گرامر زبان انگلیسی شامل بخش های متفاوتی می باشد. هر کدام از این بخش ها برای افراد ممکن است از سختی و آسانی متفاوتی برخوردار باشد. ما در این مقاله به معرفی ماضی بعید در انگلیسی خواهیم پرداخت. در این بخش شما با گذشته افعال آشنایی پیدا خواهید کرد. چنین مبحثی با تمرین و پشتکار بیشتر باعث تسلط شما در مدت زمان اندکی می شود. در ادامه مقاله به بررسی زمان فعل ماضی بعید در بخش های مختلف می پردازیم. افعال زبان انگلیسی بخش مهمی را در زبان انگلیسی به خود اختصاص داده اند و با یادگیری هر کدام از آن ها به راحتی می توانید بخش اعظمی از زبان انگلیسی را فرا گیرید.

انواع زمان ها در زبان انگلیسی

 1. زمان حال ساده: (Present Simple)
 2. زمان حال استمراری: (Present Continuous)
 3. زمان حال کامل: (Present Perfect)
 4. زمان حال کامل استمراری: (Present Perfect Continuous)
 5. زمان گذشته ساده: (Past Simple)
 6. گذشته استمراری: (Past Continuous)
 7. گذشته کامل: (Past Perfect)
 8. گذشته کامل استمراری: (Past Perfect Continuous)
 9. آینده ساده: (Future Simple)
 10. آینده استمراری: (Future Continuous)
 11. آینده کامل: (Future Perfect)
 12. آینده کامل استمراری: (Future Perfect Continuous)
 13. آینده ساده در گذشته: (Future Simple in the Past)
 14. آینده استمراری در گذشته : (Future Continuous in the Past)
 15. آینده کامل در گذشته: (Future Perfect in the Past)
 16. آینده کامل استمراری در گذشته: (Future Perfect Continuous in the Past)

ماضی بعید در زبان انگلیسی

تعریفی که برای گذشته کامل یا ماضی بعید در انگلیسی می توان در نظر گرفت این است که:
این زمان در زبان انگلیسی مربوط به زمانی است که، اتفاقی در گذشته و در یک زمان خاص اتفاق افتاده است. این فعل به گونه ای است که مشخص می کند چه اتفاقی در چه زمانی رخ داده است.

فرمول نوشتن ماضی بعید در زبان انگلیسی

had +  یا همان شکل سوم past participle

انواع زمان ماضی بعید در زبان انگلیسی

در جملات مثبت خبری:

شکل شوم فعل (با قاعده) +Had
.I had played yesterday before it happened

شکل سوالی جملات ماضی بعید:

افعال با قاعده/ بی قاعده +Had + subject
?Had you played before the incident

شکل منفی افعال بعید در انگلیسی:

افعال با قا عده/ بی قاعده +Had + not
.I had not played recently

نکاتی درباره آموزش زمان بعید در انگلیسی

 • زمانی که to have را به شکل سوم فعل اضافه کنیم، ماضی بعید ساخته می شود که معمولا با already در جمله ظاهر می شود.
 • در اکثر اوقات ماضی بعید با اضافه کردن ed ساخته می شود اما در بسیاری از اوقات باید به افعال با قاعده نیز توجه داشته باشید.
 • ماضی بعید را pluperfect نیز می نامند.
 • در صورتی که قصد شرح وقایع را پشت سرهم ندارید، بهتر است که از این زمان استفاده نکنید.
 • ماضی بعید از لحاظ چهارچوبی شباهت بسیاری به زمان حال ساده در زبان انگلیسی دارد.
 • از زمان ماضی بعید برای نشان دادن یک واقعیت و یا همان if-clause استفاده می شود.

چه زمانی از ماضی بعید استفاده می کنیم؟

 1. برای بیان وضعیتی در زمان گذشته.
 2. برای بیان اتفاقی قبل از دیگری.
 3. توضیح دلیلی برای اتفاقی که در گذشته رخ داده است.
 4. برای شرح اتفاقاتی که هرگز رخ نداده است (شرطی نوع سوم).
 5. برای نشان دادن اتفاقاتی که احتمالا در گذشته رخ داده است اما از اتفاق افتادن آن مطمئن نیستیم و با عباراتی مانند:  “as if” و “as though” نشان داده می شوند.
 6. برای بیان زمان مشخص در گذشته.

تفاوت ماضی ساده و ماضی بعید در زبان انگلیسی

گذشته ساده و گذشته کامل هر دو اتفاقاتی که در گذشته رخ داده اند را نشان می دهند اما چیزی که باعث تفاوت میان این دو می شود این است که:
در گذشته ساده یک اتفاق به صورت جداگانه شرح داده می شود اما در گذشته کامل ترتیبی از وقایع شرح داده می شود.

اهمیت برنامه ریزی و تعیین هدف در یادگیری زبان انگلیسی

برنامه ریزی و‌ تعیین هدف امروزه اهمیت بسیاری پیدا کرده است. برنامه ریزی این امکان را به زبان آموزان می دهد تا امور روزانه خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. برنامه ریزی برای افرادی که همیشه از نبود زمان کافی در طول روز شکایت دارند نیز مفید می باشد؛ چراکه این امکان را به افراد می دهد تا کارها و امور روزانه خود را در بازه زمانی معینی به انجام برسانند. تعیین هدف مورد دیگری است که باید بدان توجه داشته باشید. هدف گذاری انگیزه شما زبان را افزایش می دهد و  زمانی که دوار آشفتگی و خستگی روحی و روانی شدید می توانید با یادآوری اهداف زبانی که دارید با توان و قوای بیشتری به مسیرتان ادامه دهید. هدف گذاری و برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی و یا دیگر کارها بسیار مفید و کاربردی می باشد. افرادی که تجربه استفاده از آن را داشته باشند بهتر می توانند در این باره اظهار نظر کنند. در این میان زبان آموزانی وجود دارند که هنوز از چنین تکنیک هایی اطلاع ندارند. چنین افرادی می توانند از اساتید و مدرسین خود کمک بگیرند. مدرسین راهنمایی لازم و کافی را به شما خواهند کرد.

بهترین و موثرترین روش یادگیری گرامر زبان انگلیسی

افراد از روش ها و شیوه های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می کنند. تجربه ثابت کرده است استفاده از روش های قدیمی و سنتی برای آموزش و یادگیری گرامر زبان انگلیسی در نهایت منجر به خسته شدن زبان آموزان می شود و بعد از چندین سال زمان گذاشتن توانایی استفاده از زبان را در موقعیت های مختلفی نخواهیم داشت. با توجه به چنین شرایطی و با در نظر گرفتن نیازهای زبانی فراگیران، سایت زبان احمدرضا ابراهیمی به طراحی 2 دوره متفاوت اقدام کرده است. این دو دوره شامل:

 • دوره راکت آموزش زبان انگلیسی

این دوره آموزشی یکی از دوره های کوتاه مدت آموزش زبان انگلیسی می باشد. دوره راکت به دلیل حق انتخاب بیشتر به زبان آموزان به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) برگزار می شود. در دوره راکت به آموزش عادات و مهارت های زبانی پرداخته می شود. راکت به دلیل سبک آموزشی متفاوت در نهایت منجر به نیتیو لایک شدن زبان آموزان می شود. دوره راکت برای همه افراد به خصوص افرادی که قصد دارند زبان انگلیسی را در مدت زمان کوتاهی فرا گیرند، مفید می باشد. دوره راکت این امکان را به شما می دهد که استاد،‌‌ زمان، تعداد برگزاری جلسات در طول هفته و… را خودتان انتخاب نمایید.

 • دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی

یکی دیگر از دورهای کامل که توسط سایت احمدرضا ابراهیمی در حال برگزاری و اجرا است، دوره مکالمه زبان انگلیسی می باشد. این دوره آموزشی دارای ویژگی های متفاوت و منحصر به فردی از جمله:

 1. بیش از 120 جلسه آموزش کاربردی مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک های متفاوت.
 2. با خرید این دوره تمام آپدیت ها را بدون پرداخت هزینه دریافت خواهید کرد.
 3. بعد از ثبت نام و آغاز دوره به مدت 1 سال می توانید از سیستم پشتیبانی اختصاصی دوره استفاده نمایید.

و اما مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت شامل:

 1. نیتیو لایک شدن و لهجه جذاب آمریکایی.
 2. اسپیکینگ روان.
 3. لیسنینگ قوی.
 4. تلفظ صحیح کلمات و ادای صحیح آن ها همچون زبان مادری.
 5. آشنایی کامل با عبارات و اصطلاحات محاوره ای زبان انگلیسی.
 6. گرامرهای پیچیده زبان انگلیسی را به راحتی فرا خواهید گرفت.
 7. عادات و مهارت های صحیح زبانی.
 8. آشنایی با فرهنگ زبانی مردم کشور.
 9. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی به صورت ناخودآگاه.
 10. کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی.

و اما سبک آموزشی هر کدام از این دوره ها به گونه ای است که همه موارد و ویژگی های گفته شده در بالا را برای زبان آموزان فراهم می کنند. در ادامه بیشتر درباره سبک آموزشی این دو دوره صحبت خواهیم کرد.

آموزش زبان انگلیسی مختص کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان برای والدین و حتی کودکان اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. کودکان در حال حاضر علاقه و تمایل بسیار زیادی به یادگیری زبان انگلیسی و یا دیکر زبان ها نشان می دهند. زبان انگلیسی در جامعه امروز اهمیت بسیار زیادی نسبت به دیکر زبان ها پیدا کرده است به همین علت کودکان تمایل بیشتری به یادگیری زبان انگلیسی نشان می دهند. والدین حساسیت های بسیار زیادی نسبت به تدریس کودکان خود دارند. دوره ها و متدهای آموزشی مختلفی طراحی شده اند که والدین می توانند بعد از تحقیقات بسیار و بررسی های لازم به انتخاب هر یک از دوره ها بپردازند. احمدرضا ابراهیمی با توجه به در نظر گرفتن همه این نکات و دغدغه ها به طراحی دوره ای اقدام کرده است که تا به الان توانسته است کودکان بسیاری را به یک نیتیو لایک تبدیل کند. دوره راکت جریان در حال حاضر با سریال های انگلیسی به تدریس کودکان شما می پردازد. سریال ها به گونه ای انتخاب می شوند که متناسب با سن کودکان شما باشد و نیازهای زبانی آن ها را برطرف نماید. اساتید و مدرسین دوره راکت جریان آموزش های متفاوت با آموزش های بزرگسالان را پشت سر گذاشته اند و با دید و درک بالایی از دغدغه ها و نگرانی های فرزندان و کودکان شما آگاهی دارند. آنلاین و خصوصی برگزار شدن کلاس ها موجب شده است که کودکان در داخل منزل و در کنار والدین خود حضور داشته باشند. والدین از این طریق می توانند از روند و مراحل آموزش و یادگیری کودکان خود مطلع شوند. اساتید در کنار فرزندان شما هستند و بهترین لحظات را برای کودکان شما خلق می کنند. به عبارتی بعد از مدتی شما شاهد این موضوع خواهید بود که کودکان تمایل بیشتری به یادگیری و شرکت در دوره راکت جریان را دارند. 

تدریس اساتید وبسایت زبان احمدرضا ابراهیمی

بارزترین ویژگی اساتید سایت زبان احمدرضا ابراهیمی، چند زبانه بودن آن ها می باشد. مدرسین دو الی سه زبان را به سبک راکت فرا گرفته اند و دوره های تربیت مدرس را نیز پشت سر گذاشته اند. مدرسین نقش هدایت کننده مسیر را بر عهده دارند و همراه با زبان آموزان خود قدم بر می دارند. جالب است بدانید که زبان آموزان این امکان را دارند که مدرسین خود را انتخاب نمایند. اساتید بر اساس نیازهای زبانی زبان آموزان به برنامه ریزی شخصی برای آن ها می پردازند. در کنار مدرسین سایت شما می توانید علاوه بر آموزش زبان انگلیسی به آموزش های دیگری نیز مشغول شوید. این آموزش ها شامل: چگونگی افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در زبان آموزان، چگونگی برنامه‌ ریزی و تعیین هدف و… می باشد. اساتید نقش بسیار زیادی در اشتیاق زبان آموزان در ادامه دادن مسیر یادگیری ایفا می کنند. اینکه کلاس ها و دوره های آموزشی شما به صورت رسمی و خشک برگزار شود بعد از مدتی شما شاهد رها شدن کلاس ها و دوره های آموزشی توسط زبان آموزان خواهید بود. همه تلاش خود را برای برگزاری کلاس ها به صورت شاد و مهیج به کار اندازید. مدرسین از ابتدا تا انتهای دوره از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت.

یادگیری زبان انگلیسی با سریال چقدر طول می کشد؟

در حال حاضر سایت ها و آموزشگاه های کمی از روش ها و سبک های متفاوت و البته نتیجه بخش، برای آموزش زبان انگلیسی استفاده می کنند. سایت احمدرضا ابراهیمی با طراحی دوره های بالا، سبک و روش متفاوتی را برای آموزش انتخاب کرده است. این دوره آموزشی برای تحقق ویژگی های بالا باید متد آموزشی متفاوتی را در پیش می گرفت. این متد آموزشی برای هر دو دوره، آموزش زبان انگلیسی با سریال می باشد.
دقت داشته باشید که برای نیتیو لایک شدن نیاز است که در کشور هدف به مکالمه بپردازید اما زمانی که چنین شرایطی برای افراد مهیا نیست باید به سراغ روش های جایگزین و البته حقیقی رفت. تا به الان تنها روشی که توانسته است چنین شرایطی را برای افراد و علاقه مندان به زبان انگلیسی مهیا کند، آموزش زبان انگلیسی با سریال می باشد. استفاده از این دو دوره فقط تماشای سریال منتهی نمی شود و حتی دیدن بهترین سریال های انگلیسی زبان نیز همراه با رعایت نکات و تکنیک هایی می باشد. برای یادگیری نکات و تکنیک های آموزشی نیاز به اساتید حرفه ای، چند زبانه و متخصص نیز می باشد. اساتید سایت احمدرضا ابراهیمی بعد از گذر از آموزش های لازم با درک و آگاهی بالا از دغدغه زبان آموزان به آموزش زبان آموزان می پردازند. آموزش زبان انگلیسی با سریال دارای ویژگی های زیر می باشد:

 1. نیتیو لایک شدن
 2. کارآمدترین روش
 3. به روزترین روش
 4. یادگیری زبان انگلیسی بدون دخالت گرامر زبان انگلیسی
 5. جذاب ترین روش
 6. بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
 7. کامل ترین روش
 8. آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی نیتیوها
 9. محتوای نامحدود
 10. آموزش همراه با یادگیری نامحدود
 11. ارزان ترین روش
 12. انعطاف پذیری در یادگیری زبان
 13. و…

نحوه برگزاری کلاس‌ های وبسایت احمدرضا ابراهیمی

همه کلاس ها و‌ دوره های موجود در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی به صورت آنلاین و خصوصی برگزار می شوند. آموزش آنلاین زبان انگلیسی امکانات بسیار زیادی را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد. می توان مهم ترین آن را دریافت اصل آموزش در نظر گرفت. زبان آموزان از طریق محیط و فضای آنلاین می توانند در هر شرایط زمانی و‌ مکانی که بخواهند به آموزش و یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. بسیاری از هزینه های آموزشی برای فراگیران و‌ موسسات آموزشی مختلف کاهش پیدا می کند. همچنین زبان آموزان از ترافیک و شلوغی مسیر رها می شوند. فضای مجازی این امکان را در اختیار فراگیران قرار می دهد که در کمترین زمان ممکن به بیشترین، جدیدترین و بهترین محتواهای آموزشی دسترسی داشته باشند.

ویژگی دیگری که زبان آموزان مشتاق آن هستند، برگزاری کلاس ها به صورت خصوصی می باشد. کلاس های خصوصی این امکان را به زبان آموزان می دهد که با بیشترین تمرکز و آرامش در کلاس حضور پیدا کنند. به دلیل اینکه در کلاس های خصوصی تنها یک دانش آموز در کلاس حضور دارد همه تمرکز و حواس مدرس بر روی همان یک زبان آموز می باشد. تیم حرفه ای احمدرضا ابراهیمی همه تلاش خود را به کار گرفته اند که بیشترین مزایا در اختیار زبان آموزان قرار گیرد.

فرقی نمی کند کجای این کره خاکی در حال زندگی کردن باشید به راحتی می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما ارتباط حاصل نمایید:

_تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_پشتیبانی آنلاین
_تماس با شماره تلفن 09333558002

کارشناسان و مشاوران سایت همه روزه به جزء روزهای تعطیل آماده پاسخگویی به سوالات شما متقاضیان زبان انگلیسی و یا دیگر زبان ها هستند.