امروز قرار بود که از کلاس یکی دیگر از اساتید آکادمی بهین دانش دیدن کنم.
استاد رحیمی، یکی از اساتید فعال در زمینه دوره های آنلاین است. ایشان همچنین در مبحث دوره های راکت نیز، تجربه ی چشمگیری دارند.
با توجه به این تفاسیر، علاقه ی بسیاری برای شرکت در کلاس های ایشان داشتم، تا بتوانم گزارشی شیرین از روند تدریس ایشان و حال و هوای زبان آموزان در کلاس بنویسم.
جلسه ای دیگر، از کلاس Effectual ۱ استاد رحیمی  رأس ساعت ۱۸:۳۰ رقم خورد.
استاد با ارسال ویسی در گروه، انرژی کلاس را تأمین کرده و از حال و هوای بچه ها پرسید. سپس زبان آموزان یکی پس از دیگری اعلام حضور کرده و در جواب استاد، از صفات “عالی” و “خیلی خوب” در توصیف حالشان استفاده کردند.

IELTS7 Banner 01 8

بیشتر بخوانید:
آموزش Proficiency

ابتکار در آموزش!

خلاقیت، رکن اصلی در آموزش است و یک استاد توانا در امر تدریس، می تواند از آن، به خوبی در کلاس، استفاده کند. خلاقیت باعث می شود که مدرس از پروسه ی کلیشه ای آموزش خارج شده و با دید باز تری به همان پروسه برگشته و تغییرات لازم را برای بهبود مسیر اعمال کند که استاد رحیمی، این امر را به خوبی در کلاس خود اجرا می کند.
زبان آموزان، به نوبه خود پذیرای مدرسان مبتکر در امر آموزش هستند و این یکی از نکات مثبتی بود که در کلاس ایشان، به خوبی دیده شد و من را به نوشتن گزارش از این کلاس، ترغیب کرد.

بیشتر بخوانید:
آموزش Speaking

استاد با ارسال یک کلیپ آموزشی، به تدریج، کلاس را در دست گرفته و راهبری خود را آغاز کرد. موضوع این جلسه از کلاس
Verbal or non verbal communicationّ، موضوع جذاب و چالش برانگیزی بود.
این کلیپ در قالب طنز، ذهن بچه ها را برای یادگیری زبان آماده می کرد.
هدف استاد از این کلیپ، یاد دادن ارتباط کلامی و غیر کلامی به زبان آموزان بود که بچه ها پس از تماشای آن، نظرات خود را به وسیله ی ویس، در گروه ارسال کردند.

پاسخ کوتاه در زبان انگلیسی!

من نیز، واقعاً از شنیدن این صداهای زیبا و پر از انرژی که با لهجه جذاب انگلیسی ارسال می شد، بسیار لذت بردم. استاد فعالیت بعدی را جواب پرسش هایی از بخش Listening مطرح کرد و از زبان آموزان خواست که جواب های خود را بعد از گذشت پنج دقیقه در گروه تایپ کنند. بچه ها نیز در کنار جواب های خود از اموجی های زیبا و جذاب استفاده کرده و پاسخ های خود را توصیف میکردند که با ارسال آنها در گروه، حال و هوای کلاس به طور کامل عوض شده و باعث شاد شدن کلاس و صفحه چت آنها شده بود. همچنین در جواب تشویق های استاد، گلهای رنگارنگ میفرستادند که باعث به وجد آمدن استاد و رفع خستگی او شد.

استاد، تمرین های زیادی را در کلاس با بچه ها انجام داد. زیرا هیچ یادگیری بدون تمرین، نمی تواند اثر بخش باشد. یادگیری زبان انگلیسی نیز از این قاعده مستثنی نیست.
هر نکته ای را که زبان آموز می آموزد، باید تمرین کند. تمرین، یعنی تکرار گفتاری یا نوشتاری از آموخته های شما.
زبان آموز، نباید از تکرار کلمات و جملات انگلیسی یا نوشتن چندباره آن ها، هراس داشته باشد. بلکه این کار را با علاقه مندی هرچه بیشتر انجام دهد و از انجام آن لذت ببرد.
که اینکار در این کلاس به کرات دیده می شد. زیرا استاد، اعتقاد داشت که هر قدر تمرین بیشتر انجام داده شود، دستاورد های مهارتی زبان آموز نیز، بیشتر خواهد شد.
این کلاس بسیار دلنشین و زیبا بود و در کنار بچه ها اتفاقات خوبی رقم خورد و اطلاعات بسیار مفید از کلاسهای آنلاین زبان در اختیار مان گذاشته شد.

هدف دوره های آنلاین زبان انگلیسی!

تلاش آکادمی بهین دانش، بر آن بوده تا با هوشمندی و دقت نظر در ارائه ی دوره های گروهی، بازه های زمانی متنوعی را به مخاطبین خود ارائه کند. همچنین نظر به تنوع بالا در دوره های آموزشی، بهین دانش موفق شده تا برای همه افراد با سلایق مختلف برنامه ای منسجم و منظم پیش کش، کند. در راستای هدف فوق ،این امکان فراهم شده تا زبان آموزان از محصل وذدانشجو گرفته تا شاغلین و صاحبان کسب و کار، با توجه به اوقات فراغت خود در طول هفته و با تطابق این اوقات با زمان کلاس های آنلاین آکادمی، از زمان های بیشتری در بهین دانش بهره برده و از خدمات کلاسها به بهترین نحو، استفاده کنند.ما در آموزشگاه زبان بهین دانش بر این باوریم که با برگزاری کلاسهای آنلاین این امکان را برای همه ی افراد و با هر مشغله ی کاری، فراهم کنیم .