IELTS7 Banner 01 8

سوال پرسیدن درباره تعداد به زبان عربی از موضوعات انتخابی برای یادگیری مکالمه زبان عربی است. بر اساس نیاز زبان آموزان و با تلاش اساتید موسسه آنلاین زبان احمدرضا ابراهیمی این موضوع در قالب کلیپ و مقاله تهیه و به علاقه مندان آموزش داده می شود. نیاز به پرسیدن در مورد تعداد، در زندگی روزمره برای هر انسانی پیش خواهد آمد و فرقی نمی کند شما به چه زبانی صحبت می کنید.پس با یادگیری و تمرین در این زمینه می توانید در مکالمات روزانه خود عبارات مناسب و نحوه استفاده از آن ها را فرا بگیرید. در این جا به آموزش نمونه هایی از سوال پرسیدن در مورد تعداد را آموزش می دهیم.
کم ولدا لدیک؟
به معنی:
چند فرزند داری؟

باید دقت کنید که برای سوال پرسیدن در مورد تعداد چیزی بعد از کلمه پرسشی “کم” باید از “اسم مفرد” استفاده شود. مثلا اگر بخواهید بپرسید که چند دانش آموز در کلاس وجود دارد؟ باید جمله پرسشی زیر را بکار ببرید:

کم طالبا فی الفُصلِ؟
چند دانش آموز در کلاس وجود دارد؟
همانطور که می بینید “کم” کلمه پرسشی است و به معنی چند تا یا چه تعداد در این سوالات به کار رفته است.

 

در کشور هایی مانند ایران که مردم به واسطه دین اسلام با زبان عربی در تعامل هستند، یادگیری زبان عربی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یکی از نیاز هایی که مردم مسلمان برای یادگیری زبان عربی احساس می کنند خواندن قرآن است که هم برای روخوانی و هم برای درک مفاهیم قرانی و به کار گرفتن آن ها در زندگی بسیار حائز اهمیت است. نیاز به یادگیری زبان عربی برای زیارت اماکن مذهبی و سفر به کشورهای عرب زبان هم باعث شده است که به تعداد متقاضیان یادگیری این زبان افزوده شود. در ادامه مبحث آموزش این قسمت در زمینه سوال پرسیدن درباره تعداد به زبان عربی به چند نمونه دیگر از سوالات دقت کنید:
کم صفحة قرأت؟
کم ساعة تعمل؟

 

 

برای یادگیری بیشتر و دریافت آموزش آنلاین زبان عربی که فرصتی ارزشمند است و اساتید موسسه آنلاین زبان احمدرضا ابراهیمی آن را برای شما عزیزان در قالب کلیپ و متن تهیه کرده اند. با کمی همت و تلاش تمامی علاقه مندان می توانند با بهره گیری از این آموزش رایگان زبان عربی به سطوح بالاتری در این زمینه برسند. لینک برخی از مقالات آموزشی زبان عربی در این قسمت جهت آشنایی بیشتر در اختیار شما قرار می گیرد:
پرسیدن سن به زبان عربی، آب و هوا به زبان عربی، صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان عربی، ساعت و زمان به زبان عربی، صحبت کردن در مورد شخصیت افراد به زبان عربی
آموزش فشرده زبان عربی در موسسه ابراهیمی از دیگر خدمات این موسسه است که شما عزیزان می توانید با شرکت در دوره های آموزشی خاص این موسسه به سطح بالایی از زبان عربی دست پیدا کنید. یادگیری زبان عربی در کوتاه مدت که در طول ۵۰ روز اتفاق می افتد و متناسب با نیاز شما برنامه ریزی می شود و در این راستا پیش می رود. آموزش زبان عربی در ۵۰ روز یا همان دوره های راکت نه تنها در زبان عربی آموزش داده می شود بلکه در زبان های انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، ترکی، چینی و روسی در حال برگزاری است و تعداد زیادی از علاقه مندان را با صرفه جویی در زمان و هزینه به نتیجه دلخواه رسانیده است.
شما علاقه مندان هم می توانید برای شرکت در این دوره ها و یا دریافت مشاوره رایگان یادگیری زبان دلخواه خود فرم زیر را تکمیل کرده یا از طرق شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ با مشاورین ما در تماس باشید.