به نظر شما چرا زبان انگلیسی بین المللی است؟ از میان همه زبان های موجود چرا زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی انتخاب شده است؟ در گذشته زبان انگلیسی رواج چندانی نداشته است اما در حال حاضر زبان انگلیسی، زبان اول دنیا محسوب می شود و روز به روز بر تعداد افرادی که خواستار یادگیری و تسلط بر این زبان هستند نیز بیشتر می شود. زبان انگلیسی همانند دیگر زبان ها تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته است اما با وجود چنین تغییراتی، اکنون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد. اهمیت زبان انگلیسی برای هیچ یک از ما پوشیده نیست. با این وجود در این مقاله به اهمیت زبان انگلیسی و دلایلی که باعث شده است این زبان به عنوان زبان بین المللی شناخته شود را بیان خواهیم کرد.

زبان بین المللی چیست؟

اینکه چرا زبان انگلیسی بین المللی است؟ در ای مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد. زبان بین المللی زبانی است که در سازمان های بین المللی و روابط دیپلماتیک رواج دارد و افراد با این زبان می توانند در هر کجای دنیا با یک دیگر ارتباط برقرار کنند. یکی از دلایلی که باعث می شود زبانی به عنوان زبان بین المللی انتخاب شود این است که، تعداد و قدرت افرادی که به این زبان تکلم می کنند بسیار زیاد است. به گونه ای که از طریق قدرت بالایی که دارند به راحتی می توانند زبان مورد نظر خود در هر کجای دنیا گسترش دهند.

چرا انگلیسی زبان بین المللی است؟

جالب است بدانید که در قرن 16 میلادی، زبان انگلیسی تنها در کشور بریتانیا رواج داشته و فقط 6 میلیون نفر به این زبان صحبت می کرده اند. با خواندن ادامه مقاله بیشتر درباره علت این امر صحبت خواهیم کرد. زبان انگلیسی از لحاظ تاریخی به سه دوره تقسیم می شود. این سه دوره شامل:

 1. زبان انگلیسی کهن که از سال 450 میلادی تا 1100 استفاده می شود.
 2. زبان انگلیسی میانه که از سال 1100 تا 1500 میلادی استفاده می شود.
 3. زبان انگلیسی نوین که از 1500 تا به الان مورد استفاده قرار می گیرد.

و اما دلایلی که باعث شده است زبان انگلیسی زبان رسمی و بین المللی محسوب شود، شامل موارد زیر می باشد:

 1. استعمار بیش از حد کشور انگلستان و نفوذ آن ها به هند، استرالیا، قاره آمریکا و… باعث شد که در میان مردم این کشورها زبان انگلیسی رواج پیدا کند.
 2. هنگامی که جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد، افراد برای برقراری ارتباط با مشکل بسیاری مواجه بودند به همین علت بعد از جنگ تصمیم گرفتند که از میان سه زبان، آلمانی، انگلیسی و فرانسوی، یکی را به عنوان زبان بین المللی انتخاب کنند که با تلاش ها و درگیری های بسیار زبان انگلیسی را به دلیل پیچیدگی های کمتر به عنوان زبان بین المللی انتخاب کردند.
 3. در حال حاضر افرادی که قصد تحصیل و گسترش علم را داشته باشند باید بر زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند و از این زبان برای تولید علم استفاده کنند.
 4. رسانه های بزرگ اجتماعی برای اعلام خبر، زبان انگلیسی را انتخاب کرده اند. افرادی که قصد شنیدن خبرهای مهم و بزرگی را دارند باید بر این زبان تسلط داشته باشند.
 5. بزرگ ترین کمپانی تولید فیلم در آمریکا، به زبان انگلیسی است. همین امر باعث گسترش روز افزون این زبان در میان دیگر کشورها می شود.
 6. برای گرفتن ویزا و مهاجرت باید همه مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شوند البته این مورد در کشورهایی مثل اسپانیا که بر زبان خود تعصب بسیاری دارند وجود ندارد.
 7. اما نباید تنها قدرت بریتانیا را در نظر گرفت و قدرت کشور آمریکا در زمینه های مختلفی مثل: موسیقی، فیلم سازی، اینترنت، اقتصاد و حتی موارد مخدر باعث شده است که انگلیسی به عنوان زبان بین المللی انتخاب شود.
 8. زبان انگلیسی زبانی است که از لحاظ ساختار و دستور زبان بسیار غنی می باشد. تعداد کلمات به کار رفته در این زبان بسیار زیاد می باشد و بزرگ ترین دیکشنری را به خود اختصاص داده است.
 9. انعطاف پذیری موجود در این زبان بسیار بالا می باشد. یادگیری ساختار جملات زبان انگلیسی از سختی بسیاری برخوردار نیست.
 10. دستور زبان انگلیسی نسبت به دیگر زبان ها از دشواری بسیاری برخوردار نیست. زبان انگلیسی دارای جنسیت نیست و همین موضوع یادگیری این زبان را با راحتی همراه کرده است.
 11. در زبان انگلیسی میان زبان رسمی و غیر رسمی تفاوت زیادی وجود ندارد.
 12. کلمات زبان انگلیسی دارای تلفظی آسان و قابل پیش بینی می باشند. به همین دلیل یادگیری، حفظ و املای این لغات سخت نیست.

کاربرد و اهمیت زبان انگلیسی

 1. بین المللی بودن زبان انگلیسی.
 2. با یادگیری این زبان امکان تسلط بر بسیاری از منابع، کتاب ها، مقالات و… را خواهید داشت.
 3. برقراری ارتباط با دیگران در هر کجای دنیا.
 4. ایجاد فرصت و موقعیت شغلی بسیار.
 5. در تجارت، سیاست و اقتصاد از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین و موثرترین روش یادگیری زبان انگلیسی

تا به اینجای مقاله با این سوال که چرا انگلیسی یک زبان بین المللی است، آشنایی کسب کرده اید. یادگیری زبان انگلیسی امروزه اهمیت غیر قابل انکاری پیدا کرده است و روز به روز بر اهمیت این زبان افزوده می شود. هر روزی که شروع آموزش و یادگیری این زبان را به تعویق بیندازید، فرصت های زیادی را از دست می دهید؛ چراکه یادگیری زبان انگلیسی مساوی است با در اختیار داشتن بسیاری از موقعیت ها و فرصت هایی که ممکن است برای هر فردی پیش نیاید.
به همان اندازه که اهمیت این زبان زیاد شده است، روش های یادگیری زبان انگلیسی نیز تنوع و تفاوت بسیاری پیدا کرده اند. اینکه هر یک از شما به دنبال بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی باشید امری طبیعی می باشد.
هر یک از شما این حق را دارید که بهترین ها را در اختیار داشته باشید. به همین علت ما با معرفی بهترین روش شما در مسیر درستی قرار می دهیم.
در صورتی که علاقه مند هستید آموزش زبان انگلیسی شما با ویژگی های زیر صورت گیرد تا پایان مقاله با ما همراه باشید:

 1. سیستم و روش آموزشی متفاوت، جدید و نتیجه بخش.
 2. در اختیار داشتن یادگیری نامحدود.
 3. حمایت و پشتیبانی 24 ساعته.
 4. نیتیو لایک شدن و تسلط بر مکالمه زبان انگلیسی.
 5. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی همچون زبان مادری و به صوت ناخودآگاه.
 6. در اختیار داشتن اساتید چند زبانه با سابقه تدریس بالا.
 7. در اختیار داشتن برنامه ریزی شخصی بر اساس نیازهای زبانی.
 8. برگزاری کلاس های آموزش زبان انگلیسی به صورت آنلاین و خصوصی.
 9. دریافت مدرک در انتهای دوره ها و کلاس های آموزش زبان انگلیسی.
 10. استفاده از زبان در موقعیت های زبانی متفاوت.
 11. و….

همه و همه در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی و با شرکت در دوره راکت در اختیار شما علاقه مندان به زبان انگلیسی قرار می گیرد. دوره راکت به دلیل تغییر در نیازهای زبانی فراگیران، تغییرات روز دنیا، حق انتخاب بیشتر زبان آموزان و… به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) برگزار می شوند. داوطلبان دوره با کمک کارشناسان و مشاوران ما و برحسب نیاز و شرایط خودشان می توانند به انتخاب هر یک از این دوره ها با ویژگی های متفاوت بپردازند.

سبک و روش آموزشی دوره راکت

برای در اختیار داشتن همه ویژگی های گفته شده به صورت یک جا، نیاز به استفاده از روش و سیستم آموزشی متفاوت می باشد. آموزش زبان انگلیسی با سریال، سبک و روش انتخابی دوره راکت می باشد. مزایای یادگیری زبان انگلیسی با سریال به حدی زیاد است که با گفتن این مزایا در این مقاله از موضوع اصلی یعنی: چرا زبان انگلیسی بین المللی شد، دور خواهیم شد. در این مقاله با اینکه زبان انگلیسی چطور بین المللی شد، آشنایی کاملی را پیدا کردید.
زمان آن رسیده است که با انتخاب بهترین روش آموزش زبان انگلیسی، یادگیری را آغاز کنید. راه های ارتباطی با ما از طریق:

_تکمیل فرم مشاوره رایگان و ثبت نام در انتهای صفحه
_پشتیبانی آنلاین
_تماس با شماره تلفن 09333558002