صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان انگلیسی یکی از موضوع های مهم و پر کاربرد در مکالمه ها است که افراد بسیاری نیز از آن استفاده می کنند. امروز می خواهم به شما کمک کنم تا بتوانید این مبحث را فرا بگیرید. اولین عبارتی که شما یاد می گیرید عبارت مهم و رایجی است زیرا اساسی ترین سوال و عبارت این مبحث است و معنای آن “چند نفر در خانواده شما وجود دارند؟” است.

?How many people are there in your family
چند نفر در خانواده شما وجود دارند؟

و در جواب سوال بالا می توانید از اصطلاح های زیر استفاده کنید. این جواب ها برای افرادی هستند که در خانواده آن ها سه نفر یا پنج نفر وجود دارند.

.There are five people in my family
پنج نفر در خانواده ی من وجود دارند.

یا

.There are three people in my family
سه نفر در خانواده ی من وجود دارند.

 

شما می توانید سوال های زیر را نیز در موقعیت های مختلف استفاده کنید. از سوال های زیر می توان در موقعیت های بسیاری استفاده کرد.

?How many brothers do you have
چند تا برادر داری؟

و

?How many sisters do you have
چند تا خواهر داری؟

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

نکته: همیشه در سوالات و عبارت ها بعد از how many کلمه بعدی باید به صورت جمع استفاده بشود حتی اگر جواب ما یک نفر بود. مثال های زیر به نوعی جواب های سوال های بالا نیز هستند.

.I have no brothers
من برادری ندارم.

.I have no sisters
من خواهری ندارم.

.I have one brother
من یک برادر دارم.

آموزش رایگان با در اختیار داشتن چنین مقالات و کلیپ هایی که توسط اساتید موسسه ی استاد احمدرضا ابراهیمی تهیه می شود بسیار آسان است به شرط آن که برنامه ریزی دقیق و پشتکار داشته باشید.
این فرصتی است که اساتید خبره ی آموزش در موسسه ی احمدرضا ابراهیمی ابراهیمی در اختیار علاقه مندان به یادگیری قرار داده اند. لینک های زیر برای راهنمایی بیشتر در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است. آموزش زبان انگلیسی، راکت زبان انگلیسی، آموزش گرامر انگلیسی، آموزش مکالمه انگلیسی، دوره های زبان انگلیسی، جملات کاربردی انگلیسی.
امید است که با خواندن این مقاله و دیگر مقالات، مطالب کاربردی و مفیدی را در اختیار شما خوبان قرار داده باشم. در موسسه ی آنلاین آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان انگلیسی، دوره های راکت زبان های ترکی، عربی، اسپانیایی، آلمانی، روسی و چینی نیز برای عزیزان علاقه مند به این زبان ها برگزار می شود.
دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری زبان در کوتاه مدت هستند. این دوره ها با به کارگیری جدیدترین علوم آموزش و با در اختیار داشتن اساتید توانمند در این عرصه شما عزیزان را در یادگیری زبان دلخواه خود همراهی خواهند کرد. برای شرکت در این دوره ها می توانید فرم ذیل را تکمیل نموده یا با یکی از شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل فرمایید.