زبان روسی یکی از جذاب‌ترین زبان‌ها در میان زبان‌های رایج است اما آیا تا به حال سعی در یادگیری زبان روسی بدون استاد و به صورت خودآموز داشته‌اید؟ این زبان با الفبا و شکل نوشتاری خاص، تلفظ جالب و… توانسته است در دنیای آموزش زبان جایگاه ویژه‌ای را کسب نماید و البته که دلیل اهمیت یافتن این زبان، علاوه بر جذابیت و شیرینی، کاربردی بودن آن در دنیای اقتصاد، تجارت و مسائل ارتباطی با موسسات مهم بین المللی است.
اگر شما علاقه‌مند به یادگیری زبان روسی هستید، می‌توانید با توجه به نکات زیر، اقدامات مناسبی را در جهت بهبود مسیر یادگیری‌تان انجام دهید و در نتیجه، مسیری هموار را تهیه ببینید. با ما و نکات مهم در مورد یادگیری زبان روسی به صورت خودآموز، همراه باشید.

IELTS7 Banner 01 8 یادگیری زبان روسی بدون استاد,یادگیری زبان روسی به صورت خودآموز

یادگیری زبان روسی بدون استاد

• زبان روسی را ترجمه نکنید!
بسیاری از ما به اشتباه عادت کرده‌ایم که ابتدا به زبان مادری خود فکر کرده و بعد از آن به زبان روسی صحبت کنیم! کاری که در یادگیری زبان انگلیسی و دیگر زبان‌های خارجی نیز انجام می‌دهیم. برای این کار بهتر است دیکشنری‌های روسی به فارسی خود را کنار گذاشته و در ابتدا یک دیکشنری روسی به روسی تهیه کنیم. همه ما به زبان فارسی مسلط هستیم؛ پس بهتر است در یادگیری زبان روسی، نیاز به این زبان را کنار گذاشته و تمرکز خود را بر روی زبان هدف بگذاریم. در آموزش روسی باید سعی کنیم در کارهای روزانه خود به این فکر کنیم که به طور مثال اگر می‌خواستیم به زبان روسی بگوییم که خسته‌ایم یا نیاز به زمان بیشتری داریم؛ چه جمله‌ای را باید بکار می‌بردیم؟

• با خود به زبان روسی سخن بگویید!
بهتر است برای تمرین نکردن به دنبال توجیه نباشیم و حتی اگر در اطرافمان کسانی نیستند که تمام وقت با آن‌ها به زبان روسی صحبت کنیم، با خودمان و با صدای بلند به مکالمه بپردازیم. تمام جملات روزانه خود را وقتی که تنهاییم به زبان روسی ادا کنیم و خود را به انجام این کار عادت بدهیم. البته هر فردی در دوره‌های مقدماتی از دایره لغات اندکی برخوردارند و باید فراموش نکنیم که ما نیز از این قائده مستثنی نیستم و به تلاش‌ها و جدیتمان در این مسیر ادامه دهیم.

• آینه اتاقمان را به عنوان یک دوست خوب برگزینیم
در تمام مدتی که مشغول به یادگیری زبان روسی هستیم، بهتر است با خود در آینه به تمرین مکالمه زبان روسی بپردازیم. این کار به ما کمک خواهد کرد، تا اعتماد به نفس کافی را برای مکالمه و صحبت کردن به زبان روسی به دست بیاوریم. آینه همیشه می‌تواند ما را بهتر از هر چیزی به خودمان نشان دهد. با این روش نوع تلفظ، حالت صورت، لحن و بیانمان همه و همه را بررسی کرده و باید سعی کنیم که به عنوان یک دوست خوب، واقع بین بوده و منتقد خود باشیم.

• بر روی تلفظ لغات سخت تمرکز کنید!
بسیاری از ما از ترس اشتباه کردن سعی می‌کنیم از تلفظ کلماتی که برایمان سخت است طفره برویم و همیشه سعی می‌کنیم جایی نیاز به استفاده از این لغات پیدا نکنیم اما باید سعی کنیم جزء این افراد نبوده و همواره خود را با چالش‌های پیش رو مواجه کنیم. بیایید تمرین کلمات پیچیده و سخت را در برنامه خود قرار بدهیم!

• برای تقویت listening از بومیان زبان روسی کمک بگیرید!
در ادامه باید به این نکته نیز توجه کنیم که باید تلاش خودمان را برای تقویت مهارت شنوایی زبان، با دیدن فیلم، شنیدن پادکست‌ها و… بکار بسته و در نتیجه تلاش نماییم تا با توجه بیشتر به تلفظ و شکل صحیح ادای کلمات و جملات روسی افراد بومی، به بهتر شدن این مهارت بپردازیم.

• صحبت کردن به زبان روسی را در اولویت خود قرار بدهید
برای یادگیری زبان روسی، هر چقدر که تسلط بر گرامر و دستور زبان روسی داشته باشیم، باز هم نخواهیم توانست به اندازه یک مکالمه روان از آن‌ها بهره ببریم. مکالمه زبان روسی بیش از هر مهارتی باید در اولویت قرار بگیرید؛ زیرا این صحبت کردن است که باعث ایجاد ارتباط با بومیان روسی می‌شود. برای یک سفر تفریحی یا مهاجرت، برای زندگی یا تحصیل در کشور روسیه، ما نیاز داریم که بتوانیم به خوبی صحبت کنیم تا بتوانیم سفری راحت و به دور از استرس داشته باشیم.

برای یادگیری این زبان علاوه بر نیاز به شرکت در دوره های آنلاین زبان روسی، باید با یک برنامه ریزی دقیق خود را موظف به تمرین زبان روسی در طول روز کرده و یادگیری زبان روسی را تنها به کلاس و موضوعاتی که استاد بیان می‌کند، معطوف نکنید! چرا که زمان اندکی که در طول هفته برای کلاس‌های آنلاین زبان روسی می‌گذرانید، نمی‌تواند جوابگوی نیاز شما در یادگیری زبان باشد و یادگیری زبان دوم نیازمند تلاش بیشتری از شما خواهد بود.
روش های یادگیری زبان روسی بسیار زیاد هستند اما امروزه روشی که بیشتر از دیگر روش‌ها رواج پیدا کرده است آموزش زبان روسی، به روش‌های آنلاین و فشرده هستند و قطعا آموزش با راهبران روسی، می‌تواند به سرعت شما در یادگیری زبان روسی، کمک بزرگی کند؛ یادگیری با کمک افراد با سابقه، می‌تواند علاوه بر سرعت بخشیدن به امر یادگیری، زمینه برقراری مکالمه‌ای بهتر را برای شما فراهم آورند و همینطور می‌توانید با کمک راهبران به رفع اشکالات خود بپردازید. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به صورت آنلاین و خصوصی به برگزاری دوره‌های راکت با سبک و شیوه‌ای متفاوت (آموزش زبان با سریال) می‌پردازد. با در نظر گرفتن دغدغه زبان آموزان دوره‌های راکت به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان روسی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان روسی در 50 جلسه) برگزار می‌شوند. احمدرضا ابراهیمی به همراه اساتید چند زبانه خود، با در نظر گرفتن نیازهای زبانی زبان آموزان به آموزش می‌پردازند تا با ایجاد عادات و مهارت‌های صحیح زبانی باعث پیشرفت سریع‌تر فراگیران شوند. در صورت تمایل به شرکت در دوره‌های آموزش آنلاین زبان روسی، فرم ثبت نام و مشاوره زیر را تکمیل و ارسال کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.