در آغاز یادگیری زبان انگلیسی و یا دیگر زبان ها نکاتی وجود دارد که با رعایت نکردن آن نکات، به راحتی دچار اشتباهات و مشکلاتی خواهید شد. در این مقاله به برخی از اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی اشاره خواهیم کرد. با آگاهی از این نکات و اشتباهات بهتر می توانید مسیر یادگیری را طی نمایید. البته وظیفه مدرسین زبان انگلیسی این است که درباره همه این اشتباهات با شما به صحبت بپردازند و شما را از وجود آن ها آگاه کنند. برخی از زبان آموزان با وجود آگاهی از این اشتباهات، همچنان به انجام و تکرار آن ها می پردازند. آگاه باشید که یادگیری هر مهارتی از جمله یادگیری زبان انگلیسی همراه با چالش است و برای جلوگیری از این اشتباهات و چالش ها باید نکاتی که در هر زبان وجود دارد را رعایت نمایید. در مسیر یادگیری زبان انگلیسی حتی افرادی که از این مشکلات آگاهی دارند، ممکن است مجددا دچار اشتباه شوند. همه سعی ما این است که اشتباهات موجود را به حداقل برسانیم. زبان آموزان نیز اگر دچار اشتباهاتی شدند باید به آن ها به دید تجربه نگاه کنند و از تکرار دوباره آن ها دوری کنند. بسیاری از موسسات، وبسایت ها و متقاضیان یادگیری زبان انگلیسی، آموزش آنلاین را به عنوان سبک و شیوه آموزشی خود انتخاب کرده اند؛ چراکه محیط و فضای آنلاین، بسیاری از این اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی را از بین می برد. در ادامه به معرفی برخی از اشتباهات رایج در یادگیری انگلیسی اشاره خواهیم کرد.

اشتباهات رایج زبان آموزان در روند یادگیری زبان انگلیسی

 • تصور اهداف غیر واقعی

در اکثر مقالات خود از اهمیت هدف گذاری برای شما گفته ایم. هدف گذاری در آغاز یادگیری زبان انگلیسی باعث ایجاد انگیزه برای ادامه مسیر در شما می گردد. اما این هدف گذاری نباید به صورت غیر واقعی و به دور از دسترس باشد. هر یک از فراگیران باید با توجه به شرایط و توانایی های خود به هدف گذاری اقدام نمایند. این هدف گذاری به زبان آموزان کمک می کند که اگر در اواسط مسیر دچار خستگی و دلزدگی شدند با یاداوری هدف خود به ایجاد انگیزه مجدد اقدام نمایند.

 • عدم برنامه ریزی

برنامه ریزی یکی از مهم ترین رکن ها برای آغاز هر کاری به خصوص یادگیری زبان انگلیسی می باشد. اهمیت برنامه ریزی در سال های اخیر برای همه افراد در سایت ها و اپ های مختلف توسط افراد متفاوت بیان شده است. پس برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف تان را دست کم نگیرید. برنامه ریزی نظم بیشتری به کارهای روزانه شما می هد. برنامه ریزی شما باید بر اساس نیازهای زبانی، زمانی، شرایط و… شما باشد. با داشتن برنامه ریزی سریع تر می توانید مسیر یادگیری را طی کنید. در صورتی که از شیوه تعیین هدف و برنامه ریزی اطلاع ندارید از اساتید و مشاورین خود کمک بگیرید.

 •  انتخاب چندین روش یادگیری زبان

روش های یادگیری زبان انگلیسی از تنوع و تفاوت بسیاری برخوردار هستند. نظریات مختلفی درباره روش های یادگیری وجود دارد. برخی معتقدند که باید از روش های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کرد اما برخی دیگر به استفاده از یک روش در یادگیری زبان معتقد هستند. تجربیات ثابت کرده است که استفاده از روش های مختلف باعث سردرگمی بیشتر زبان آموزان می شود. در همان ابتدا بهتر است که زبان آموزان با در نظر گرفتن تیپ شخصیتی و اهداف خود به انتخاب یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی اقدام نمایند. با آگاهی از بهترین روش های یادگیری بهتر می توانید به انتخاب دست بزنید.

 • عدم مکالمه و صحبت با دیگران

همه ما هنگام مکالمه به زبان انگلیسی دچار ترس و نگرانی می شویم. این ترس و نگرانی باعث می شود دست از تلاش برای مکالمه کردن برداریم. تا ترس خود را کنار نگذارید توانایی مکالمه و یادگیری زبان را بدست نخواهید آورد. از اشتباه تلفظ کردن لغات و گرامر زبان انگلیسی ترسی نداشته باشید. حتی اگر در صحبت و مکالمه دچار اشتباه می شوید به صحبت خود ادامه دهید و نگران غلط بودن جملات خود نباشید. همیشه ترس ها هستند که مانع ما برای انجام امور مختلف می شوند. در آغاز مسیر یادگیری، چنین ترس های طبیعی می باشد اما بعد از گذشت مدتی باید ترس های خود را کنار بگذارید و ترس های خود مواجه شوید. اشتباه کردن بخشی از یادگیری می باشد. برای درک بهتر شما مثالی را مطرح خواهیم کرد.
برای مثال کودکان دو سال اول زندگی خود را تنها به شنیدن و دیدن محیط اطراف خود اختصاص می دهند اما بعد از دو سال به مرور زمان به بیان کلمه ها و جملات مختلفی می پردازند. با وجود اشتباهات بسیاری که دارند هنوز به مکالمه و صحبت های خود ادامه می دهند تا بر زبان مادری خود مسلط شوند. سعی داشته باشید در این مسیر کودکان را الگو و سرمشق خود قرار دهید.

 • عدم تلاش برای یادگیری مهارت لیسنینگ زبان

مهارت لیسنینگ از اهمیت بالایی در آموزش و یادگیری زبان انگلیسی دارد. مهارت لیسنینگ در زبان انگلیسی باعث تقویت دیگر مهارت ها به صورت ناخودآگاه نیز می شود. کودکان هنگام یادگیری زبان مادری با شنیدن صداها و مکالمات افراد دیگر بر این زبان تسلط پیدا می کنند، بدون اینکه از گرامر و نکات زبان شناسی آگاهی داشته باشند. یادگیری زبان انگلیسی همچون زبان مادری در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی در حال برگزاری می باشد. درباره این روش جذاب و متفاوت در انتهای مقاله بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 • در معرض زبان قرار نگرفتن

یکی دیگر از اشتباهات رایج در انگلیسی این است که افراد خودشان را محدود به کلاس ها و دوره های آموزش زبان انگلیسی می کنند. این در حالی است که اگر واقعا قصد تسلط بر هر چهار مهارت اصلی زبان را دارید بهتر است که خودتان در مسیر یادگیری و آموزش زبان انگلیسی غرق کنید. اساتید زبان انگلیسی به غرق شدن شما کمک بسیاری می کنند. در کنار کلاس ها و دوره های زبان انگلیسی بهتر است از وسایل و ابزار کمک آموزشی کمک بگیرید.

 • ترجمه کلمه به کلمه

یکی دیگر از اشتباهات رایج در یادگیری زبان این است که زبان آموزان زبان انگلیسی را به زبان مادری خود و به صورت کلمه به کلمه ترجمه می کنند. هر زبان دارای ساختار جملات، افعال و گرامر متفاوتی می باشد. نمی توان از دستور زبان فارسی برای همه زبان ها استفاده کرد. یادگیری اصطلاحات و عبارات زبان انگلیسی باید به صورت مشاهده زندگی و فرهنگ مردم کشورهای انگلیسی زبان صورت گیرد.

 • عدم پیوستگی در تمرین

یادگیری هر مهارتی و تسلط بر آن مهارت نیاز به تمرین مداوم و مرور دارد. اینکه آموزش زبان انگلیسی را شروع کنید ولی به تمرین و مرور دائم نپردازید بعد از مدتی مطالبی که آموخته اید را فراموش خواهید کرد و مجددا باید از نو آغاز کنید.

 • وقفه در مسیر یادگیری و آموزش

برخی از زبان آموزان بعد از مدتی زبان را رها کرده و به سراغ امور دیگری می روند و بعد از مدتی مجددا یادگیری زبان را آغاز می کنند. چیزی که اینجا اشتباه تلقی می شود، رها کردن مسیر یادگیری و بازگشت مجدد می باشد. داشتن پشتکار و تلاش مداوم نه تنها باعث وقفه در مسیر یادگیری نمی شود بلکه مسیر یادگیری را برای شما کوتاه تر می کند و سریع تر به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

 • طبیعی جلوه دادن اشتباهات

برخی از شما این تصور را دارید که وجود اشتباهات در مسیر یادگیری یک الزام می باشد و برای یادگیری بهتر زبان آموزان چنین اشتباهاتی باید وجود داشته باشد. در صورتی که وجود داشتن چنین اشتباهاتی باعث دردسر و عقب ماندن شما از اهدافتان می شود. هر یک از شما قرار است از مسیر یادگیری که در پیش دارد لذت ببرد، نه اینکه مسیر برای شما به محلی برای شکنجه تبدیل شود.

 • تمرین یکی از مهارت های زبانی

زبان انگلیسی دارای چهار مهارت (Speaking, Listening, Reading, Writing) می باشد. برای تسلط بر زبان انگلیسی نیاز است که بر هر چهار مهارت زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. برخی از متقاضیان این تصور را دارند که تنها پرداختن به یک مهارت کافی می باشد اما این تصور غلط باعث شده است به عنوان یک اشتباه رایج در زبان انگلیسی شناخته شود. یادگیری زبان انگلیسی باید به صورت فعالانه صورت گیرد و زبان آموزان با کمک اساتید خود در مسیر یادگیری غرق شوند.

 • بهانه های متفاوت

همه ما به خصوص اساتید زبان انگلیسی بهانه های مختلفی را شنیده ایم. برخی از این بهانه ها شامل: زمان کافی ندارم، سن من بالا رفته است، ترس از صحبت کردن، استعدادی در یادگیری زبان انگلیسی ندارم و… را شنیده ایم. اما این نکته را به خوبی می دانیم که همه موارد گفته شده بهانه ای بیش نیستند؛ چراکه همه روزه افراد بسیاری را می بینیم که با وجود نداشتن زمان کافی و یا سن بالا به یادگیری زبان مشغول هستند. زمانی که قصد کردید یادگیری زبان را به صورت جدی آغاز کنید، بهانه های موجود را به صورت کامل کنار بگذارید و خودتان را به روند یادگیری بسپارید. همه چیز را اولویت های ما مشخص می کند. در واقع متناسب با افزایش سن، میزان مسئولیت پذیری شما نیز افزایش پیدا می کند؛ بنابراین با تعهد و مسئولیت پذیری بالا به یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.

1- عدم زمان کافی: چنین مورد و بهانه ای سال ها پیش برای عدم یادگیری زبان انگلیسی مناسب بود اما در حال حاضر و با وجود روش های آموزشی مختلف به کارگیری چنین بهانه ای نابه جا می باشد. روش های کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی این مشکل را برای همه افرادی که مشکل زمان داشته اند، حل کرده است. زمان یکی از باارزش ترین مواردی است که در اختیار ما قرار گرفته است؛ پس به بهترین شکل از آن استفاده کنید. یکی از دوره هایی که در حال حاضر این مشکل را برطرف کرده است و زمان برگزاری کلاس ها، روز برگزاری، تعداد برگزاری جلسات در طول هفته را به انتخاب زبان آموزان و متقاضیان قرار داده است، دوره راکت زبان انگلیسی نام دارد که در حال حاضر در وبسایت احمدرضا ابراهیمی در حال اجرا می باشد. در انتهای مقاله به صورت مفصل در این باره صحبت کرده ایم.

2- افزایش سن: درست است که یادگیری زبان انگلیسی در کودکی آسان تر و سریع تر صورت می گیرد اما این مورد دلیلی بر عدم یادگیری زبان انگلیسی نیست؛ چراکه حتی افرادی که در کهن سالی به سر می برند به یادگیری برخی از زبان ها مشغول هستند. بنابراین یادگیری زبان سن مشخصی ندارد شما در هر سن و سطحی می توانید به یادگیری زبان دوم اقدام نمایید. افراد در سنین کودکی به صورت ناخودآگاه زبان انگلیسی را فرا می گیرند اما در سنین بزرگسالی به تلاش و مسئولیت پذیری بیشتری نیاز می باشد.

 • ایران جای مناسبی نیست!

این نکته که برای نیتیو لایک شدن بهتر است که در کشورهای انگلیسی زبان با افراد بومی به مکالمه و صحبت بپردازید، صحیح می باشد اما این مورد دلیل مناسبی برای عدم یادگیری زبان انگلیسی نمی باشد. در حال حاضر در ایران از روش های مناسب و متنوعی برای آموزش زبان انگلیسی استفاده می شود. این روش ها توسط زبان آموزان انتخاب می شود و فراگیران با توجه به انتخاب خود می توانند به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. پیشرفت سیستم آموزش زبان انگلیسی به حدی بوده است که فراگیران در داخل منزل می توانند به یک نیتیو لایک تبدیل شوند. به روش های آموزشی که در پایان مقاله مطرح خواهد شد دقت نمایید.

 • تماشاچی بودن

یکی دیگر از اشتباهات رایج یادگیری زبان انگلیسی این است که برخی از زبان آموزان فقط به مطالعه و حفظ کردن لغات و جملات مختلف می پردازند. از این افراد زمانی که درباره لغات و گرامر زبان انگلیسی سوال بپرسید به خوبی جواب شما را خواهند داد اما زمانی که باید از دانش زبانی خود استفاده کنند توان و رفع نیازهای زبانی خود را نخواهند داشت. به نظر شما دلیل این اتفاق چیست؟
به همان اندازه که به یادگیری لغات و گرامر می پردازید باید مکالمه زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. تقویت هر چهار مهارت زبان انگلیسی به صورت همزمان و به کارگیری آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد. برای مثال زمانی که قصد یادگیری شنا را دارید باید وارد آب شوید و داخل آب به تمرین مداوم و شنا کردن بپردازید تا بعد از گذشت مدتی شناگر ماهری شوید اما اگر بیرون از آب به تمرین بپردازید، فایده ای ندارد. یادگیری زبان انگلیسی نیز دقیقا به همین شکل می باشد. تماشاچی نباشید!

 • تعیین سطح زبان انگلیسی

به این نکته ای که در ادامه بیان خواهیم کرد دقت داشته باشید؛ چراکه بسیاری از شما به صورت ناخودآگاه دچار این اشتباه می شوید. دقت داشته باشید که قبل از شروع یادگیری زبان در آزمون های تعیین سطح زبان انگلیسی شرکت نمایید. آزمون های تعیین سطح به شما کمک می کند که بعد از آگاه شدن از سطح زبانی خودتان به خرید کتاب ها و منابع مورد نیازتان اقدام نمایید. در صورتی که از سطح زبانی تان مطلع نباشید موجب می شود که در کلاس های و دوره هایی شرکت نمایید و یا منابعی را خریداری کنید که متناسب با سطح زبانی شما نیست؛ بنابراین حداکثر توجه را داشته باشید.

 • یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی تنها حفظ کردن لغات و دستورالعمل های گرامری نیست. برای اینکه به نیتیو زبان ها و افراد بومی نزدیک تر شوید باید با برخی از اصطلاحات پر کاربرد زبان انگلیسی آشنایی پیدا کنید. بهتر است آن ها را در درون متن فرا گیرید. این کار موجب می شود که به حافظه بلند مدت شما وارد شود و هنگام استفاده دچار فراموشی نشوید.

 • عدم مرور و تمرین

یکی از روش هایی که ما به زبان آموزان پیشنهاد می کنیم این است که مطالبی که در طول روز فرا گرفته اند را یادداشت کنند این کار باعث می شود رایتینگ فراگیران قوی شود و از طرف دیگر هنگام مرور کردن مطالب با مراجعه به یادداشت هایی که نوشته اند به راحتی مطالب را به یاد می آورند. تمرین روزانه را در برنامه خود قرار دهید. تمرین به شما کمک می کند که مطالب در ذهن شما تثبیت شود. زمانی که در حال تمرین کردن هستید به این نکته توجه داشته باشید که از علاوه بر تمرین های منفعلانه به تمرین های فعال نیز بپردازید. تمرین و مرور روزانه را فراموش نکنید.

 • عدم لذت

زمانی که کاری را شروع می کنید بهتر است که لذت بردن از مسیر را در نظر داشته باشید. انجام امور مختلف هنگامی که همراه با لذت باشد موجب می شود که گذر زمان را احساس نکنید و از هر لحظه آن حداکثر استفاده را داشته باشید. حتی از منابعی استفاده کنید که باعث لذت شما شود و اشتیاق شما را به ادامه دادن مسیر بیشتر کند. کارها و منابعی که بدان علاقه مند نیستید را انجام ندهید. زمانی که به کاری علاقه مند باشید رها کردن آن برای شما مشکل خواهد بود. همچنین زمانی که قصد شنیدن، تماشا کردن، صحبت کردن دارید به اینکه از چه مطالبی لذت می برید و یا می شنوید توجه داشته باشید.

9 اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

برخی دیگر از اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی باعث بروز مشکلات بسیاری در زمینه گرامر و مکالمه زبان انگلیسی می شود. در ادامه برخی از موارد را نام می بریم که اشتباهات رایج زبان آموزان در آن بخش ها، بسیار زیاد است. این موارد شامل:

 1. اسم های غیر قابل شمارش
 2. حروف تعریف
 3. حروف اضافه
 4. قیدها و صفت ها
 5. ترتیب کلمه ها در جمله
 6. ضمایر
 7. S سوم شخص مفرد
 8. استفاده از حروف بزرگ
 9. S مالکیت به همراه آپوستروف

اشتباه رایج در زبان انگلیسی هنگام تلفظ و نوشتار

در تلفظ کلمات زبان انگلیسی نیز امکان اشتباه وجود دارد. این اشتباه هنگامی رخ می دهد که تلفظ دو کلمه یکسان باشد اما معنا و املا متفاوتی داشته باشند. برای برطرف کردن این مشکلات باید بر لغات زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید و با توجه به مفهوم جمله از آن کلمات استفاده نمایید. با تمرین و تکرار بیشتر به راحتی می توانید اشتباهاتی که ممکن است در این زمینه رخ دهد را به حداقل برسانید.

بهترین روش برای رفع اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی

 • دوره راکت

در این مقاله درباره رایج ترین مشکلات زبان آموزان در یادگیری زبان انگلیسی به صحبت پرداخته ایم. این اشتباهات در هر زبانی ممکن است وجود داشته باشد اما نکته مثبتی که وجود دارد این است که با خواندن مقاله از مشکلات رایجی که در زبان انگلیسی رخ می دهد آگاهی کاملی کسب کرده اید و برای رفع این مشکل حداکثر تلاش خود را به کار می گیرید.
برای رفع مشکلات رایج در آموزش زبان انگلیسی، سایت احمدرضا ابراهیمی دوره ای را تحت عنوان راکت ابداع و طراحی کرده است. دوره راکت با سیستم آموزشی متفاوت به آموزش زبان آموزان می پردازند. این دوره برای حق انتخاب بیشتر زبان آموزان به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) برگزار می شود. هر یک از این دوره ها دارای ویژگی ها متفاوتی می باشد که فراگیران با کمک مشاوران کارشناسان ما می توانند دوره مناسب خود را انتخاب کنند.

 • دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی

یکی از دوره های پر طرفدار در وبسایت احمدرضا ابراهیمی، دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی می باشد. این دوره آموزشی برای همه افراد به خصوص افرادی که قصد دارند بر مکالمه زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند و یا نمرات بالا در آزمون های مختلف مانند آزمون آیلتس را کسب نمایند، مفید می باشد. این دوره برای همه افراد در هر سن و سطحی مناسب می باشد. ویژگی های منحصر به فرد این دوره شامل:

 1. یش از 120 جلسه آموزش کاربردی مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک های متفاوت.
 2. با خرید این دوره تمام آپدیت ها را بدون پرداخت هزینه دریافت خواهید کرد.
 3. بعد از ثبت نام و آغاز دوره به مدت 1 سال می توانید از سیستم پشتیبانی اختصاصی دوره استفاده نمایید.

و اما مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت شامل:

 1. نیتیو لایک شدن و لهجه جذاب آمریکایی.
 2. اسپیکینگ روان.
 3. لیسنینگ قوی.
 4. تلفظ صحیح کلمات و ادای صحیح آن ها همچون زبان مادری.
 5. آشنایی کامل با عبارات و اصطلاحات محاوره ای زبان انگلیسی.
 6. گرامرهای پیچیده زبان انگلیسی را به راحتی فرا خواهید گرفت.
 7. عادات و مهارت های صحیح زبانی.
 8. آشنایی با فرهنگ زبانی مردم کشور.
 9. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی به صورت ناخودآگاه.
 10. کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. روش آموزشی کودکان باید با روش آموزشی بزرگسالان متفاوت باشد. والدین کودکان نسبت به آموزش زبان حساسیت های بسیار زیادی دارند. والدین قبل از هر انتخابی باید به بررسی و مشورت با افراد صاحب نظر در این زمینه بپردازند. توجه داشته باشید که اساتید و مدرسین آموزش های لازم را برای تدریس به کودکان دیده باشند و با دغدغه و دیدگاه کودکان آشنایی کاملی داشته باشند. احمدرضا ابراهیمی با در نظر گرفتن همه نکات به طراحی دوره راکت جریان اقدام کرده است. این دوره مختص به کودکان می باشد و به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می شود. برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین این امکان را به والدین می دهد تا از مراحل و نحوه آموزش کودکان خود مطلع شوند و از نگرانی های آن ها کاسته شود. آموزش کودکان در کنار اساتید حرفه ای و چند زبانه صورت می گیرد. اساتید همه تلاش خود را کرده اند تا کودکان شما بهترین لحظات را سپری کنند. سبک و روش راکت جریان بدین شکل است که کودکان شما در کنار سرگرمی به آموزش نیز مشغول هستند. این اطمینان را به شما می دهیم که بعد از گذشت مدتی، کودکان شما اشتیاق بیشتری به شرکت در کلاس ها و یادگیری زبان انگلیسی دارند.

آموزش زبان انگلیسی به سبک احمدرضا ابراهیمی

سبک و متد احمدرضا ابراهیمی با دیگر موسسات و آموزشگاه های زبان متفاوت می باشد. این روش توانسته است همه علاقه مندان به زبان انگلیسی را در سرتاسر دنیا از کلاس های حضوری و روش های قدیمی و خسته کننده بی نیاز کند. همیشه در گوشه و کنار از افراد مختلف شنیده ایم که برای نیتیو لایک شدن نیاز است که در کشور هدف با افراد بومی به مکالمه و صحبت بپردازیم. پس تکلیف افرادی که امکان و توان مسافرت و یا مهاجرت به کشورهای دیگر را ندارند چیست؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که اصلا جای نگرانی نیست، احمدرضا ابراهیمی با بیش از دو دهه تجربه در زمینه های مختلف آموزش زبان انگلیسی توانسته است سبک و روشی را ابداع و طراحی کند که همه افراد را از نگرانی ها و اشتباهات رایج در زبان انگلیسی دور نگه دارد. متدی که احمدرضا ابراهیمی در حال استفاده و آموزش فراگیران می باشد، آموزش زبان انگلیسی با سریال می باشد. این متد، زبان آموزان را با فرهنگ زبانی کشورهای انگلیسی زبان آشنا می کند و موجب می شود فراگیران خود را در میان افراد بومی تصور کنند.
روش آموزشی وبسایت متفاوت با تماشای فیلم و سریال های خانگی می باشد و با رعایت نکات و تکنیک هایی همراه است. افرادی که در هر یک از دوره ها شرکت نمایند با تکنیک های مختلف آموزشی که توسط اساتید به زبان آموزان آموزش داده می شود، آشنایی کسب می کنند.
همه دوره های آموزشی موجود در سایت با سریال های انگلیسی، آموزش را آغاز می کنند.  و در کنار سرگرمی توانسته است زبان آموزان بسیاری را در هر سن و سطحی و در اقصی نقاط دنیا به نیتیو لایک تبدیل کند. آموزش زبان انگلیسی با سریال دارای مزایایی بسیاری از جمله نیتیو لایک شدن می باشد. با خواندن مقاله آموزش زبان انگلیسی با سریال بیشتر و بهتر درباره این مزایا آگاهی کسب خواهید کرد. تدریس این دوره با استفاده از بهترین سریال های انگلیسی صورت می گیرد. هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی (اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ) به صورت ناخودآگاه همچون زبان مادری به زبان آموزان آموزش داده می شود به گونه ای که در پایان دوره تشخیص فراگیران از افراد بومی سخت خواهد شد. برخی از ویژگی های متد آموزشی احمدرضا ابراهیمی شامل:

 1. نیتیو لایک شدن
 2. کارآمدترین روش
 3. به روزترین روش
 4. تنوع در انتخاب
 5. تنوع در دانش زبانی
 6. یادگیری زبان انگلیسی بدون دخالت گرامر زبان انگلیسی
 7. جذاب ترین روش
 8. بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
 9. کامل ترین روش
 10. آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی نیتیوها
 11. محتوای نامحدود
 12. آموزش همراه با یادگیری نامحدود
 13. ارزان ترین روش
 14. و…

اساتید و مدرسین وبسایت زبان احمدرضا ابراهیمی

زمان آن رسیده است که بیشتر درباره اساتید و مدرسین سایت زبان احمدرضا ابراهیمی اطلاع کسب نمایید. در ابتدا باید گفت که همه مدرسین موجود در سایت بر دو الی چند زبان تسلط کاملی دارند و هم زمان به تدریس چند زبان مشغول هستند. دوره های تربیت مدرس را زیر نظر احمدرضا ابراهیمی گذرانده اند و آماده تدریس به زبان آموزان شده اند. مدرسین سایت از نگرانی ها و دغدغه زبانی زبان آموزان مطلع هستند و با آگاهی و دید عمیق به تدریس فراگیران می پردازند. مدرسین زبان انگلیسی نقش بسیار مهمی در روند یادگیری و ادامه دادن مسیر توسط زبان آموزان دارند. یک مدرس وظیفه دارد کلاس و شیوه تدریس خود را به گونه ای سازماندهی کند که زبان آموزان هر لحظه خود را به بهترین شکل بگذرانند و از لحظه لحظه خود لذت ببرند. زمانی که اساتید محیط و شیوه تدریس را خشک و یک نواخت برگزار کنند بعد از مدتی زبان آموزان از ادامه دادن مسیر یادگیری منصرف می شوند به همین علت اساتید در روند یادگیری زبان آموزان نقش و اهمیت بسیار زیادی دارند. مدرسین سایت تنها به آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان نمی پردازند بلکه در کنار آموزش زبان انگلیسی به آموزش چگونگی برنامه ریزی، تعیین هدف، چگونگی افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس زبان آموزان می پردازند.
مدرسین سایت بر اساس نیازهای زبانی زبان آموزان به برنامه ریزی شخصی می پردازند. این کار موجب می شود که فراگیران با آگاهی قدم های بعدی خود را بردارند. اساتید همراه و هم قدم با فراگیران پیش خواهند رفت و هدایت مسیر را بر عهده دارند. اساتید چند زبانه دوره راکت با حمایت و پشتیبانی بالا، نبود پارتنر را برای زبان آموزان جبران کرده و لحظات بی نظیری را برای فراگیران رقم می زنند؛ همچنین از آغاز تا پایان دوره اساتید از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.

برخی از نکات درباره دوره های آموزشی سایت

دو تا از مهم ترین ویژگی هایی که دوره های موجود در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی از آن برخوردار هستند، شامل برگزاری کلاس ها به صورت آنلاین و خصوصی می باشد. مهم ترین عاملی که باعث شده است احمدرضا ابراهیمی محیط و فضای آنلاین را برای آموزش زبان انگلیسی انتخاب کند این است که، زبان آموزان از طریق آنلاین می توانند اصل آموزش را دریافت کنند. محیط و فضای آنلاین این امکان را به فراگیران می دهد که در هر کجای دنیا و در هر شرایطی بدون نگرانی به آموزش و یادگیری دسترسی داشته باشند. آموزش آنلاین به دلیل داشتن پلتفرم های مختلف آموزشی امکان انتخاب های متعدد را به زبان آموزان می دهد. تنوع زبانی موجود از خسته شدن و دلزدگی زبان آموزان جلوگیری می کند.
از طرف دیگر برگزاری کلاس ها به صورت خصوصی مزایایی بسیاری را در اختیار فراگیران قرار می دهد. افزایش تمرکز و آرامش در زبان آموزان از جمله مزایای کلاس های خصوصی می باشد. همچنین به دلیل خلوت بودن و توجه کامل مدرس به زبان آموز، مطالب با دقت بیشتری به زبان آموز انتقال داده می شود. افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس مزایای دیگر کلاس های خصوصی می باشد. همه تلاش تیم حرفه ای احمدرضا ابراهیمی این است که بیشترین مزایا در اختیار زبان آموزان قرار گیرد.

این نکته را به یاد داشته باشید که برای تسلط بر زبان انگلیسی اولین و مهم ترین قدم ها به خوده شما بستگی دارد. اینکه دوره آموزشی را انتخاب نمایید اما هنوز تعیین هدف و برنامه ریزی مشخصی در پیش نداشته باشید باعث می شود که دائم در همان مسیر درجا بزنید و یا بین یادگیری مهارت های زبانی خود وقفه ایجاد نمایید. وقفه های مداوم شما را خسته می کند و بعد از مدتی با ناامیدی به صورت کامل یادگیری را رها می کنید. در صورتی که زبان آموزانی که از همان ابتدا برای خود اهداف زبانی تعیین می کنند با انگیزه و توان بیشتری به مسیر ادامه می دهند و اگر بعد از گذشت مدتی دچار خستگی شدند با یادآوری اهداف زبانی که دارند به مسیر ادامه می دهند. از طرف دیگر برنامه ریزی باعث می شود که فراگیران قدم های بعدی خود را با آگاهی بردارند. برنامه ریزی به کارهای روزانه شما نظم بیشتری می دهد و با آرامش بیشتری هر یک از آن ها را انجام می دهید.

در صورت علاقه می توانید در هر یک از دوره های موجود در سایت متناسب با نیازهای زبانی تان شرکت نماید. کارشناسان و مشاوران ما به محض دیدن فرم ثبت نام با شما تماس می گیرند. برای شرکت در هر یک از دوره ها می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با مرا ارتباط حاصل نمایید:

_ تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ پشتیبانی آنلاین
_تماس با شماره تلفن 09333558002