IELTS7 Banner 01 8

نظر دادن به زبان چینی یکی از موضوعاتی است که یادگیری آن برای هر زبان آموزی الزامی است من امروز می خواهم به شما این مبحث را به طور کامل آموزش بدهم این موضوع در بسیاری از مکالمه ها کاربرد بسیاری دارند زیرا مخاطبان زیادی تمام وقت از این موضوع استفاده می‌کنند. اولین عبارتی که شما در اینجا یاد می‌گیرید عبارت زیر است که معنی نظرت در مورد یادگرفتن زبان چینی چیه را می دهد این عبارت در موقعیت های غیر رسمی و دوستانه استفاده می شود.

?你觉得学中文怎么样
?Nǐ juédé xué zhōngwén zěnme yàng
نظرت در مورد یاد گرفتن زبان چینی چیه؟

اگر یک نفر به شخصه از من عبارت بالا را بپرسد من از عبارت زیر استفاده می کنم زیرا به نظر من یادگیری زبان چینی زبان جالبی است.

。我觉得学中文很有意思
。Wǒ juédé xué zhōngwén hěn yǒuyìsi
به نظر من یاد گیری زبان چینی خیلی جالبه.

در صورتی که شما دوست داشتید عبارت بالا را با اندکی تغییر بگویید و از عبارت متفاوتی استفاده کنید می‌توانید از اصطلاح زیر بهره ببرید.

。我认为学中文很有意思
。Wǒ rènwéi xué zhōngwén hěn yǒuyìsi
من باور دارم(به نظرم) یادگیری زبان چینی خیلی جالبه.

عبارت زیر نیز هم معنای عبارت بالا است اما عبارت زیر به معنای من به شخصه فکر می‌کنم یادگیری زبان چینی خیلی جالبه. دقت داشته باشید که عبارت زیر هم چون بعضی از عبارات در موقعیت‌های غیر رسمی و دوستانه به کار برده می شود.(برای آشنایی بیشتر با عبارات به کلیپ مراجعه کنید)

。我个人觉得学中文很有意思
。Wǒ gèrén juédé xué zhōngwén hěn yǒuyìsi
من به شخصه فکر میکنم یادگیری زبان چینی خیلی جالبه.

 

 

یکی دیگر از راه های پاسخ دادن به سوالات استفاده از عبارت زیر است.

。在我看来,学中文很有意思
。Zài wǒ kàn lái, xué zhōngwén hěn yǒuyìsi
به نظر من یادگیری زبان خیلی چینی جالبِ.

اصطلاح زیر اصطلاحی کوچک اما کاربردی است. این اصطلاح برای موقعیت هایی است که شما می خواهی از جوابی کوچک استفاده کنید یا جوابی کوچک بدهید.

。很有意思
。Hěn yǒuyìsi
خیلی جالبه.

اگر بخواهید نظر شخصی را در مورد فیلم دیدن بپرسید باید بگویید:

?你觉得看电影怎么样
?Nǐ juédé kàn diànyǐng zěnme yàng
نظرت در مورد فیلم دیدن چیه؟

برای پرسیدن این نوع سوال در مورد موضوعات و کار های دیگر کافی است آن کار یا چیزی را که مد نظرتان هست را جایگزین 睡觉 کنید. آموزش مکالمه زبان چینی در هر موسسه ای به درستی تدریس نمی شود اما در موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی می توانید این مبحث شیرین را با روش های اصولی فرا بگیرید.
دروه های  راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) زبان چینی دوره هایی ویژه مختص به این موسسه است که تنها اساتید این موسسه قادر به تدریس آن ها هستند اما اساتید این موسسه به غیر از دوره های راکت زبان چینی دوره های راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کنند که برای شرکت در این دوره ها کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره  ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل کنید.
جهت فرا گیری مباحث بیشتری از این زبان به مقالات زیر مراجعه کنید.
روز های هفته به زبان چینی، سلام و احوالپرسی به زبان چینی،زمان و ساعت به زبان چینی، پرسیدن سن به زبان چینی، و حتی در دیگر زبان ها مقالات انواع خداحافظی به زبان انگلیسی، روز های هفته به زبان انگلیسی،  حال ساده و استمراری در انگلیسی، احوالپرسی به زبان آلمانی، کاربرد ها و تفاوت های will و be going to، سلام کردن به زبان آلمانی و آموزش تضمینی زبان انگلیسی.