IELTS7 Banner 01 8

سفارش غذا به زبان انگلیسی موضوعی است که در زندگی در موقعیت هایی که در رستوران هستید یا حتی می خواهید غذا یی را سفارش دهید که در محلی که شما حضور دارید (محل کار یا منزل شما) آورده شود، با آن روبرو می شوید. شاید شما بتوانید در سطح ابتدایی و دست و پا شکسته منظور خود را به مسئولین رستوران برای سفارش غذا بفهمانید، اما هنگامی که به درستی و زیبایی بتوانید صحبت کنید احساس اعتماد به نفس پیدا می کنید و اوج لذت یادگیری زبان انگلیسی را حس خواهید کرد چرا که توانسته اید به راحتی صحبت کنید.
این موضوع در یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی بسیار اهمیت دارد و مانند سایر مقالات سایت احمدرضا ابراهیمی آموزش رایگان زبان انگلیسی را به شما تقدیم خواهد کرد. محتوای آموزشی که در اختیار شما قرار می گیرد با همت اساتید پرتلاش موسسه آموزش زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی به صورت تخصصی به زبان های انگلیسی، اسپانیایی، چینی، روسی، آلمانی، ترکی و عربی تهیه می شود و به صورت رایگان در اختیار تمامی علاقه مندان به یادگیری زبان گذاشته می شود.امروز شاهد آموزش نحوه سفارش غذا در رستوران هستید. عبارت هایی که می توانید استفاده کنید در این مقاله آموزش داده خواهد شد.

 

هنگامی که شما به رستورانی وارد می شوید از شما پرسیده می شود:
?Can
 I take your order
می تونم سفارشتون رو بگیرم؟

اگر نیاز به زمان بیشتری داشته باشید، می توانید بگویید:
.I need more time
من به زمان بیشتری احتیاج دارم.
اگر غذای خود را انتخاب کرده اید، می توانید از چند روش برای سفارش دادن استفاده کنید:
۱. ….I would like to order
.I would like to order a pizza
من یک پیتزا سفارش میدم.
۲. …I’ll have a
.I’ll have a sandwich
من یک ساندویچ می خوام.
۳. ?…Could I have
?Could I have the fried chicken
من مرغ سوخاری می خوام.
۴. ?…Could I get
.Could I get the steak
من استیک می خوام.

در سفارش دادن غذا ممکن است از شما در مورد جزئیات غذایی که سفارش داده اید سوال پرسیده شود. مثلا شما pasta را انتخاب کرده اید و اکنون پیش خدمت از شما در مورد جزئیات غذا (نوع، نحوه پخت، طعم و…) می پرسد. به مثال توجه کنید:
.I’ll have pasta
بعد از شما پرسیده می شود:
?What kind of pasta do you like
چه نوع پاستایی دوست دارید؟

در جواب می توانید بگویید:
.I
 like the vegetable pasta
من پاستای سبزیجات می خوام.
.I like the chicken pasta
من پاستای مرغ دوست دارم.
این جملات با توجه به غذای شما متفاوت خواهند بود. برای مثال انواع پاستا با انواع مرغ یا استیک و دیگر غذا ها متفاوت است. مثلا اگر استیک سفارش داده اید ممکن است از شما پرسیده شود:
?How do you like your steak
دوست دارید چه حالت (چطوری) باشه؟
.Medium please
نیمه پخته لطفا.

یا:
.Well done please
کاملا پخته شده لطفا.

 

برای سفارش دادن نوشیدنی ممکن است از شما پرسیده شود:
?Would you like anything to drink
نوشیدنی میل دارید؟

برای پاسخ دادن به این سوال می توانید از فرم هایی که برای سفارش دادن غذا یاد گرفتید استفاده کنید. به مثال ها دقت کنید:
.I would like to order an iced tea
من می خوام آیس تی سفارش بدم.
.I’ll have a can of orange soda
من یک بطری نوشابه پرتقالی می خوام.
?Could I get a lemonade
من یک لیموناد می خوام.
.No thanks. Water is fine
نه ممنون. یک لیوان آب کافیه.

بعد از سفارش شما ممکن است پرسیده شود:
?Can I get you anything else
چیز دیگه ای میل دارید؟
در جواب می توانید چیزی سفارش دهید مثلا:
.Yes. I’ll have the fries
بله. من یک سیب زمینی سرخ کرده می خوام.

یا:
.I’ll have the baked potato
من یک سیب زمینی تنوری می خوام.

و اگر چیز دیگری میل ندارید:
.No. Thanks. It’s fine
نه.ممنون، کافیه.

 

(برای یادگیری تلفظ صحیح کلمات و جملات به کلیپ مراجعه کنید)
امیدواریم که این مقاله مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته شده باشد. برای آشنایی شما در این قسمت لینک بعضی از مقالات آموزشی دیگر را قرار می دهیم: مقایسه کردن دو چیز یا شخص به زبان انگلیسی، برنامه های آینده به زبان انگلیسی، پاسخ به درخواست دیگران به زبان انگلیسی، صحبت کردن در مورد شخصیت افراد به زبان انگلیسی، احوالپرسی به زبان انگلیسی، نظر دادن به زبان انگلیسی، نپذیرفتن دعوت به زبان انگلیسی
آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای بسیاری از مردم به عنوان بهترین و به صرفه ترین آموزش قلمداد می شود. البته نوع آموزش و کیفیت نیز بسیار مهم است که سعی تیم آموزشی احمدرضا ابراهیمی و اساتید مجرب این تیم که هر یک به چند زبان مسلط هستند بر این بوده که محتوایی بر اساس نیاز زبان آموزان تهیه کنند تا تمامی علاقه مندان بتوانند از این آموزش رایگان بهره مند شوند. آموزش فشرده زبان انگلیسی یا آموزش زبان در ۵۰ روز یکی دیگر از دستاورد های موسسه آموزش زبان آنلاین احمدرضا ابراهیمی است که طی چندین دوره برگزار شده و بسیاری از علاقه مندان را به هدف زبانی خود رسانیده است. شاید در موقعیت هایی قرار داشته اید که احساس نیاز شدیدی به یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه مدت داشته اید و با خود به این فکر کرده اید که در این موقعیت اگر زبان انگلیسی بلد بودم الان می توانستم….. و هزاران افسوس دیگر.
روشی که در آموزش زبان در ۵۰ روز به کار گرفته می شود سبک راکت است که از ابداعات استاد ابراهیمی است که طی سال ها آموزش و تحقیق در زمینه آموزش به ثمر رسیده است. این آموزش فشرده در زبان انگلیسی، روسی، چینی، اسپانیایی، عربی، آلمانی و ترکی در حال برگزاری می باشد. شما عزیزان نیز برای دریافت مشاوره رایگان و یا شرکت در هر یک از دوره ها می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام کنید و یا با شماره های ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ و ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ تماس بگیرید.