسین این دوره از بهترین متدهای آموزشی برای تدریس کودکان شما استفاده می کنند. خصوصی و آنلاین برگزار شدن کلاس ها موجب شده است که کودکان بدون نگرانی در منزل به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. والدین این حق را دارند که از سبک و متد آموزشی که برای تدریس کودکان و‌ فرزندانشان  استفاده می شود اطلاع داشته باشند. کودکان شما در کنار بهترین سرگرمی ها به یادگیری زبان انگلیسی همانند افراد بومی مشغول هستند. به عبارتی زبان انگلیسی را همانند زبان مادری خود به صورت ناخودآگاه فرا می گیرند. والدین می توانند بدون هیچ ترسی کودکان خود را به سبک و متد آموزشی احمدرضا ابراهیمی بسپارند و بهترین دانش زبانی را به کودکان خود هدیه دهند.

ویژگی تدریس اساتید زبان انگلیسی در سایت احمدرضا ابراهیمی

چند زبانه بودن مدرسین سایت مهم ترین ویژگی آن ها می باشد. دو الی سه زبان را به سبک راکت فرا گرفته اند. به همین علت با روند تدریس زبان انگلیسی به زبان آموزان به خوبی آگاهی دارند. همچنین اساتید، دوره های تربیت مدرس را زیر نظر احمدرضا ابراهیمی پشت سر گذاشته اند و با بسیاری از نکات و تکنیک های آموزشی آشنایی دارند. راهبران سایت همراه با زبان آموزان به هدایت مسیر می پردازند و هم قدم با فراگیران خود پیش می روند. در حال حاضر تدریس اساتید بر اساس اصول روانشناسی و مدیریت فردی صورت می گیرد به همین علت است که در پایان دوره زبان آموزان علاوه بر تسلط بر زبان انگلیسی به راحتی می توانند با اعتماد به نفس کافی به مکالمه با افراد بومی بپردازند. راهبران با توجه به نیازهای زبانی فراگیران به برنامه ریزی شخصی برای آن اقدام می کنند. در کنار اساتید وبسایت می توانید بهترین لحظات یادگیری را همراه با انگیزه و اشتیاق بسیار تجربه نمایید. از آغاز تا پایان دوره راهبران به صورت ۲۴ ساعته از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت. با رعایت نکات و موارد گفته شده می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و برای خودتان بهترین لحظات خلق نمایید.

آموزش زبان انگلیسی به روش آموزشی احمدرضا ابراهیمی

برای نیتیو لایک شدن و تسلط بر مکالمه باید از متد آموزشی متفاوتی استفاده کرد. این متد آموزشی باید  به گونه ای باشد که همه موارد گفته شده را برای زبان آموزان فراهم نماید. به نظر شما کدام یک از روش ها این امکان را برای زبان آموزان فراهم می نماید؟
باید گفت که در حال حاضر بهترین روش که همه نکات و فواید را برای زبان آموزان فراهم کند، آموزش زبان انگلیسی با سریال می باشد.
آموزش زبان انگلیسی از طریق سریال روشی است که دوره راکت و دیگر دوره های در حال تدریس در سایت در پیش گرفته است و علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب کرده است. سریال های انگلیسی که در دوره های موجود در سایت مورد استفاده قرار می گیرد متناسب با سن فراگیران می باشد و با ماهیت و محتوای متفاوت به تدریس زبان آموزان می پردازند و نیتیو لایک شدن زبان آموزان را رقم می زنند. اساتید هر دو دوره متناسب با نیازهای زبانی فراگیران به برنامه ریزی و آموزش می پردازند و بهترین لحظات را برای داوطلبان رقم می زنند. این روش آموزشی دارای خصوصیات و ویژگی های می باشد که در این قسمت به بیان آن ها خواهیم پرداخت. این خصوصیات شامل موارد زیر می باشد:

 1. نیتیو لایک شدن
 2. کارآمدترین روش
 3. دانش زبانی متنوع
 4. امکان انتخاب های متعدد
 5. به روزترین روش
 6. یادگیری زبان انگلیسی بدون دخالت گرامر زبان انگلیسی
 7. جذاب ترین روش
 8. بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
 9. کامل ترین روش
 10. آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی نیتیوها
 11. محتوای نامحدود
 12. آموزش همراه با یادگیری نامحدود
 13. ارزان ترین روش
 14. انعطاف پذیری در یادگیری زبان انگلیسی
 15. انگلیسی واقعی را فرا خواهید گرفت
 16. باعث انگیزه و لذت بخشی برای افراد
 17. بیشتر شدن جذابیت کلاس ها
 18. و…

نکته:

بهتر است که در پایان مقاله برای شما از اهمیت برنامه ریزی و تعیین هدف صحبت کنیم؛ چراکه به کاری گیری همه روش های گفته شده بدون برنامه ریزی و هدف گذاری شما را بدون نتیجه می گذارد. سعی کنید انسجام و تداوم را در برنامه ریزی خود به کار گیرید تا بهترین نتیجه را کسب نمایید.

برای شرکت در دوره آمادگی تافل، آگاهی از دوره راکت و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما ارتباط حاصل نمایید:
_ تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ از طریق پشتیبانی سایت
_ تماس با شماره تلفن 09333558002