پرسیدن قیمت به زبان انگلیسی یکی از مباحثی است که خریداران و فروشندگان انگلیسی زبان تمام وقت از آن استفاده می کنند. امروز می خواهم به شما چند تا از  بهترین عبارات این موضوع را آموزش بدهم تا زمانی که خواستید خرید کنید مشکلی در صحبت کردن نداشته باشید. عبارت زیر عبارتی است نسبتا ساده اما بسیار کاربردی زیرا گفتن آن برای مردم انگلیسی زبان راحت است. شما برای عوض کردن سوال زیر باید به جای کلمه ی car کلمه ی دلخواه خوتان را جایگزین کنید.

?How much is your car
ماشین شما چه قیمتیه؟

سوال زیر نیز معنای عبارت بالا را می دهد اما حالت بیان کردن آن نوع دیگری است. شما از عبارت زیر در موقعیت های بسیاری می توانید استفاده کنید.

?How much does your car cost
ماشین شما چه قیمتیه؟

شما برای جواب دادن به سوالات بالا می توانید از اصطلاح زیر استفاده کنید. جواب زیر بسیار رایج است. شما می توانید برای تغیر عدد زیر عدد خودتان را جایگزین کنید.

.It is $۱۰,۰۰۰
ده هزار دلار است.

 

یکی از راه های دیگر برای پاسخ دادن به سوالات بالا استفاده از جواب زیر است که کاربردی نیز هست.(برای طرز صحیح تلفظ به کلیپ مراجعه کنید.)

.It costs $۱۰,۰۰۰
ارزش اون ۱۰,۰۰۰ دلار است.

زمانی که شما می خواهید در مورد بیش از یک چیز سوال بپرسید می توانید از مثال زیر استفاده کنید. معنای عبارت زیر هست: قیمت این کفش ها چقدر است؟.

?How much are these shoes
قیمت این کفش ها چقدر است؟

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

سوال دیگری که شما می توانید بپرسید سوال زیر است که از لحاظ معنایی و گفتاری با دیگر سوالات متفاوت است و معنای آن “ارزش آنها چقدر است؟” است.

?How much do they cost
ارزش آنها چقدر است؟

برای جواب دادن به سوال بالا شما می توانید جواب زیر را به کار ببرید. معنای این عبارت “ارزش آن ۲۵ دلار است.” است.

.They cost $۲۵
ارزش آن ۲۵ دلار است.

آموزش رایگان زبان انگلیسی با در اختیار داشتن چنین مقالات و کلیپ هایی که توسط اساتید موسسه ی استاد احمدرضا ابراهیمی تهیه می شود بسیار آسان است به شرط آن که برنامه ریزی دقیق و پشتکار داشته باشید.
این فرصتی است که اساتید خبره ی آموزش در موسسه ی احمدرضا ابراهیمی ابراهیمی در اختیار علاقه مندان به یادگیری قرار داده اند. لینک های زیر برای راهنمایی بیشتر در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است. آموزش زبان انگلیسی، راکت زبان انگلیسی، آموزش گرامر انگلیسی، آموزش مکالمه انگلیسی، دوره های زبان انگلیسی، جملات کاربردی انگلیسی.
امید است که با خواندن این مقاله و دیگر مقالات مطالب کاربردی و مفیدی را در اختیار شما خوبان قرار داده باشم. در موسسه ی آنلاین آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان انگلیسی، دوره های راکت زبان های ترکی، عربی، اسپانیایی، آلمانی، روسی و چینی نیز برای عزیزان علاقه مند به این زبان ها برگزار می شود.
دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری زبان در کوتاه مدت هستند. این دوره ها با به کارگیری جدیدترین علوم آموزش و با در اختیار داشتن اساتید توانمند در این عرصه شما عزیزان را در یادگیری زبان دلخواه خود همراهی خواهند کرد. برای شرکت در این دوره ها می توانید فرم ذیل را تکمیل نموده یا با یکی از شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل فرمایید.