IELTS7 Banner 01 8

صحبت کردن در مورد برنامه های آینده به زبان عربی از دیگر موضوعات مرتبط با زندگی روزمره در میان مردم است که مطابق با نیاز های زبان آموزان در محتوای آموزشی سایت احمدرضا ابراهیمی تهیه شده است. این محتوا به دست تیم اساتید متخصص موسسه آموزش زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی به صورت رایگان در اختیار تمامی علاقه مندان به یادگیری زبان قرار گرفته است.
در این مقاله می خواهیم به شما عزیزان نحوه صحبت کردن در مورد برنامه های آینده را آموزش دهیم. برای این منظور باید بدانید که به فعل مضارع “سَ” یا “سوفَ” اضافه کنید. تفاوت “سَ و سَوفَ“این است که “سَ” برای آینده نزدیک و “سَوفَ” برای آینده دور استفاده می شود. به جملات زیر دقت کنید:
أقرأ: می خوانم.
سأقرأ: خواهم خواند.
تغسل: می شوید.
ستغسل: خواهد شست.
أمی تغسل أطباق فی المطبخ. : مادرم ظرف ها را در آشپزخانه می شوید.
أمی ستغسل أطباق فی المطبخ. : مادرم ظرف ها را در آشپزخانه خواهد شست.

أخی یقرأ کتابه.
برادرم کتابش را می خواند.
أخی سیقرأ کتابه.
برادرم کتابش را خواهد خواند.
ماذا سأکون فی المستقبل؟
در آینده چه کاره خواهم شد؟
سأکون معلمة، أنشاء الله.
انشاالله معلم خواهم شد.
و ماذا سیکون أخی فی المستقبل؟    =   و برادرم چه کاره خواهد شد؟
سیکون أخی مهندساً، أن شاء الله.   =   انشاالله مهندس خواهد شد.

در این قسمت لازم است نکاتی را خاطر نشان کنیم که شما عزیزان در استفاده کردن جملات دچار اشتباه نشوید. رعایت این نکات ریز بسیار مهم است و از ایجاد سوء تفاهم در گفتگوی شما و مخاطبتان جلوگیری می کند. برای پرسیدن در مورد برنامه های آینده از مخاطب مذکر  باید دقت کنید که فعل شما متناسب با فاعل باشد. به مثال زیر دقت کنید:
وَ انتَ؟
تو (مذکر) چی؟
ماذا ستعمل بعد الدراسة؟
بعد از اتمام درسِت چه کار خواهی کرد؟

و برای پرسیدن از مخاطب مونث پیرامون همین موضوع (برنامه های آینده) نیز باید تناسب فاعل و فعل را در نظر بگیرید. به مثال توجه کنید:
وَ انتِ؟
تو (مونث) چی؟
ماذا ستعملین بعد الدراسة؟
بعد از اتمام درسِت چه کار خواهی کرد؟

به امید این که این مبحث مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد، اکنون لینک بعضی از مقالات مرتبط به زبان عربی و آموزش رایگان عربی را در این جا قرار می دهیم: ساعت و زمان به زبان عربی، صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان عربی، احوالپرسی به زبان عربی، آب و هوا به زبان عربی، پرسیدن سن به زبان عربی، صحبت کردن در مورد ظاهر افراد به زبان عربی
موسسه احمدرضا ابراهیمی با نیاز سنجی زبان آموزان و همت بالای اساتید خود در حیطه های مختلف آموزش آنلاین عربی یا آموزش مکالمه عربی و آموزش فشرده زبان عربی توانسته است نیاز متقاضیان این زبان را برآورده کند. تعداد علاقه مندان به زبان عربی به دلایل زیادی از جمله مذهبی و دینی، سفر به کشورهای عرب زبان و …همیشه رو به افزایش بوده و همین امر باعث شده تا تولید محتوا برای متقاضیان این زبان شیرین با موضوعات کاربردی با سرعت بیشتری تهیه گردد و امکان یادگیری رایگان زبان عربی را برای علاقه مندان به وجود بیاورد. یادگیری مکالمه عربی از دغدغه بسیاری از زبان آموزان ما بوده که بسیاری از آن ها با شرکت در دوره های راکت یا آموزش زبان عربی در ۵۰ روز به خواسته خود جامه عمل پوشانده اند. دوره های آموزش فشرده زبان (آموزش زبان در ۵۰ روز) نه تنهای جوابگوی متقاضیان زبان عربی بوده است بلکه تجربه آموزش فشرده زبان های ترکی، اسپانیایی، انگلیسی، روسی، چینی و آلمانی را در کارنامه خود داشته است.
شما عزیزان برای دریافت مشاوره رایگان و یا شرکت در دوره های مختلف آموزش زبان دلخواه خود می توانید فرم زیر را تکمیل کنید و یا با شماره های ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ و ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.