رنگ ها به زبان ترکی یکی از موضوعاتی است که در این زبان کاربران و مخاطبان خاص خود را دارد. این مبحث نسبتا ساده است و من امروز می خواهم به شما عبارات پر کاربرد و رایج این موضوع را آموزش دهم. عبارت زیر برای مواقعی است که شما می خواهید رنگ مورد علاقه خودتان را به زبان ترکی بگویید مثلا اگر رنگ مورد علاقه شما آبی است باید بگویید:

.Mavi benim favori rengim
رنگ مورد علاقه من آبی است.

برای اینکه از دیگر افراد بپرسید رنگ مورد علاقه آنها چیست می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

?Senin favori rengin ne
رنگ مورد علاقه تو چیست؟

سوال رایج دیگری که می توانید از دوستان و یا آشنایان تان بپرسید سوال زیر است که به معنای این چه رنگی است هست.(جهت آشنایی با تلفظ دقیق کلمات و لحن درست جملات به کلیپ رنگ ها به زبان ترکی مراجعه کنید.)

?Bu ne renk
این چه رنگی است؟

در صورتی که شما بخواهید از یک نفر رنگ ماشینش را بپرسید می توانید از اصطلاح زیر استفاده نمایید.

?Senin araban ne renk
ماشینت چه رنگی است؟

یا برای پرسیدن رنگ دیوار ها می توانید بگویید:

?duvarlar ne renk
دیوارها چه رنگی هستند؟

برای پاسخ دادن به سوالات بالا می توانید از عبارت های کاربردی زیر استفاده کنید. برای گفتن رنگ ماشین تان باید بگویید:

.Arabam beyaz
ماشین من سفید است.

برای گفتن رنگ دیوار ها باید بگویید: (جهت آشنایی با تلفظ دقیق کلمات و لحن درست جملات به کلیپ رنگ ها به زبان ترکی مراجعه کنید.)

.Duvarlar pembe
دیوارها صورتی هستند.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در این قسمت شما با رنگ های متنوعی آشنا می شوید. شما می توانید رنگ هایی که در جملات به کار رفته را با یکی از این رنگ ها جابجا کنید.

beyaz = سفید

siyah = سیاه

mavi = آبی

kırmızı = قرمز

sarı = زرد

yeşil = سبز

turuncu = نارنجی

mor = بنفش

pembe = صورتی

اگر بخواهید رنگ های بالا را با جزئیات بیشتری بیان کنید می‌توانید از اصطلاحات تیره و روشن بهره مند شوید.

açık mavi = آبی روشن

koyu yeşil = سبز تیره.

 

با اینکه آموزش رایگان زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اما اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته های خود را به صورت کلیپ و مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه مندان یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینک های زیر جهت راهنمایی شما در زمینه های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی و ادبیات ترکی استانبولی
آموزش مکالمه زبان ترکی با مشاهده کلیپ های صحبت کردن در مورد اوقات فراغت به زبان ترکی، توصیف ظاهر به زبان ترکی، صحبت کردن در مورد شخصیت افراد به زبان ترکی، انواع خداحافظی به زبان ترکی، روزهای هفته به زبان ترکی، سلام کردن به زبان ترکی و دیگر موضوعات در بخش های متفاوت مقالات صورت می گیرد.
امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات کار آمد و مفیدی به شما عزیزان داده باشم. موسسه ابراهیمی به غیر از دوره های راکت زبان ترکی دوره های راکت زبان های انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می کند.دور های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می باشند. این دوره ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می گردند. برای شرکت در این دوره ها فرم پایین را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.