IELTS7 Banner 01 8

نحوه گفتن “مطمئن نیستم” به زبان انگلیسی در یک مکالمه انگلیسی هنگامی لازم می شود که شما بین دو راهی قرار گرفته اید و نمی دانید که کدام مورد ارجحیت دارد. شما شاید بین دو دعوت هم زمان از طرف دو نفر قرار بگیرید یا هم زمان کاری داشته باشید و نیاز به فرصتی دارید که در مورد هر کدام تصمیم عاقلانه ای بگیرید یا حتی کمی تغییر در برنامه خود ایجاد کنید تا بتوانید در هر دو کار سهیم باشید یا حضور داشته باشید.
یکی از اصطلاحاتی که شما در این موقعیت می توانید استفاده کنید این است:

in two minds

 

 در موقعیت های مشابه وقتی بین دو راهی هستید و تصمیم گیری برای شما دشوار است می توانید از این عبارت استفاده کنید:
in a quandary

تصور کنید دو شغل به شما پیشنهاد شده است که یکی دقیقا مورد علاقه شما است حقوق و مزایای کمی دارد و دیگری شغلی است که خیلی با علایق شما تطابق ندارد ولی حقوق خوبی دارد. شما در این موقعیت در جواب کسی که در مورد تصمیم شما سوال کند نمی دانید چه جوابی بدهید چون هنوز مطمئن نیستید که کدام یک را انتخاب خواهید کرد. این موقعیت را در عبارت زیر می بینید:
.I was in a real quandary over which job to accept

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

در این جا به مثال دیگری دقت کنید: شما در موقعیت شغلی که دارید از طرف مافوق خود ارتقاء درجه می گیرید و حقوق بیشتر، ولی محل کار شما به شعبه دیگر در شهر یا کشور دیگری انتقال پیدا می کند و شما در صورت قبول کردن، مجبور به نقل مکان می شوید. شما نیازمند به زمان کافی برای فکر کردن و تحقیق در این زمینه هستید و نمی توانید سریع تصمیم بگیرید در این جا می توانید از این عبارت استفاده کنید:
(to sleep on (it

I really appreciate your offer
,but if you don’t mind
.I need to sleep on it
از پیشنهاد شما صمیمانه سپاسگزارم
ولی اگر موردی ندارد نیاز دارم فکر کنم.

اکنون عبارت دیگری را در قالب یک مثال برای شما بیان می کنیم. برای مثال شما برای خرید یک مانتو زرد دچار تردید می شوید و نمی دانید که آن را بخرید یا نه و اگر خریدید آیا از آن استفاده خواهید کرد؟ حال اگر فروشنده از شما بپرسد که کدام را انتخاب کردید، شما نمی دانید چه پاسخی بدهید چون مردد هستید که خریدی داشته باشید یا نه. در این موقعیت می توانید از این عبارت استفاده کنید:
(to get cold feet)

I wanted to buy a yellow
,manto but at the last moment
.I got cold feet
من می خواستم یک مانتوی زرد بخرم
اما درلحظه آخر مردد شدم.

 

 

در آموزش مکالمه انگلیسی موضوعات کاربردی انتخاب می شوند که در اکثر اوقات شما با آن ها برخورد دارید و مورد نیاز شما هستند. شما عزیزان با تماشای کلیپ ها و مطالعه مقالات در موسسه آنلاین زبان احمدرضا ابراهیمی آموزش رایگان زبان انگلیسی و زبان های دیگری مانند ترکی، اسپانیایی، عربی، آلمانی، چینی و روسی را نیز در اختیار دارید که با صرف زمان مشخصی که در برنامه ریزی خود با این زبان ها آشنا شوید ویک یادگیری زبان در کوتاه مدت را تجربه کنید. آموزش آنلاین زبان انگلیسی به مانند سایر زبان ها به صورت فشرده نیز در دوره های راکت برگزار می شوند. آموزش فشرده زبان انگلیسی که یادگیری زبان در ۵۰ روز است با برنامه ریزی در راستای هدف شما توسط تیمی از اساتید متخصص و سخت کوش موسسه ابراهیمی شما را هدایت خواهد کرد تا در کوتاه مدت به هدفتان برسید. در این قسمت لینک برخی از مقالات آموزشی برای آشنایی بیشتر شما عزیزان قرار داده می شود: مقایسه کردن به زبان انگلیسی، سلام کردن به زبان انگلیسی، بهترین جملات انگلیسی برای شروع مکالمه، پذیرفتن دعوت به زبان انگلیسی، صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان انگلیسی
شما عزیزان هم برای دریافت مشاوره رایگان یا شرکت در دوره های یادگیری زبان مورد نظر خود در ۵۰ روز فرم زیر را تکمیل کنید یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل فرمایید.