IELTS7 Banner 01 8

آب وهوا به زبان اسپانیایی مبحثی است که برای بسیاری از زبان آموزان خاطره آور و شیرین است. من می خواهم یادگیری این مبحث را برای شما همچون دیگر زبان آموزان خاطره آور کنم. عبارت زیر یکی از مهم ترین و البته رایج ترین سوالات این موضوع است و در موقعیت های بسیاری بین مردم اسپانیایی زبان رواج دارد.

?Què tiempo hace¿
هوا چجوریه؟

برای پرسیدن هوای امروز شما می توانید از عبارت زیر استفاده کنید. این عبارت همچون عبارت بالا بسیار رایج و کاربردی است.

?Què tiempo hace hoy¿
هوا امروز چجوریه؟

 

در صورتی که شما در موقیعیتی بودید که هوای خوبی داشت و شخصی از شما سوالی در رابطه همین موضوع پرسید و شما خواستید بگویید هوای خوبیه می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

.Hace buen tiempo
هوای خوبیه.

اما اگر شما در موقعیتی بودید که هوا خوب نبود و بد بود شما می توانید از عبارت زیر استفاده کنید تا بگویید هوای بدی است. این عبارت بر خلاف عبارت بالا که در موقعیت ها غیر رسمی استفاده می شود در موقعیت های رسمی استفاده می شود.

.Hace mal tiempo
هوای بدی است.

اگر شما بخواهید به یکی از سوالات بالا و یا هر سوال دیگری که به این موضوع مربوط می شود پاسخ بدهید می توانید از یکی از پاسخ های زیر در موقعیت مناسب خودش استفاده کنید. این عبارت ها هر کدام برای موقعیتی استفاده می شوند. عبارت زیر در موقعیت هایی استفاده می شود که هوا آفتابی است.

.Hace sol
هوا آفتابیه.

برای مواقعی که هوا سرد بود و شما می خواستید این موضوع را بیان کنید و بگویید هوا سرده شما می توانید از عبارت زیر استفاده کنید. این عبارت در موقعیت هایی استفاده می شود که شما در یک جمع دوستانه و غیر رسمی هستید.

.Hace frío
هوا سرده.

 

برخلاف عبارت بالا اصطلاح زیر هنگامی که هوا گرم است و شما می خواهید بگویید هوا گرمه استفاده می شود.

Hace calor.
هوا گرمه.

اگر بخواهید بگویید هوا بادی است و در موقعیتی باشید که باد می آید شما می توانید از اصطلاح زیر استفاده کنید.(برای تلفظ دقیق جملات و عبارات به کلیپ مراجعه کنید.)

.Hace viento
هوا بادیه.

 

عبارت های زیر در موقعیت هایی استفاده می شود که هوا بارانی است.

.Está lloviendo
هوا بارانی است.

در صورتی که هوا برفی بود شما می توانید بگویید:

.Está nevando
هوا برفی است.

آموزش مکالمه زبان اسپانیایی یکی از نیاز های هر زبان آموزی است که می خواهد زبان اسپانیایی را با روش های اصولی فرا بگیرد. یادگیری این مبحث از این زبان نیازمند تلاش و زمان بسیار است. اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه دانسته های خود را به صورت کلیپ و مقاله در اختیار شما می گذارند.
تیم آموزشی موسسه احمدرضا ابراهیمی هر کدام به بیشتر از سه زبان مسلط هستند و حداقل یک زبان را به شیوه راکت فرا گرفته اند.
اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی به غیر از دوره های آموزش زبان اسپانیایی قادرند به شما دوره های آموزش زبان های انگلیسی، عربی، ترکی، روسی، فرانسوی، آلمانی، چینی و ژاپنی را نیز آموزش بدهند.
دوره های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می باشند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. برای شرکت در این دوره ها فرم پایین را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.
جهت یادگیری مباحث بیشتر به مقالات آموزش زبان اسپانیایی مراجعه کنید.