IELTS7 Banner 01 8

صحبت کردن در مورد تجربه ها به زبان چینی مبحثی است که امروز به کمک این مقاله به آن می پردازیم. صحبت کردن در مورد این مبحث در زبان چینی نسبتا راحت و ساده است. شما برای این مبحث باید از کارکتر “” استفاده کنید. این کارکتر در جمله بعد از فعل اصلی قرار می گیرد و نیازی نیست آن را ترجمه کنید. اکنون با یکدیگر سوالی کاربردی را فرا می گیریم. این سوال یک نمونه از استفاده کردن کارکتر بالا است.

?你学过中文吗
?Nǐ xuéguò zhōngwén ma
آیا تو چینی یاد گرفته ای؟

xué = 学 = یاد گرفتن

nǐ xuéguò = 你学过 = یاد گرفته ای

عبارت زیر مثالی دیگر از کارکتر بالا است. این سوال را شما هنگامی که می خواهید در مورد این مبحث صحبت کنید می توانید بپرسید.

?你去过中国吗
?Nǐ qùguò zhōngguó ma
آیا تا به حال در چین بوده ای؟

nǐ qùguò = 你去过 = آیا تا حالا بوده ای

در پاسخ سوال اول شما می توانید از پاسخ رایج زیر استفاده کنید.

。我学过中
。Wǒ xuéguò zhōngwén
بله من چینی یاد گرفته ام.

در صورتی که بخواهید به سوال دوم پاسخ بدهید می توانید از عبارت ذیل بهره ببرید. شما برای منفی کردن جملات باید از méi استفاده کنید.

。我沒去过中国
。Wǒ méi qùguò zhōngguó
من تا به حال به چین نرفته ام.

 

آموزش فشرده زبان چینی در ۵۰ روز (راکت زبان چینی) در موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی به طور حرفه ای تدریس می شود. موسسه احمدرضا ابراهیمی با تیم آموزشی چند زبانه که هر کدام به بیشتر از سه زبان مسلط هستند و هر کدام حداقل یک
برای کسب اطلاعات بیشتر از زبان چینی به مقالات زیر مراجعه کنید.
زبان را به شیوه راکت فرا گرفته اند قادر است به شما هر یک از دوره های راکت زبان های انگلیسی، عربی، ترکی، آلمانی، چینی، اسپانیایی، فرانسوی و روسی را به شیوه راکت آموزش بدهد. برای شرکت در دوره های راکت موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید.
علاقه مندی ها به زبان چینی، صحبت کردن در مورد داشته ها و نداشته ها به زبان چینی، کار های مورد علاقه به زبان چینی، آب و هوا به زبان چینی، بهترین موسسه آموزش آنلاین زبان چینی رایگان، زمان و ساعت به زبان چینی، پرسیدن سن به زبان چینی، سلام کردن به زبان چینی، روز های هفته به زبان چینی و اعضائ خانواده به زبان چینی.