IELTS7 Banner 01 8 رنگ ها به زبان ترکی,رنگ ها به ترکی

رنگ ها به زبان ترکی یکی از موضوعاتی است که در این زبان کاربران و مخاطبان خاص خود را دارد. شاید اگر همه چیز به رنگ سیاه و سفید یا خاکستری ختم می‌شد، زندگی آن جذابیتی که اکنون برای ما دارد را نداشت. زندگی بدون رنگ‌ها زیبایی خود را از دست می دهد و در حقیقت این تنوع رنگ‌ها هستند که توانسته اند، زندگی ما را از یکنواختی و کسالت در آورند.
رنگ‌ها در تمام بخش‌های زندگی ما انسان‌ها رخنه کرده‌اند و امروزه کمتر کمپانی یا مراکزی را خواهید دید که از رنگ‌ها به عنوان ابزار تبلیغاتی خود استفاده نکنند. اهمیت رنگ‌ها در هر زبانی، کارشناسان آن زبان را برآن داشته است که آموزش رنگ‌ها را در سطوح اولیه آموزش زبان، به زبان آموزان آموزش بدهند.
اگر شما به تازگی شروع به یادگیری زبان ترکی استانبولی نموده‌اید، یادگیری رنگ‌ها به این زبان نباید کار سختی باشد، چرا که با تصور رنگ و لغت مربوطه، به روش یادگیری زبان با تصویر، صحه گذاشته و یادگیری برای ما راحت‌تر می‌شود.
در دوره‌های آموزش زبان ترکی، شما با رنگ‌ها در ابتدایی ترین دروس آشنا می‌شوید و سپس می‌توانید به راحتی با جملات پرسشی که در این باره هست، آشنا گردید و به سوال‌های مربوط به رنگ‌ها نیز پاسخ بدهید. این موارد همگی با ساده‌ترین روش‌ها و البته تنوع بالا در ارائه روش‌های آموزشی از جمله، یادگیری زبان ترکی با تصاویر، یادگیری زبان ترکی با دیدن فیلم و… صورت می‌پذیرند تا لذت یادگیری را دو چندان نمایند.
در ادامه به معرفی رنگ ها به ترکی می‌پردازیم…..

رنگ ها به زبان ترکی

ارغوانی :Leylak rengi

خردلی :Hardel rengi

کهربایی :Kehribar rengi

خرمایی :Kestane rengi

ارغوانی :Leylak rengi

گلبهی :şeftali rengi

رنگ سوخته :Yanık

رنگ روشن/ رنگ پریده :Soluk

رنگ تیره :Koyu

رنگ روشن :Açık

بنفش :Mor

قهوه‌ای :Kahverengi

سیاه :Siyah

کرم :bej-krem

زرشکی شرابی :Bordo

نیلی :Çivit rengi

خاکی :Haki

خردلی :Hardel rengi

کهربایی :Kehribar rengi

خرمایی :Kestane rengi

سفید :Beyaz

خاکستری :Gri

آبی فیروزه‌ای :Türküaz

آبی :Mavi

سرمه‌ای :Lacivert

سبز :Yeşil

زرد :Sarı

نارنجی :Turuncu

قرمز :Kırmızı

صورتی :Pembe

açık mavi = آبی روشن

koyu yeşil = سبز تیره.

  • عبارت زیر برای مواقعی است که شما می‌خواهید رنگ مورد علاقه خودتان را به زبان ترکی بگویید مثلا اگر رنگ مورد علاقه شما آبی است باید بگویید:

.Mavi benim favori rengim
رنگ مورد علاقه من آبی است.

  • برای اینکه از دیگر افراد بپرسید رنگ مورد علاقه آن‌ها چیست می‌توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

?Senin favori rengin ne
رنگ مورد علاقه تو چیست؟

  • سوال رایج دیگری که می‌توانید از دوستان و یا آشنایان‌تان بپرسید سوال زیر است.

?Bu ne renk
این چه رنگی است؟

  • در صورتی که شما بخواهید از یک نفر رنگ ماشینش را بپرسید می‌توانید از اصطلاح زیر استفاده نمایید.

?Senin araban ne renk
ماشینت چه رنگی است؟

  • برای پرسیدن رنگ دیوارها می‌توانید بگویید:

?duvarlar ne renk
دیوارها چه رنگی هستند؟

  • برای پاسخ دادن به سوالات بالا می‌توانید از عبارت‌های کاربردی زیر استفاده کنید. برای گفتن رنگ ماشین‌تان باید بگویید:

.Arabam beyaz
ماشین من سفید است.

  • برای گفتن رنگ دیوارها باید بگویید:

.Duvarlar pembe
دیوارها صورتی هستند.

با اینکه آموزش زبان ترکی نیازمند زمان و تلاش بسیار است اما اساتید موسسه احمدرضا ابراهیمی بی وقفه آموخته‌های خود را به صورت مقاله بدون هیچ چشم داشتی در اختیار شما علاقه‌مندان به یادگیری زبان ترکی قرار می دهند. لینک‌های زیر جهت راهنمایی شما در زمینه‌های مختلف زبان ترکی قرار داده شده است.
آموزش زبان ترکی استانبولی، یادگیری ترکی استانبولی، آموزش مکالمه ترکی، گرامر ترکی استانبولی، ادبیات ترکی استانبولی و….

یادگیری کلمات زبان ترکی از دو روش جعبه لاینتر و کدینگ صورت می‌گیرد اما بعد از مدتی حتی کلماتی که با این دو روش فرا گرفته‌اید فراموش خواهید کرد. آیا تا به حال به دنبال روشی متفاوت و نتیجه بخش برای یادگیری لغات زبان ترکی بوده‌اید؟
یکی از روش‌های تاثیر گزار و نتیجه بخش یادگیری کلمات در قالب متن و جملات می‌باشد این روش زمانی تاثیر گزارتر خواهد شد که همراه با سریال باشد. اما یادگیری زبان از طریق فیلم و سریال به همین راحتی نیست. سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با آموزش زبان از طریق سریال توانسته است در میان زبان آموزان اقصی نقاط دنیا علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کند. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به غیر از دوره‌های راکت زبان ترکی دوره‌های راکت زبان‌های: انگلیسی، آلمانی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، روسی و اسپانیایی را نیز برگزار می‌کند.دور های راکت (آموزش زبان در ۵۰ روز) ویژه علاقه‌مندانی است که مایل به یادگیری یک زبان در مدت زمان کوتاه می‌باشند. این دوره‌ها با بهره گیری از علوم جدید آموزشی و با راهبری اساتید حرفه‌ای موسسه آنلاین آموزش زبان ابراهیمی برگزار می‌گردند. برای شرکت در این دوره‌ها فرم مشاوره و ثبت نام زیر را تکمیل نموده و یا با شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲تماس حاصل نمایید.