IELTS7 Banner 01 8

صحبت کردن در مورد ورزش ها به زبان چینی برای کسانی که می خواهند به زبان چینی صحبت کنند یکی از نیازهای نسبتاً الزامیست که البته شما می‌توانید آن را با مطالعه کردن این مقاله و کلیپ به صورت اصولی و رایگان فرا بگیرید. کلمه زیر جزو کلماتی است که در این مبحث بسیار استفاده می‌شود و شما باید آن را فرا گرفته باشید.

运动

عبارت زیر که به معنای به چه ورزشی علاقه داری است در موقعیت های بسیاری از جمله مواقعی که می خواهید ورزش مورد علاقه شخصی را بدانید به کار برده می شود.

?你喜欢什么运动
به چه ورزشی علاقه داری؟
‏你 = تو
喜欢= دوست داشتن
什么运动= چه ورزشی

اگر شخصی از من سوال بالا را می پرسید من به او می‌گفتم ورزش مورد علاقه من والیبال است. شما هم اگر مثل من ورزش مورد علاقه تان والیبال است می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

。我喜欢排球
من ورزش والیبال را دوست دارم.
‏排球 والیبال

اگر ورزش مورد علاقه شما والیبال نیست فقط کافی است در عبارت بالا جای کلمه 排球 با ورزش مورد علاقه تان را جابجا کنید. اگر بخواهید از شخصی بپرسید آیا شنا کردن را دوست دارد یا خیر می توانید از عبارت زیر استفاده کنید. عبارت زیر یک نوع دیگری از سوال پرسیدن در مورد ورزش به زبان چینی است.

?你喜欢游泳吗
آیا تو شناکر‌دن کردن رو دوست داری؟
游泳 = شنا کردن

شما می توانید از کاراکتر  که آخرین کاراکتر جمله است ، برای تبدیل جمله ی خبری به پرسشی استفاده کنید. برای جواب دادن به سوال بالا شما از یکی از دو اصطلاح زیر می توانید بهره ببرید. عبارات زیر هرکدام به ترتیب معنای من نمی‌توانم شنا بکنم و من می توانم شنا بکنم را می دهند.

。不,我不会游泳
نه، من نمی توانم شنا کنم.
我不会 = نمی توانم

。是,我喜欢游泳
بله، من شناکردن را دوست دارم.

عبارات زیر هر کدام معنای یک ورزش را در زبان چینی می دهند شما می توانید این ورزش ها را جایگزین ورزش‌های دیگری که در جملات استفاده شده‌اند بکنید.

羽毛球
/Yǔmáoqiú/
بدمینتون

/体操/
Tǐcāo
ژیمناستیک

篮球
/Lánqiú/
بسکتبال

足球
/Zúqiú/
فوتبال

乒乓球
/Pīngpāng qiú/
تنیس روی میز

 

 

امیدوارم که مطالب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. شما می توانید با تماشای کلیپ های آموزشی و مطالعه مقالات در سایت احمدرضا ابراهیمی آموزش رایگان زبان چینی و سایر زبان ها ی انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، روسی، عربی و ترکی را در اختیار خود داشته باشید و دانش زبانی خود و همچنین یادگیری زبان چینی را به سطوح بالاتری برسانید. شما نوعی از آموزش خصوصی زبان چینی را با محتوای آموزشی موجود در سایت ابراهیمی تجربه خواهید کرد. اصطلاحات کاربردی در این محتوا شما را جهت یادگیری آنلاین مکالمه زبان چینی یاری می کند. لینک برخی از مقالات برای آشنایی بیشتر شما و یادگیری زبان چینی در این بخش قرار گرفته است: بهترین موسسه رایگان آموزش زبان چینی در ۵۰ روز، سلام و احوالپرسی به زبان چینی، آب وهوا به زبان چینی، پرسیدن سن به زبان چینی، روز های هفته به زبان چینی، ساعت و زمان به زبان چینی، علاقه مندی ها به زبان چینی، صحبت کردن در مورد داشته ها و نداشته ها به زبان چینی، کار های مورد علاقه من به زبان چینی، احوالپرسی به زبان چینی و صحبت کردن در مورد تجربه ها به زبان چینی
محتوای آموزشی که در دسترس شما قرار می گیرد با همت اساتید پرتلاش موسسه آنلاین آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی تهیه شده به صورت رایگان به شما کمک می کند تا بر اطلاعات زبانی خود بیفزایید و آمادگی لازم جهت شرکت دوره فشرده (آموزش زبان در ۵۰ روز) آموزش زبان دلخواه خود را پیدا کنید. آموزش آنلاین زبان چینی و به طور کلی آموزش زبان در کوتاه مدت و به صورت فشرده در زبان های آلمانی، روسی، چینی، عربی، اسپانیایی، ترکی و انگلیسی در حال برگزاری می باشد. شما عزیزان نیز با تکمیل فرم زیر یا تماس با شماره های ۰۹۳۳۵۵۵۸۰۰۲ و ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ می توانید با تیم موسسه ابراهیمی برای دریافت مشاوره رایگان یا شرکت در هر یک از دوره ها ارتباط برقرار کنید.