IELTS7 Banner 01 8

صحبت کردن در مورد اعضاء خانواده به زبان آلمانی یکی از مباحث پرکاربرد در مکالمه های زبان آلمانی است که البته من امروز می خواهم این مبحث را به همراه عبارات و جملات رایج آن به شما دوستداران دانش آموزش دهم. عبارت زیر یکی از عبارات مهم و رایج این زبان و مبحث است. این عبارت در موقعیت های غیر رسمی استفاده می‌شود.

?Hast du Geschwister
خواهر، برادر داری؟

اگر بخواهیم به عبارت بالا را در موقعیت های رسمی استفاده کنیم و معنای آن را تغییر ندهیم باید بگوییم:

?Haben Sie Geschwister
خواهر، برادر داری؟

در پاسخ به سوالات بالا شما دو راه دارید اولین راه برای افرادی استفاده می‌شود که یک خواهر دارند و دومی را برای کسانی استفاده می‌شود که یک برادر دارد. اولین عبارت زیر راه اول است و دومی عبارت راه دوم.

.Ich habe eine Schwester
من یک خواهر دارم.
.Ich habe einen Bruder
من یک برادر دارم.

در صورتی که شما دو یا هیچ خواهر و برادری نداشتید باید یکی از عبارات زیر که البته متناسب با شرایط شما است را انتخاب کنید. اگر شما یک برادر داشتید باید بگویید:

.Ich habe einen Bruder
من یک برادر دارم.

.Ich habe zwei Brüder
من دو برادر دارم.

.Ich habe eine Schwester
من یک خواهر دارم.

.Ich habe zwei Schwestern
من دو خواهر دارم.

.Ich habe keine Schwester
من خواهر ندارم.

.Ich habe keinen Bruder
من برادر ندارم.

 

 

عبارت زیر یکی از سوالات مهم این مبحث است که به معنای بچه داری است. عبارت زیرا تنها در موقعیت‌های استفاده می‌شود که شما در یک جمع دوستانه و غیر رسمی باشید.

?Hast du Kinder
بچه داری؟

در صورتی که بخواهید عبارت بالا را به صورت رسمی بپرسید باید از عبارت زیر استفاده کنید.

?Haben Sie Kinder
بچه دارید؟

اگر شما یک بچه پسر داشته باشید باید بگویید:

.Ich habe einen Sohn
من یک پسر دارم.

اما اگر دختری داشته باشید باید از اصطلاح زیر استفاده کنید.

.Ich habe eine Tochter
من یک دختر دارم.

در صورتی که شما دو یا هیچ فرزندی نداشته باشید یکی از عبارات زیر که البته متناسب با شرایط شما است را انتخاب کنید. اگر شما یک پسر داشتید باید بگویید:

.Ich habe einen Sohn
من یک پسر دارم.

.Ich habe zwei Söhne
من دو پسر دارم.

.Ich habe eine Tochter
من یک دختر دارم.

.Ich habe zwei Töchter
من دو دختر دارم.

.Ich habe keine Tochter
من دختر ندارم.

.Ich habe keinen Sohn
من پسر ندارم.

 

 

البته که شما با خواندن مقالات زبان آلمانی سایت استاد احمدرضا ابراهیمی می توانید زبان آلمانی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه ای باید در دوره های راکت زبان آلمانی (آموزش فشرده زبان آلمانی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره ها تمامی مباحث آموزش مکالمه زبان آلمانی و آموزش گرامر زبان آلمانی را در خود فرا گرفته اند. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره های راکت زبان آلمانی توانایی آموزش راکت زبان های عربی، انگلیسی، آلمانی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و    روسی را نیز دارند.
جهت شرکت در دوره های راکت زبان آلمانی و دوره های آنلاین زبان آلمانی با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.
جهت یادگیری مباحث بیشتر از زبان آلمانی به مقالات زیر مراجعه کنید.
پرسیدن سن به زبان آلمانی، آب و هوا به زبان آلمانی، صحبت کردن درباره تعطیلات آخر هفته به زبان آلمانی، علاقه مندی ها به زبان آلمانی، صحبت کردن در مورد اوقات فراغت به زبان آلمانی، صحبت کردن در مورد اطلاعات شخصی به زبان آلمانی، آموزش مجازی زبان آلمانی از صفر، سلام کردن به زبان آلمانی، احوالپرسی به زبان آلمانی