IELTS7 Banner 01 8

صحبت کردن در مورد تعطیلات گذشته به زبان اسپانیایی یکی از مباحث مهم و رایج این زبان در مکالمه است. امروز می خواهم چند تا از مفید ترین و کاربردی ترین عبارات این موضوع را به شما آموزش بدهم. شما از عبارت زیر می توانید به عنوان یک سوال بسیار مفید استفاده کنید که معنای هفته گذشته چه کار کردی را می‌دهد. این سوال در موقعیت های مختص به خودش بسیار رایج است.

Què hiciste el fin de¿
?semana pasado
هفته ی گذشته چه کار کردی؟

در پاسخ به عبارت بالا و عبارات دیگر که به همین معنا هستند شما می توانید از عبارت زیر استفاده کنید که البته مختص به افرادی است که می خواهند در خانه بمانند و استراحت کنند و تلویزیون تماشا کنند.

,El fin de, semana pasado fui en la casa
.me relajé y vi televisión
هفته گذشته، من توی خونه بودم،
استراحت کردم و تلویزیون تماشا کردم.

افرادی که هفته پیش به خانه ی پدربزرگ و مادربزرگش آن رفتن و آنها را ملاقات کرده‌اند می‌توانند از عبارت زیر بهره ببرند.

,El fin de
semana pasado visité a mis abuelos
من هفته گذشته،
پدربزرگ و مادربزرگم رو ملاقات کردم.

در موقعیت های که شما هفته گذشته با دوستانتان به مهمانی رفته باشید و رقصیده باشید می توانید از عبارت زیر بهره ببرید.

,El fin de semana pasado
fui a una fiesta con
.mes amigos y bailamos mucho
هفته گذشته،
با دوستام به مهمونی رفتیم و رقصیدیم.

در صورتی که شما در هفته گذشته به خرید رفته باشید می توانید بگویید:

,El fin de semana pasado
.fui de compras
هفته گذشته، من به خرید رفتم.

 

 

البته که شما با خواندن مقالات زبان اسپانیایی سایت استاد احمدرضا ابراهیمی می توانید زبان اسپانیایی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه ای باید در دوره های راکت زبان اسپانیایی (آموزش فشرده زبان اسپانیایی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره ها تمامی مباحث آموزش مکالمه زبان اسپانیایی و آموزش گرامر زبان اسپانیایی را در خود فرا گرفته اند. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره های راکت زبان اسپانیایی توانایی آموزش راکت زبان های عربی، انگلیسی، آلمانی، ترکی، آلمانی، فرانسوی، چینی و    روسی را نیز دارند.
جهت شرکت در دوره های راکت زبان اسپانیایی و دوره های آنلاین زبان اسپانیایی با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.
جهت یادگیری مباحث بیشتر از زبان اسپانیایی به مقالات زیر مراجعه کنید.
آب و هوا به زبان اسپانیایی، صحبت کردن در مورد اوقات فراغت به زبان اسپانیایی، برنامه های آینده به زبان اسپانیایی و صحبت کردن در مورد ظاهر افراد به زبان اسپانیایی